A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Dobré místo a levné ubytování

10.04.2007 14:36:45 | Kleki
Kleki
Ahoj všichni, moc prosím o radu. Na přelomu srpna a září se chystáme s rodinou autem na Korsiku na vlastní pěst. Průvodce mám sice přečtené, ale stále si nemohu vybrat to pravé místo na tak zajímavém ostrově. Chceme chodit po horách,koupat se, šnorchlovat.. Představovala bych si nějaké klidné,malé soukromé plážičky bez turistů, kde by bylo něco vidět pod vodou a odkud by se dalo vyjet i na nějakou pěknou tůru do hor. Poradíte mi někdo zkušený vhodné místo? Nemáte zkušenosti i se sháněním ubytování na místě - cestujeme se dvěma malými dětmi, takže bychom nejraději sehnali nějaké levné ubytování v soukromí - nemáte někdo nějaký dobrý tip??
Díky moc Petra
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
puntik 26.07.2012 19:19
Re: Dobré místo a levné ubytování  

Pokud budete mít čas a náladu, napište prosím další zážitky. Letos jsme absolvovali v úžasné pohodě Provence a Lago di Garda. Místo Gardy jsem původně přemýšlela o Korsice. Nakonec jsme si ji nechali na samostatnou dovolenou. Uvítám tedy další postřehy. Dík

Lenka K.
26.07.2012 12:07 212.47.24.***

Dobré odpoledne Petro, dovolená na Korsice byla mým snem. Letos jsem ji zorganizovala, jela jsem sama s manželem, dítě jsem díky Bohu zanechala doma. Těšila jsem se na podobné zážitky jako vy, klid, pohodu, turistiku, přírodu, moře.
Ubytování jsme měli rezervované přes cestovní agenturu CA Ile de Beauté Voyages s.r.o. v Résidence Stella Marina - Serriera, Corse. Je to asi 4 km před přístavním městečkem Porte, pláž Busaglia. Cena ubytování (studio pro 2 osoby) 1890/noc. Upozorňuji na to, že příliš jiných slušných variant ubytování za lepší cenu není možné najít. Nemluvím ovšem o kempech, tady jsou asi ceny jiné. Kemp jsem viděla např. v Portu.
Ve spoustě diskuzí se mluví jen o tom pozitivním. Já Vás chci připravit na druhou stránku Korsiky (berte mě s rezervou, před cestou na Korsiku jsem strávili 3 dny v pohodové a všeobjímající serverní Itálii).
Korsika je extrém, rozlučte se s příjemnou horskou turistikou, vlevo skála, vpravo moře. Úzké, jen těžko a pomalu sjízdné silnice lemující pobřeří. Několikrát jsme se potkali v zazáčce s autobusem, je to velmi nepříjemný zážitek. Turistické trasy jsou extrém (přechody přes horstvo ostrova), turistika s malými dětmi je téměř nemožná. Pokud se dostanete přece jen na nějakou turistickou trasu, připravte se na volně se pasoucí dobytek (kozy, prasata, ovce, jalovice), který se prochází po výše jmenovaných cestách. Oproti cenám ubytování jsou překvapivě vysoké ceny jídla. Myslím v supermarketu. V podstavě 100% potravin (vlastně všeho) se na ostrov dováží z Francie nebo Itálie. Takže zelenina i ovoce je v obchodech dost nevalného vzezření. O cenách v restauraci nemluvím (pizza cca 18 Eur, Salát Corse 18 Eur, ryba na grilu 25 Eur apod.). Asi nemá smysl uvádět další podrobnosti, pokud Vás zajímají další informace, napište, přihodím další zážitky ;-) .

• Anonym (4)
  • Anonym (13)
Vera - VP 11.04.2012 10:16

Je to mozny, ze se mylim, ale i samy domorodci rikali ze je u nich draho, tak mozna jsem mela moznost mluvit jen s temi, kteri jsou z tech oblasti 'burzo" :-D Kdyz to tam clovek prosmejdi, tak asi najde levneji, tak jako vsude.
Kde Korsika lezi to vic moc dobre :-P :-D Ubytovavam docela casto lidi, co se vylodi :-)

• Anonym (10)
petr
10.04.2012 13:30 90.179.133.***

to že je Korsika drahá je pouze klišé, které rádi používají většinou lidé, kteří ani nevědí, kde nějaká Korsika vůbec leží. :-))))) Kempy jsou ve většině případů daleko levnější, než na francouzké pevnině. Stejně tak ceny v supermarketech se od cen na kontinentu téměř neliší a v mnoha případech jsou levnější, než v ČR. Na druhou stranu je rozšiřování této fámy velice prospěšné lidem, kteří na Korsiku pravidelně jezdí, protože tam pak není plno...... :-P

• Anonym (4)
  • Anonym (10)
Vera - VP 21.03.2012 09:17

Krasny den.
Korsika neni zrovna moje domena, ale zkuste www.campingdiscount.net vyhleda to kempy docela levny.
Potom zalezi na financni hranici, pac Korsika je docela draha, ale stoji za to. Osobne jsem tam nebyla, ( a to to mam kousek lodi ;-) ) ale videla jsem fotky, mluvila s korzicanama...
:-)

• Anonym (8)
Tom S.
20.03.2012 22:46 84.42.152.***
Tip na nejlevnejsi ubytko  

Pro výber hotelů doporučuji využít skvělý srovnávač cen hotelu z celeho světa Hoteland.cz

http://www.hoteland.cz/

Díky tomuto webu cestuju daleho levněji.

• Anonym (6)
  • Anonym (1)
Kutil.O 28.02.2012 13:59

Ahoj, lístky na trajekt jsme sháněli až v Livornu. Do přístavu jsme přijeli už někdy v noci, auto zaparkovali do fronty a čekali do deseti na odjezd. Za tu dobu jsme stihli vyřídit lístky a ještě se po cestě prospat.

Anastasia
10.04.2011 11:32 213.192.12.***
RE: RE: Dobré místo a levné ubytování  

Dobry den,
nasla jsem ubytovani pres homelidays.com, ale vsude pisi, ze je to od soboty do soboty.
nemate s tim nekdo zkusenost? chteli bychom prijet uz v patek.
Predem moc diky za odpoved, budu moc vdecna.
Anastasia

• Anonym (44)
Radek cestovatel
08.05.2008 21:01 213.220.253.***
RE: RE: Dobré místo a levné ubytování  

Ahoj Béďo. V polovině srpna se chystáme s manželkou na Korsiku. Ubytování zatím nemáme. Velmi nás zaujal tvůj typ na ubytování ve vile Morosi. Prosím o radu, jak je možno si v uvedenou dobu ubytování zde předem zajistit a dále zda je možné se v této oblasti ubytovat až po příjezdu.Jednalo by se o ubytování v kvalitě a ceně výše uvedené vily pro dvě osoby Předem děkuji za případnou radu.

• Anonym (7)
muska
04.08.2007 16:00 89.176.251.***
RE: RE: RE: Dobré místo a levné ubytování  

Zkus campingdesnacres.com bydlet jsem tam a je to ok kousek do hor atd

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu