A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

DOPRAVA po Paříži

03.04.2008 00:17:41 | Via
Via
Souhrnný přehled dopravy po Paříži (vyčtený ze stránek RATP): základní jízdenkou ve všech typech dopravy je "ticket t+" v hodnotě 1,50 eur (carnet 10ks 11,10 eur). Ticket t+ je platný 1 hod. 30 min. od prvního označení, je přestupný, při přestupu se vždy musí znovu označit. Podle mého názoru je platný vždy v jedné tarifní zóně, podle počtu přejížděných zón je třeba označit příslušný počet lístků. Pokud zakoupíte ticket u řidiče v busu, tento je nepřestupný (je tak i označen), viz www.ratp.info/informer/ticket_t_plus.php 8-O
Kromě jednotlivých jízdenek můžete využít těchto možností :-D

MOBILIS - jednodenní jízdenka (nutno vyplnit jméno+příjmení, datum - - platí i pro dopravu Orlybus,Orlyval,Orlyrail - dtto Roissy).
www.ratp.info/informer/tarif_tourisme.php 8-O
Zóna:
1-2 5,60 eur
1-3 7,50 "
1-4 9,30 "
1-5 12,50 "
1-6 15,90 "

CARTE ORANGE - týdenní jízdenka (je možno i měsíční)
Zóna:
1-2 16,30 eur
1-3 21,60 "
1-4 26,70 "
1-5 32,10 "
1-6 36,10 " (existují další možnosti dle zón např.2-3,2-4)
www.ratp.info/informer/tarif_abonnements_o.php 8-O

PARIS VISIT - jedno-, dvou-, tří- nebo pětidenní (spojená se slevami
na vstupy do vybraných objektů)

Zóny: 1 den 2 dny 3 dny 5 dnů
1-3 8,50 e 14,- e 19,- e 27,50 e
1-6 18,- 27,50 38,50 47,-

Zvláštní tarify :
ORLYBUS Orly Sud (zóna 4)- metro Denfert Rochereau (zóna 1) 6,10 eur
ORLYVAL Orly Sud - Antony (stanice RER) 7,20 eur
Orly Sud - Antony s přestupem na RER+pokrač.do centra 9,30 eur
ROISSYBUS (CDG) - Opera (9 arr.) 8,60 eur

Nikdo není neomylný, ověřte si tyto informace na uvedených adresách, je to tam v několika volitelných jazycích. ;-)

Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
brabbora 21.10.2015 17:09
Cestování z leziště  

Jak se nejlevněji přesunout z letiště D. G. na letiště Orly?? Poradíte?? Díky, B.

Annabel
12.05.2015 08:19 89.190.52.***
Noční transfer s dítětem do hotelu u Disneylandu(Hipark)  

Všechny zdravím, byl by někdo tak hodný a řekl mi, který nejlevnější transfer seženu v pozdních večerních hodinách (23hod.) z letiště do hotelu(Hipark) na Val´dEurope,cca 1,5km od Disneylandu? Letím s 4letou dcerkou, tak bych potřebovala poradit, zda je nejlevnější varianta si vzít taxi, nebo dopředu objednat transfer...vlak s ní asi v noci nezvládnu...moc děkuji, pokud bude někdo ochotný mi poradit @};-- @};-- @};--

Pajjka
11.05.2015 17:56 178.17.98.***
Prodám lístky na metro  

Zdravím, vrátili jsme se z krásné Paříže a zbylo nám 18 lístků carnet. Po koupi lístků, bylo další dny MHD zdarma, prý kvůli smogu v ovzduší (njn, kdo to mohl tušit). Cena dohodou. Pište na email: petrzikova.p@seznam.cz

Michal
16.12.2013 13:55 178.255.168.***
Re: MHD  

to Alena: kdyby jste misto restaurace sla do obycejneho bistra, ktere tam jsou na kazdem rohu, sledovala menicka a denni akcni nabidku (byva psana na tabulich na zdich) platila byste o tretinu az polovinu mene! Je samozrejme, ze pokud se pohybujete na turisticky frekventovynych mistech a vypadate dle obleceni jako turista z vychodu (zrejme vas pripad) ze vas ruzni prodejci obtezuji. To same se deje i (ve vasi) Praze. Doporucuji chodit na mene frekventovana mista, poznate tak Pariz mnohem lepe a vyhnete se onem osobam, okradajici turisty. Na obranu Parize podotykam, ze casto jsem videl na tyto existence zatahy, policie po nich jde, ale nemuzou byti vsude. Motajici se turiste s predrazenym iphonem couhajicim s kapsy si vsak o kradez vylozene koleduji... 40% obyvatel Parize samozrejmne netvori cernosi, nejdrive si overte fakta, nez tu zacnete na Pariz plivat jedy! Osobne se v Parizi i v noci citim bezpecneji, nez na Mustku ve vami zminovane usmudlane a zapachajici Praze...

Alena LittleRib 02.12.2013 14:46
Re: MHD  

jo ještě bych dodala že autobus na letiště jezdí každých 15minut a jede něco přes hodinu.Jinak MHD v Paříži je oproti Vídni a Budapešti nejpřehlednější.Neměli jsme problém.A ještě si nemůžu pomoct ale at mi ještě zkusí nějaký turista říct že Praha je drahá, protože Paříž je minimálně třikrát dražší. Za špagety v obyč. restauraci jsem dala 15euro + 4euro džus.A za cappucino 8euro. :-|

• Anonym (1)
Alena LittleRib 02.12.2013 14:39
MHD  

Včera jsme se vrátili z Paříže. Lístek na Roissybus:Letiště-Paříž-centrum stojí 10euro + 10euro zpátky. Nabízí na letišti v informacích i za 47euro MHD+cestování roissybusem/osoba. Nám by se vůbec nevyplatilo. Byli jsme v Paříži tři dny. Koupili jsme 2xcestu roissybusem (20e/os.) plus v metru jsme si koupili ,,book´´ knížku s deseti lístky na metro/bus asi za 7euro nebo kolik už si nepamatuju a vystačily nám přesně a viděli jsme všechno :-). Spíš bych chtěla upozornit, že v Paříži asi 40procent obyvatel jsou černoši a to nepřeháním a hned druhý den mi ukradli z bundy Iphone.Hned jsem si toho všimla a přítel naštěstí chytil jednoho ze 4prchajících černochů který zrovna mobil měl!Pilicista kam jsme toho smrada dotáhli nás pochválil že jsme rychlí a že má přítel dobrou intuici. Jejich triky které jsme měli ,,čest´´ poznat: 1.prodej eiffelovek-nutí vám suvenýry a snaží se vás u toho okrást. 2.zastaví vás skupinky černých s papíry v ruce,že chtějí podepsat petici proti rasismu a chtějí příspěvek 10-20euro(plus se na nás lepili a ukradli mi mobil) 3. nutí vám do rukou růži. 4.černoch dělal že na zemi našel zlatý prstýnek a ukázal ho s úsměvem příteli že mu ho dá pro štěstí (hned nám došlo že je to levý) a on at mu dáme peníze(agresivně). Měli jsme toho už plný zuby a těšili se domu!Francouzi nasraný očividně v jejich společnosti.Jeden nám to i řekl. =-O

Michal
04.11.2013 13:21 178.255.168.***
Re: doprava pariž  

Paris visite na 5 dnu, zony 1-5, koupit rovnou na letisti (ale jsou tam fronty, lepe u automatu) nebo jeste lepe kartu Navigo na tyden (plati vyhodne od pondeli, vemte si ale fotku) zony 1-5 a koupit na letisti, aby vam pokryla jizdu uz z neho do centra. Hodne se to uz rozebiralo tady v diskusi: http://www.paristep.com/clanky/kniha.html

vincenzo
26.10.2013 10:45 93.92.53.***
doprava pariž  

Dobrý deň,chcel by som sa informovať ohladom metra a rer v Pařiži.Letime v pondelok na CDG s priletom 11.40 hod. a budeme tam až do patku t.j 5 dni.Potrebujeme sa dostať do centra vlakem rer a potom vyuzivať metro.Jaký tickets si máme kúpiť aby sme to mali po celu dobu neobmedzene:Letisko CDG +METRO a SPEŤ?Ďakujem za rady. (((clap)))

Mirka
11.06.2013 10:23 90.179.198.***
Re: DOPRAVA po Paříži  

Dobrý den, pročetla jsem si celou diskuzu a mám z toho pořádný chaos, památky vím, kde co a jak, ale tady jsem fakt v lese...
Byl by někdo tak hodný a poradil, jakou společnost (lístek) si koupit, pokud chci jet z letiště CDG na hotel (kousek od Notre Damu) a pak cestovat dva dny v rámci centra a jeden den na Versailles?
Jde koupit nějaký jeden lístek, jedné společnosti a tím si tohle projet?
Moc děkuji.

Neregistrovaný uživatel
04.03.2013 23:54 77.48.233.***
Re: DOPRAVA po Paříži  

Pro Nemesis
Ahoj holka,Tvůj email jsem nenašla a tak bych Tě poprosila,jestli by jsi se mi mohla ozvat na email sakalla@email.cz.Naše cesta do Paříže se blíží (st 24.4.2013-ne 28.4.2013) a tak bych byla ráda,kdyby jsi mi zase trošičku poradila.Přílet máme v dopoledních hodinách a odlet také.Ubytování je v hotelu Aviatic-mělo by to být někde u Latinské čtvrti.Podrobnosti napíšu obratem.Díky moc Vlasta :-\

• Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu