A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Disneyland

23.10.2008 01:20:12 | Lenička :)
Ahojky, v listopadu letíme do Paříže a už jsem se tu dozvěděla spoustu užitečných věcí, za což díky :)Prosím ty, kteří v poslední době navštívili Disneyland, jestli by mohli písnout nějaký aktuální info (např. jestli jsou před atrakcema nějaký úschovny na batohy...asi je to kravina, ale obávám se že by mi moh někdy dostpřekážet :-D ), budu tam bohužel jen jeden den, takže mi pomůže cokoliv. Ještě bych potřebovala poradit, jak se dostat z letiště Orly přímo do Disneylandu. Vím jen o té dopravě asi za 14 euro, ale nešlo by to nějak i klasickou městskou s jednodenním lístkem, nebo tak něco? :)Díky moc všem ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
dancerinka 23.10.2008 00:20
Disneyland  

Ahojky, v listopadu letíme do Paříže a už jsem se tu dozvěděla spoustu užitečných věcí, za což díky :)Prosím ty, kteří v poslední době navštívili Disneyland, jestli by mohli písnout nějaký aktuální info (např. jestli jsou před atrakcema nějaký úschovny na batohy...asi je to kravina, ale obávám se že by mi moh někdy dostpřekážet :-D ), budu tam bohužel jen jeden den, takže mi pomůže cokoliv. Ještě bych potřebovala poradit, jak se dostat z letiště Orly přímo do Disneylandu. Vím jen o té dopravě asi za 14 euro, ale nešlo by to nějak i klasickou městskou s jednodenním lístkem, nebo tak něco? :)Díky moc všem ;-)

• Anonym (1)
pepíno 2
23.10.2008 19:57 90.176.253.***
RE: Disneyland  

úschovny na baťohy nejsou před atrakcemi, ale po příchodu za pokladnami. Takže na Začátku Disneylandu. Ale spíš doporučuji Batoh s sebou a do něj pití a jídlo. V disneylandu je Disney přirážka. Příkld 0,5L cocacola 2,8 euro. Jinak jak se dostat levně z Orly je tu popsáno X krát a do Disneylandu jede RER A na konečnou zastávka "MARNE LA VALLE -CHESSY" a je u toho dopsáno i Disneyland. Takže stačí se z Orly dostat na Metro a následně v nějaké přestupní stanici metra přestoupit na RER(což je metro ale jede i nad povrchem. A cesta trvá cca hodinu a půl. Pokud tedy nechcete trávit dopoledne cestováním doporučuji komfortní autobus, který tam dojede za cca 45 minut. Obě varianty jsem vyzkoušel. Co se týče Disneylandu. Tak jeden den je málo a 100% nestihnete vše. Doporučuji použít Fastpass. Za pokladnami si vezměte mapu Disneylandu. Kde jsou označeny atrakce a u nich je i ikona FP, to je zmíněný fastpas. u atrakce naleznete tlačenici lidí a takových krabic do ní strčíte vaši vstupenku a vypadne Vám lístek v kolik hodin máte dojít k atrakci. A pak půjdete jiným vchodem kde bude o poznatelně menší fronta. Tímto způsobem stihnete víc atrakcí. Fast pas můžete mít vždy jeden. Mašiny jsou propojený. Takže jděte k atrakci vezměte fastpas a následně jděte na jinou si stoupnout do fronty a podle času se vratte. Pokud nejede s dítětem, tak se vyhněte Frontiarlandu. Ten je více pro malé děti. Také doporučuji navštívit Disney studios, to je park hned vedle, a Dvojí vstupenka je myslím o 10 euro dražší. Jinak info v češtině přímo na stránkách disneylandu. Něco už pro nás počeštily ;-) http://www.disneylandresortparis.cz/disney-parks/ Přeji příjemný zážitek

jitkaVV
24.10.2008 10:07 85.71.25.***
Disneyland  

Dobry odkaz v češtině v jinem vlaknu jsem nasel tady http://www.dis­ney.estranky.cz/…a­/disneyland

jitkaVV
24.10.2008 10:08 85.71.25.***

Jo samozrejme jsem to udelala spatne :) Tady je spravny odkaz http://www.disney.estranky.cz/stranka/disneyland

pepíno2
24.10.2008 20:27 89.190.61.***
RE: RE: Disneyland  

Oprava Pokud nejedete s dítětem, tak se vyhněte Fantasylandu.

• Anonym (1)
dancerinka 24.10.2008 21:33

díky moc ;) Ještě mám jeden dotaz. Jak jste si kupovali vstupenky? Chtěli jsme si je objednat přes oficiální stránky D. a zdá se nám že maj různý ceny pro různé národnosti...je to možný??!

pepíno 2
25.10.2008 17:55 90.176.253.***
RE: RE: Disneyland  

V roce 2006 jsem bookoval hotel přímo z jejich webu, A vstup byl v ceně ubytování. Letos jsem kupoval přímo na místě u pokladen za Eura. Jinak máte pravdu Ceny se liší přinejmenším vycházejí Libry levněji
Cena v Euro je jednodenní vstup do 1 parku za 49 euro, a jednodenní vstup do 2 parků za 53 euro. (když zadám zemi Slovensko a anglický jazyk) což v kurzu 25 kč za euro je 1225/1315 Kč. A v librách to je 34 liber za jednodenní do jednoho parku a 1 denní do dvou parků 35 liber. Což v kurzu 1 libra za 32 Kč vychází na 1088/1120 Kč. Určitě doporučuji návštěvu obou parků. Zde se podívejte jak parky mají otevřeno: http://international.news.disneylandparis.com/calendar/index.xhtml?
a jděte prvně do toho , který zavírá dříve. My jsme letos v květnu platili 59 euro na místě. Což třeba vyskakuje pod německým webem, Ale je dost možný že je ted po sezoně a bude to za 53?, i když tam ted mají ale zase akce jako Haloween a nebo vánoce. Takže nevím, vím že se dá sehnat skupinová sleva, myslím od 10 osob výše. A doporučuji tyto 2 videa http://www.youtube.com/watch?v=NJEmyKMJUX0&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=HI7LvS_veA0

Ilona.1
27.10.2008 22:24 217.77.165.***
Haloween  

Ahoj, 2.listopadu bude vstup do Disneylandu jen 29 euro, je to Haloween akce.

Sunnysek 29.10.2008 13:33
DL  

Prave sem se vratila z parize a na jeden den sme byli i v Dysneylandu. Bylo to opravdu super.Meli sme omezeny cas protoze sme odltali vecer domu tak ze sme byli pouze v jednom parku od 10:00 do pul 6. Stihli sme vsechny dulezity atrakce a to zasluhou fastpasu ktere se daji poridit tak do 15:00 protoze pak jsou vybrane. My si na posledni horskou drahu brali fast pas po druhé hodine a dalo nam to cas az v 18:15, to uz sme ale v parku byt nemeli tak ze sme byli nuceni vystat si hodinu a pul frontu. Kdyby ste chteli nekdo blizssi info ktery atrakce stoji za to pripadne porizeni listku pres internet nbo zprostredkovatele v parizi aby ste nestali frontu u pokladen urcite se obratte.

• Anonym (2)
DavidekFryla
03.01.2009 01:29 85.71.25.***
Disneyland  

Taky jsme byli v Disneylandu a ani za ty dva dny co jsme tam byli jsme nestihli vsechny atrakce. Ale my se neradi honime a vychutnavame si to. Takze priste urcite aspon ty tri dny teda... Je to tam fakt suprovy! :-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu