A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Individuání cesta do Paříže

02.05.2007 20:28:00 | Vendy
Vendy
Ahoj, letos jsem poprvé navštívila Paříž bez cestovky, sama se dvěma kamarádkami "na vlastní pěst", nepovažuju se sice za odborníka, ale kdyby někoho zajímalo něco ohledně dopravy po Paříži nebo tak podobně, tak snad můžu trochu poradit, aby z toho případní cestovatelé neměli strach, protože systém veřejné dopravy v Paříži je naprostá pohoda :-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
-dana- 06.11.2015 09:27
Re: Individuání cesta do Paříže  

Ahojte, chysta sa niekto do Pariza? Idem v nedelu 08.11. na 4 dni, rada sa stretnem, ak tam niekto v tom case bude :-)

Neregistrovaný uživatel
05.11.2015 22:56 188.120.217.***
Re: Individuání cesta do Paříže  

Prosim o radu.jedeme na silvestra pripravuji plan.diky email mirusinka@seznam.cz

• Anonym (1)
mik666 03.09.2014 09:22
Re: Dotaz  

Ahoj
já osobně preferuji cestu vlastním autem, ale to je spíše otázka priorit. Před časem, v dobách SkyEurope jsme také letěli, ale to byly letenky levnější než cesta autem. Časově to moc nepřineslo - přes hodinu cesta do Prahy, na letišti dvě hodiny před odletem, půl hodina zpoždění, let skoro 2 hodiny, odbavení na Orly, cesta do centra. Takže jsme vyráželi cca ve 2 ráno a v 11 jsme byli v centru. V metru byl nějaký problém a stáli jsme přes půl hodiny na jakési stanici. Velký rozdíl oproti autu to nebyl. Co je zásadní problém z pohledu auta je parkování v Paříži (když odmyslím provoz). Letos jsme byli autem, dokonce jsme vybrali hotel relativně dostupný z centra s parkovištěm a kupodivu jsme tam i zaparkovali. Ovšem nějaký milý Francouz si zaparkoval tak, že jsme nemohli odjet a hotel (Ibis) s tím nic dělat nehodlal. Naštěstí po návratu z posledního výletu po městě tam už nebyl a my jsme odjeli. Prostě auto v Paříži spíš překáží. Taky jsme jednou stáli u Versailles (asi 3 hodiny v sobotu v pozdním odpoledni) a po návratu jsme měli rozbité okénko. Nic nechybělo, asi jsme ho vyrušili, ale 1000 km s rozbitým okénkem - nic moc.
Projet okolí Paříže? Znám zajímavější regiony a asi bych nemíchal Paříž, která má dostatek zajímavostí, s okolím. Nepíšeš na jak dlouho a ani co považuješ za okolí.
Po Francii se jezdí poměrně dobře, když si zvykneš, že směrové tabule nejsou jako u nás před křižovatkou, ale až v křižovatce. Ostatně navigace dnes tento problém řeší. Francouzští řidiči jsou (v drtivé většině) nesmírně ohleduplní k cyklistům. Klidně jedou krokem za cyklistou tak dlouho, dokud si nejsou naprosto jisti, že mohou bezpečně předjet. Ale k ostatním řidičům jsou poněkud ... tvrdí. V úzké uličce nepřibrzdí a raději se srazí zrcátkami s protijedoucím autem. Viděl jsem, jak na konci dvouproudé silnice dvě auta jedoucí vedle sebe do sebe raději nabourala, než by jeden dal druhému přednost. Něco jako pravidlo zip z Německa tady neplatí. Ve městě v zácpě úzká ulice vedle nástupního ostrůvku pro tramvaje - řidička v klidu vystoupila a šla si nakoupit do pekařství. Co na tom, že za ní byla obrovská fronta. Nicméně projeli jsme tisíce kilometrů Francií a neviděli jsme žádnou nehodu. Potom na cestě z Chebu do Teplic byly čtyři. Naopak při odjezdu z Paříže po přeplněných šestiproudých dálnicích jsme objížděli pět nehod. Takže jak kdy a jak kde.
Závěrem - Paříž bych asi volil jako samostatný výlet. pokud bez dětí (tedy i málo zavazadel), spíše bych se klonil k letadlu a MHD. Auto s sebou nese nutnost někam ho zaparkovat. Nevím, jaký máš rozpočet, hotelová parkoviště (Ibis) chtějí cca 10€ za den parkování.
Cesta do Paříže autem trvá asi 12 hodin po neplacených silnicích. Záleží na odpočincích během cesty.
trochu off topic - při vší úctě - z Prahy do Provence autem za 8 hodin? Při cca 1200 km to je průměr 150 km/h a bez zastávky.
-mk

DanielHorak
28.08.2014 11:26 80.250.29.***

Já plánuji na podzim výlet do Paříže s přítelkyní, ale pořád přemýšlíme, jestli vlastním autem z Prahy, nebo jestli radši letadlem a půjčit si na letišti.

Kamarád jel s přítelkyní do Provence, cesta asi 8 hodin, v autě i spali (měli to jako dárek za její státnice), ona říkala, že úplně perfektní, byla nadšená <3 <3 prý na vlastní pěst objevili spoustu vesniček, kam doprava veřejná moc ne-e.

Přemýšlím, jestli to stejné udělat s Paříží - něco obchodit tam, a potom to vzít autem někam do okolí - mám super reference http://www.autopujcovna-letiste.cz/
ale slyšel jsem, že u pronájmu auta může dojít taky k hodně problémům. Nevím, jestli to riskovat, nebo radši na to kašlat a jet vlastním, ale zase mě odrazuje cesta (řídil bych sám),
Nemáte někdo zkušenosti s autem po Francii?

Neregistrovaný uživatel
21.08.2014 23:59 178.77.225.***

To je dárek pro partnera nebo pro tebe :o) jinak na letenky bud skyscanner nebo skypicker skyscanner ma tu vyhodu ze si muzes najit spoje co do parize rozaci dopoledne a z parize leti vecer.

AndreaB
20.08.2014 08:59 87.197.131.***

Dobry...
Ja som bola v Parizi viackrat a osvedcil sa mi (ale vlastne rovnako ako navsteva ktorehokolvek ineho mesta) objednat letenky cez pelikan a hotel cez booking.

• Anonym (1)
Nemooo 12.08.2014 11:06
Dotaz  

Dobrý den. :-)
Měla bych na Vás dotaz. Partner bude mít příští rok v květnu kulatiny a já bych mu moc ráda dala dárek ve formě letenek do Paříže + nějaké to ubytování na cca 4, 5 dní. Nechci kupovat zájezd od CK, protože si chci udělat vlastní program. Mohli byste mi Vy, odborníci a milovníci Paříže poradit, kde sehnat letenky za dobrou cenu a nebo nějaký tip na osvědčené ubytování za rozumný peníz?
Vím, na netu je spousta stránek věnujících se této oblasti, ale už se v tom docela ztrácím a proto jsem se rozhodla napsat sem. ;)
Budu vděčná za každou radu a tip.

Neregistrovaný uživatel
20.01.2014 14:48 94.113.114.***
Re: Jizdenky na RER z letiste CDG  

Ajoj, jsou ještě lístky k dispozici? Pokud ano, napište mi prosím na mail d.joklova@seznam.cz

Dana
20.01.2014 14:45 94.113.114.***

Ahoj, jsou ještě lístky k dispozici? děkuji

Dana
20.01.2014 14:44 94.113.114.***
Re: Jizdenky na RER z letiste CDG  

Dobrý den, jsou ještě lístky k dispozici? Děkuji

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu