A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Kempy

27.06.2010 22:53:40 | Therese
Zdravím,
moc prosím, kdo jste navšívil nějaký kemp v oblasti Ajaccia, můžete mi podat nějaké bližší info o něm?..spíše co se týče vybavení?..je tam kuchyňka?
Předem děkuju ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Kutil.O 06.03.2012 13:28
Re: kempy  

Můžu jen souhlasit, na Korsiku jsme vyrazili na tři týdny, na přelomu srpna a září a rozdíl znát určitě byl. Ovšem projevilo se to i na úpadku večerních aktivit, míň diskoték a taak...

korsičan 13.08.2010 18:58
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kempy dotaz  

Jo, je tam nádherně a to svítání.....

realista 12.08.2010 14:45
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kempy dotaz  

Přesně jak píšeš Korsičane. Před 2 lety jsem v září na Paglia Orbě přenocoval a byla to naprostá bomba. Ráno kolem stanu leželo sice jenom 5 cm sněhu, ale byl to celkem problém. Slézat po namrzlém terénu zpět k Capu Tafunatu nepřicházelo v úvahu, tak jsem to dal tím východním žlebem. To bylo dobrodružství. Sníh začal pomalu tát a než jsem těch 60m slanil, tak jsem byl mokrej jak myš. :-P Přesto to bylo úžasný. Ten den jsem byl na vrcholu v 17 hodin a za celou dobu jsem nikoho nepotkal a na vrchol nikdo jiný nepřišel. Z vrcholu jsem pouze pozoroval pár lidiček co šli po GR20 kolem Mori. Když zapadlo slunce a setmělo se, bylo úplně jasno, tak ten pohled na zářící městečka u moře neměla chybu. Přímo pod kopcem drobně svítila jak Mori, tak Baloně a Takgetu. Tak krásné hvězdy jsem nikdy v životě neviděl. Snad jen na Islandu, ale tam to kazila polární záře. Když jsem šel kolem půlnoci spát, už se zatahovalo a začal foukat větřík. Ale jak říkám - byla to nádhera, kterou určitě a ne jednou zopakuju. Zdravím.

korsičan 09.08.2010 13:17
RE: RE: RE: RE: RE: Kempy dotaz  

Michale tvůj dotaz se nedá reálně zodpovědět. Vypisovat ,,zajímavá,, místa na Korsice je nereálné. Korsika je zajímavá celá a záleží co tě baví. Moře, pláže, hory, řeky, trekk, kolo, víno, lezení, kanoning, potápění, fauna, flora ......???? Já miluju hory a ty jsou podle mého názoru na Korsice nejhezčí v Evropě. Třeba v květnu nebo od konce září jsou téměř prázdné a jsou dny, kdy za den nepotkáš jediného člověka. Třeba Paglia Orba. Nádherná hora, kde při výstupu(když máš štěstí a není červen, červenec a srpen) třeba nepotkáš živáčka. Přímo pod ní začíná údolí Golo. Lehce dostupné z Col de Vergio. Přenocovat můžeš na chatě Ciotulu di i Mori, která je přímo pod horou. Rozhodně je ale lepší vytáhnout věci na spaní přímo na vrchol a tam přespat. Východ a západ slunce je tam neopakovatelný. Těsně pod vrcholem jsou ,,pouze dvě,, slušná místa pro malinký stan. Jen je v takovém případě potřeba dát velký pozor na počasí. Je to otevřený vrchol a vítr je tam kolikrát dost silný. Také není vůbec problém se třeba v půlce června ráno na vrcholu vzbudita okolo je 30cm napadaného sněhu. :-D To je pak sestup téměř o život.To samé platí pro Monte Rotondo. Tam je ale na vrcholu malej a celkem krytej přístřešek. Sice by se mimo kempy a chaty spát nemělo, ale já jsem za ty roky nikdy neměl problém. Před 2 roky jsem spal přímo u jezera Muvrela a těsně po západu slunce přišel pracovník národního parku a v klidu si postavil stan vedle mě. Pokud na Korsice člověk nedělá bordel, tak je v pohodě. ;-) Co se týče kempů, tak cena pro dospělého je většinou 7-8E za noc.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Michal Sindelar
07.08.2010 12:16 90.178.116.***
RE: RE: RE: RE: Kempy dotaz  

Ahoj,koukam za o korsice neco vis,chystam se tam a proto ti ted pisu jestli by si mi poadil nejaky zajimava mista a slusny kempy a kde je to udoli Golo?kdyztak i pripoj ceny kempu,diky Michal

• Anonym (2)
korsičan 30.07.2010 10:21
RE: RE: RE: Kempy dotaz  

Honzo to je dost těžký. Bude moc záležet na tom, kolik bude v tom termínu zrovna na ostrově lidí. Klidně se může stát, že díky krizi tam bude lidí méně a sehnat místo na stan nebude problém. Já byl na ostrově letos v červnu a první týden tam bylo lidí daleko víc než loni, ale pak najednou všichni odjeli a kemp byl poloprázdný. V druhé půlce dovolený tam bylo tak málo lidí, jak jsem snad nikdy v červnu nezažil. Jinak pokud budou kempy u moře plný, tak zkus ty ve vnitrozemí. Ono koupání v čisté vodě v řece má taky něco do sebe. Lidi žádný a voda jak z vodovodu. Například letos měla voda v přehradě Osprédale 23°C a to leží v 1800mnm. Tam se sice koupat nemůže, ale v té řece co z ní vytéká ano. Moje děti se na Korsice raději koupají v řekách, jak v moři. Je to víc dobrodružné a víc se vyřádí. Anglické kaskády u Vizavony, nebo kaskády Polischelu jsou na toto ideální. Nebo koupání v řece Golo, to nemá chybu. Krásné koupací tůně jsou i pod Paglia Orbou. Tam je voda ale trošku studenější. Na druhou stranu je údolí Golo jedno z nejhezčích na Korsice. ;-) Ničeho se neboj a když bude u moře plno, tak se vydej do hor. Hory, řeky a údolí jsou to, co dělá Korsiku Korsikou. Krásnou dovolenou. :-)

• Anonym (1)
Honza308
30.07.2010 00:36 87.249.139.***
RE: RE: Kempy dotaz  

Diky moc za rady. Psal sem do kempu San Damiano (kousek pod Bastia) a napsali mi ze v tom terminu maji volno. ale ze rezervace neprijimaji,tak nevim moc jak to mam chapat.a myslis ze teda neni problem kdyby bylo nejhur sehnat kemp primo na miste (prinejhorsim i nekde dal od more)? diky..

korsičan 26.07.2010 12:29
RE: Kempy dotaz  

Honzo, obávám se, že budeš zklamán. V červenci a srpnu je na Korsice celá Francie a 2/3 Itálie. Kempy praskají ve švech a to samé platí o silnicích. Je klidně možný, že narazíš na kemp kde nebude problém si večer stan rozbalit, ale spíš si myslím že to moc nehrozí. Kempy u moře budou plné, ale ty co jsou ve vnitrozemí v horách to bude v pohodě. Teda kromě horolezeckého kempu u Corte. Tam je plno téměř pořád. Co se kempů týče, tak u Bastie je určitě nejlepší La Pietra - asi 15 km nad Bastií jak již napsal Gordon. V Porto Vechio je těch kempů několik, ale podle mého názoru nemáš šanci tam přespat, protože budou plné(jsou plné už v červnu, natož v červenci a srpnu). V Portu je super kemp asi 3km směrem na Evisu. Bohužel si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje, ale je hned u silnice po pravé straně. Spousta stínu a celkem dobré místa na stany.

Honza308
23.07.2010 22:29 87.249.139.***
Kempy dotaz  

Zdravím,chtěl bych se zeptat,jak je to koncem srpna ( cca 17.-24.8.)s obsazeností kempů na Korsice. Je možné přijet naslepo navečer nebo musí být vše objednané?..a ještě nějaké tipy na kemp v okolí měst Bastia, Bonifacio/Porto Vecchio a Porto..Díky moc.Honza

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Gordon.P
18.07.2010 08:16 77.48.213.***
RE: RE: RE: kempy  

No, to jsem se fakt sekl. Pardon, Gordon.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu