A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Francie: Montpellier a okolí

04.06.2010 23:01:41 | Osadník
Začátkem srpna jedeme na více jak týden na výletně stoloherní akci do Montpellier, viz popis na http://osadnici.grafikon.cz.

Prosím o jakoukoliv radu, která se týká tohoto města a výletů do cca 100km okolí. Ubytování máme zajištěné, o to nejde. K dispozici však budeme mít autobus, v plánu jsou zatím Carcassonne, Nimes, Avignon a zřejmě i park Cevenes. Uvítám tedy každý tip ať už v těchto konkrétních městech, nebo na trase mezi nimi a Montpellier.

Zvlášť na ten národní park Cevenes asi bude jeden den málo, a tak budu rád za každé doporučení, které nás nasměruje do nejzajímavější části.

Věkově budeme v rozpětí od nezletilých až po velmi zralé ;o), ale obecně jsou hráči stolních her pro každou legraci a tak mě zajímají jak klasické památky (přírodní, kulturní), tak třeba i adrenalinové prvky apod., ať si každý vybere, co mu bude vyhovovat.

O jídle jsem si už přečetl leccos, ale pokud máte osobní zkušenost ve výše uvedených lokalitách s konkrétními místy, sem s nimi, prosím ;o)

Mimochodem, kdo chce jet s námi, pokud možno má rád moderní stolní hry (Osadníci z Katanu, Carcassonne, Bang, Agricola...) a ozve se včas, může nám místo popisování ta místa ukázat osobně ;o)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Osadník
13.07.2010 09:45 94.112.14.***
Díky  

Díky všem za skvělé tipy. Všechno nestihneme, ale některá Vámi doporučená místa určitě navštívíme.

Díky moc!

• Anonym (1)
labužnice
26.06.2010 14:33 213.192.3.***
Montpellier a okolí  

Doporučuji nevynechat krásné místo Saint Guilhem le Desert. Projít si vesničku, kláštěr, ale i olivové háje.
http://www.st-guilhem-le-desert.com/st-guilhem_village1.html
Fajn je také návštěva některé sýrárny v Roquefort.
http://olivovakucharka.webgarden.cz/francouzsky-obchudek

Jiří Cihlář
22.06.2010 23:18 89.24.106.***
Doporučení  

Zkusím Vám dát několik tipů především z oblasti Cevennes, kde jsem trávil loňskou dovolenou a i když jsem procestoval velkou část jižní Francie, právě Cevennes (a přlehlé Grands Causses)považuji za nejkrásnější a letos se tam opět vracím.
Takže určitě stojí za to most v Millau (TOP1) - geniální architektonické dílo a zajímavé informační centrum s promítáním filmu o výstavbě mostu přímo u parkoviště pod mostem. Přes most jsem nejel, ale doporučuji jet k mostu přes městečko Millau, kdy máte z mnoha míst na most krásný výhled a neplatíte žádné poplatky za přejezd.

Montpellier le-Vieux (TOP2) - další úžasné místo, skalní město, možnost zvolit několik pěších tras, myslím tak od půlhodinové do jeden a půl hodinové procházky nebo můžete využít turistický vláček, který vás skalním městem proveze. Vodu s sebou - je tam parkoviště s kioskem, ale prodávají jen suvenýry.

Aven Armand (TOP3) - prolezli jsme už spousty krasových jeskyní v Česku i Evropě, ale tahle je asi nejen největší, ale i nejkrásnější a musí nadchnout i toho, koho krápníky vůbec nezajímají. Tištěné průvodce měli vloni i ve slovenštině.

Cesta údolím řeky Tarn z Le Rozier do Sainte Enimie - to je taky úžasný zážitek, ale POZOR, tady si nejsem jistý, zda je celá průjezdná autobusem, silnička je úzká a místy podjíždíte velmi nízké skalní převisy. Ale výhledy jsou tu jedinečné. A pokud je čas a dost vody, sjet si Tarn na kánoi je nádhera zvládnutelná i pro mě - naprostého nevodáka. Např. ze St. Chely-du-Tarn do La Malene se to nechá zvládnout v pohodě za půl dne i s vykoupáním.

Cirque de Navacelles jsme vloni nestihli, ale kdo navštívil, velice doporučuje, tak snad letos.

Z ostatních míst v okolí mohu doporučit procházku po hradbách v Aigues-Mortes, Camargue - příjemné městečko Stes-Maries-de-la-Mer s pěknými velkými písečnými plážemi (parkování přímo u pláží, autobusy v městečku, ale blízko pláží). Krásnější západ slunce jsem zatím neviděl nikde na světě (a když máte štěstí a sledujete ho přes hřívy polodivokých bílých koní nebo stádo černých býků v okolních bažinách a nad hlavou přelétají růžoví plameňáci - kýč jak prase). A málem bych zapomněl - v Camargue je krásná ptačí rezervace , kde fakt na dosah vidíte a můžete fotit hejna plameňáků a jiných ptáků, a taky želvy, bobry... A nic z toho není v klecích, prostě se tam těm ptákům líbí. Ale určitě s sebou vezměte cokoliv (nejlépe vše, co máte) proti komárům.

Když budete mít cestu severně od Montpellier, nedaleko Ales u městečka Anduze je pěkné bambusárium, kdo má rád pěkné parky nebo botanické zahrady.

Jinak musím potvrdit i dobré tipy předchozího přispěvatele, některá místa jsou trochu dál, ale záleží, kudy budete cestovat. Speciálně Les-Baux-de Provence (nádherné střdověké městečko s rozlehlým hradem a replikami různých katapultů - to by se určitě líbilo příznivcům Carcassonu a Osadníků, ale v sezóně jsou tam prý mraky lidí a musíte počítat s poměrně vysokým vstupným), Pont du Gard nebo Roussillon mohu vřele doporučit. Pouze Fontaine-de-Vaucluse mne osobně dost zklamalo (mraky lidí na malém prostoru s pouťovými stánky - ale možná jen nemám dostatečně načteného Petrarcu.

Tak si to krásně užijte - raději méně a na pohodu, než chtít stihnout všechno (stejně nestihnete - jižní Francie je na celý život).

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
mik666 11.06.2010 12:57
RE: Francie: Montpellier a okolí  

Zajímavých míst je v této oblasti bezpočet. Jde spíš o to, přesvědčit větší kolektiv o tom, že to chtějí absolvovat.

Takže namátkou :

--
pro milovníky stavitelství třeba poblíž Millau nejvyšší most na světě (dálnice je zdarma, ale za most se platí 6€ osobák)
http://www.estav.cz/zpravy/clanek232.asp
--
pěkná rozsáhlá zřícenina v Les-Baux-de-Provence
--
římský akvadukt Pont du Gard (nedaleko Nimes)
--
Écluses de Fonsérannes - zajímavých devět zdymadel těsně za sebou (funkčních, jezdí zde výletní lodi) v Beziers
--
zajímavé městečko Aigues-Mortes
--
pěkný klášter Abbaye-de-Fontfroide JZ od Narbonne
--
úžasné katarské hrady (např.Puilaurens, Peyrepertuse, Quéribus) J od Carcassonne, které na rozdíl od Carcassonnu nejsou zničeny komerčním kýčem

čistě přírodní zajímavosti :

--
Camarque (delta Rhony, hnízdiště plameňáků)
--
pramen řeky Sorgue (300 m hluboká jeskyně) ve Fontaine-de-Vaucluse
--
Canal du Midi - monumentální říční kanál, spojující Středozemní moře s Atlantikem. Pěkná procházka a především projížďka na kole po platany osázených březích. Zajímavý je Tunel de Malpas poblíž Colombiers, kde kanál vede tunelem.
--
nádherná procházka skalním městem u Roussillonu. Rudé skály jak někde v Utahu.
--

Je z čeho vybírat. Přeji šťastnou volbu a krásné chvíle

Osadník
04.06.2010 23:02 84.42.208.***
RE: Francie: Montpellier a okolí  

Pardon, omylem jsem to vložil znovu jako reakci...

Osadník
04.06.2010 23:01 84.42.208.***
Francie: Montpellier a okolí  

Začátkem srpna jedeme na více jak týden na výletně stoloherní akci do Montpellier, viz popis na http://osadnici.grafikon.cz.

Prosím o jakoukoliv radu, která se týká tohoto města a výletů do cca 100km okolí. Ubytování máme zajištěné, o to nejde. K dispozici však budeme mít autobus, v plánu jsou zatím Carcassonne, Nimes, Avignon a zřejmě i park Cevenes. Uvítám tedy každý tip ať už v těchto konkrétních městech, nebo na trase mezi nimi a Montpellier.

Zvlášť na ten národní park Cevenes asi bude jeden den málo, a tak budu rád za každé doporučení, které nás nasměruje do nejzajímavější části.

Věkově budeme v rozpětí od nezletilých až po velmi zralé ;o), ale obecně jsou hráči stolních her pro každou legraci a tak mě zajímají jak klasické památky (přírodní, kulturní), tak třeba i adrenalinové prvky apod., ať si každý vybere, co mu bude vyhovovat.

O jídle jsem si už přečetl leccos, ale pokud máte osobní zkušenost ve výše uvedených lokalitách s konkrétními místy, sem s nimi, prosím ;o)

Mimochodem, kdo chce jet s námi, pokud možno má rád moderní stolní hry (Osadníci z Katanu, Carcassonne, Bang, Agricola...) a ozve se včas, může nám místo popisování ta místa ukázat osobně ;o)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu