A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Eiffelova věž

01.03.2009 16:56:47 | JupiCZ
ahoj všem, příští týden letím na skok (2 dny) do Paříže, chtěl bych se jenom zeptat, jestli někdo zkoušel zdolat Eiffelovu věž pěšky po schodech... Dá se to v pohodě zvládnout? Nebo spíš doporučíte celou vyjet výtahem??? Předem díky za info!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
25.01.2017 02:46 194.213.41.***
Re: Eiffelova věž  

Dobrý den, uvažujeme o zájezdu do Paříže. Měli bysme zájem o večeři v restauraci Eiffel 58 na Eiffelově věži. Nikde nemůžu zjistit jaké je vstupné (cena) do 3. patra věže pokud máte rezervaci do restaurace. Zjistil jsem, že díky rezervaci má host přednostní vstup do výtahu a zřejmě povolen vstup do 2. patra, ale nemůžu nikde zjistit kde se dále může pohybovat, případně kolik musí připlatit, aby se dostal po večeři do 3. patra věže. Poradí někdo? Díky.

Ivan Behoun 29.04.2015 10:07

My jsme byli, je to něco úchvatného.

Cestomilové 29.04.2015 09:03

Výstup po schodech do druhého patra je sice náročnější než jízda výtahem, ale rozhodně můžeme doporučit - minimálně se vyhnete dlouhé frontě na výtah a ušetříte pár EUR, neboť lístek nestojí 15 EUR, ale jen 9 EUR.

Doporučit můžeme i zakoupení vstupenky na Eiffelovu věž dopředu přes internet: http://www.toureiffel.paris/en/preparing-your-visit/buying-your-tickets.html
Je však lepší kupovat to minimálně 2 - 3 měsíce dopředu.

Informace k Eiffelově věži najdete také zde:
cestomilove.cz/cs/pariz-pamatky#eiffel

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
pastorekhonza 24.03.2015 10:46

Známá byla ve Francii, a říkala, že noční Eiffelovka je něco úžasného :)

tut 28.02.2015 11:19

byl jste někdo večerní vstup na Eiffelovku?

Frangipani.cz 06.07.2014 11:28

Tak to já jsem si vrcholek Eiffelovky hezky po francouzsku užila. :)

Jako další hezké vyhlídky zdarma doporučuju terasu na Galleries Lafayette/blv. Hausmann - na centrum a Operu; terasu Institut du Monde Arabe - na nábřeží a Seinu a (za cenu vstupného do muzea) terasu na Beauborgu/Centre Georges Pompidou - pohled na Marais.
Všechny jsou otevřené jen po otvírací dobu budov, s tím že Beauborg otvírá střechu jen když je hezky a teplo a Lafayette zavírají v celou hodinu, jakmile se setmí - takže v zimě už v 17 hod., v létě tuším až do konce otvíračky obchoďáku.

Petr K.
21.08.2013 15:16 178.255.168.***

Na okuk po blizkem okoli prvni patro staci, usetrite penize i cas, nestojite frontu, sve vyhody to ma. Pro inspiraci asi nejlepsi fotky eiffelky, co jsem na webu nasel:
http://www.paristep.com/fotoalbum/eiffel/

Erich
30.07.2013 12:10 91.187.37.***

na eiffelovou věž se dá dostat po schodech jenom do prvního patra.Pak už jenom výtahem.

tut 05.10.2012 15:23

Zdravím vrátili jsme se z Paříže lístek na Eiffelovku koupili jsme rovnou výtahen na horu. 14,5 eu stáli jsme půl hodky pak 10 minut ve druhém patře. na další výtah , cestou dolu výtahem jsme zůstali ve 2 patře a sli jsme pěšky dolů podle sebe vyhlídka restaurace apod nikdo tě nehoní a jdeš jak chceš . fronta nebyla velká super. užijte si to jen aby bylo počasí. moc se nám líbilo

• Anonym (17)
papinxvi 03.10.2012 13:38

Nejak jsem nepochopil postup popsany nize : chtel bych pesky vyjít do 2. patra a odtamtud vyjet vytahem az nahoru-je to mozne? jak vstupne tedy koupit? narychlo jsem zabookoval EU vikend v parizi na pristi tyden a na internetu mi to pise, ze vstupenky jsou na cely vikendy uz vyprodany-jak dlouho cca budu cekat u kasy primo u veze? Moc diky za jakoukoliv pomoc!

• Anonym (18)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu