A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Francouzská kuchyně

13.01.2008 13:37:27 | Ála33
Ahoj, byla jsem teď nedávno ve Francii, konkrétně tedy v Akvitánii a hrozně mi tam chutnalo. Po návratu do Čech jsem zjistila, že se nechci ale vůbec vrátit k české kuchyni. U nás francouzské jídlo všem také hrozně chutnalo. Vím, že jako kuchařka se budu muset poprat s českým spěchem při stravování a taky s nedostatkem některých surovin, ale stejně bych se ráda naučila tak vařit. Nesdílel by se mnou někdo pár svých receptů? prosím a děkuji :)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
natalies
14.10.2013 20:17 178.77.234.***
Re: par receptov  

<:-) :-! :-! :-! :-)) :-) :-) :-) :-[ :-[ 8-) čooooo

• Anonym (1)
Martin Jankůj
03.03.2009 16:52 90.182.248.***
RE: Francouzská kuchyně  

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na složení pokrmů typické pro Francii v různých chodech . Dělám závěrečnou zkoušku na téma Francouzská kuchyně :-) Zatím mám jen předrkm - Chřestový salát, polévku - Cibulová polévka z Cardaillacu . Ale vůbec už nevím jak složit hlavní chod i s přílohou a mezichod z ryb, sýry :-( Byl bych Vám moc vděčný, kdyby mi někdo nadhodil sestavení pokrmů, abych se měl čeho chytit :-? moc děkuju, s pozdravem Martin Jankůj ...

• Anonym (1)
Peter 5
25.08.2008 20:34 195.168.238.***
par receptov  

Poznam ten pocit, :-D dobre recepty su i tu http://dolcevita.blog.cz/

• Anonym (2)
Bali
24.08.2008 08:52 88.146.185.***
Francouzská kuchyně v Čechách  

Manža je Francouz, ale bydlíme víceméně v Čechách. Doma vaříme 99% po francouzsku. Recepty zvěřejňuji na našich stránkách: http://olivovakucharka.webgarden.cz/
Můžeš se tam také zeptat na cokoliv.
Bon appetit ;-)

• Anonym (3)
Katu
13.06.2008 11:33 90.45.160.***
recepty Francie  

Ahojda, ja v Aquitaine regionu bydlim a paradoxne se mi po te ceske kuchyni styska ;o).

hojsadlo 24.02.2008 00:36
kuchařka  

http://dadala.hyperlinx.cz/kuchar/racuisinh.html
zkus tento odkaz je tam spousta receptů a nejenom z Francie :-P

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
hojsadlo 08.02.2008 11:30
FR. KUCHYNĚ  

Ahoj,
skusím ti poradit. Nejdříve si kup nějakou dobrou kuchařskou knihu(fr.kuchyně...), potom začni zkoušet podle ní vařit - ze začátku si vybírej jednoduchá jídla.
nic se nepokoušej nahradit nebo ošidit
používej jen ty nejlepší možné suroviny

a nazávěr jeden jednoduchý recept z jižní francie (Perpignon)
brambory na loupačku: dobré brambory, nejlepší olivový olej, a hrubá mořská sůl Camarque s bylinkama
princip je stejný jako u našich br. na loupačku akorát máslo je nahraženo olejem.
K tomu švagrová dává ještě různou čerstvou zeleninu-rajčata,papriky,okurky,i melouna
či hrozno. A zapíjí se to paradoxně červeným vínem.
Tak vařbě zdar
PS. francouzká kuchyně je dost složitá, ale dáse to pomalu zvládat :-P

• Anonym (1)
Ála33
13.01.2008 13:37 88.101.20.***
Francouzská kuchyně  

Ahoj, byla jsem teď nedávno ve Francii, konkrétně tedy v Akvitánii a hrozně mi tam chutnalo. Po návratu do Čech jsem zjistila, že se nechci ale vůbec vrátit k české kuchyni. U nás francouzské jídlo všem také hrozně chutnalo. Vím, že jako kuchařka se budu muset poprat s českým spěchem při stravování a taky s nedostatkem některých surovin, ale stejně bych se ráda naučila tak vařit. Nesdílel by se mnou někdo pár svých receptů? prosím a děkuji :)

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu