A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Languedok a cesta tam

21.03.2015 18:13:26 | Branco
Branco
Ahojte, ku koncu júna (června) sa chystám s dvoma deťmi, 14 a 16 rokov do Le Barcares v Languedoku pri Perpignane. Languedok som vybral z dôvodu všeobecne nižších cien, ako v Provence, kde je o poznanie drahšie, ako aj z dôvodu rozsiahlych pieskových pláží. Ubytovanie som rezervoval v kempe Pre Catalan na sedem dní, chystáme sa ísť cestou Blava-Linz-Salzburg (krátka prestávka), Innsbruck, Sankt Anton (prestávka) , Vaduz, Curych (plánované ubytovanie). Nasledujúci deň Curych-Ženeva-Annecy-Grenoble-Vallence-Orange-Montpellier-Le Barcares. Po šiestich-siedmich nociach v kempe spať Les Barcares-Montpellier-Saint Tropez-Monaco-Lago di Garda, alebo Lago di Como (ubytovanie) a nasledujúci deň buď cez Brenner, alebo Sankt Moritz do Innsbrucku a rovnakou trasou spať. Výlety plánujeme Barcelona a Carcassonne, možno Pyreneje, uvidíme podľa času a nálady. Uvítam všetky Vaše postrehy, aj keď som kus Európy pochodil, do totho regiónu idem prvýkrát, vďaka. :)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Branco
09.07.2015 23:02 85.216.173.***
Re: Languedok a cesta tam  

Spomínané výlety do Carcassonne a Barcelony sme neabsolvovali, predsa len únava z takmer dvojtisícovej cesty spravila svoje, stihli sme ale výlet do Argeles sur Mer, letovisku pod Pyrenejami s veľkou piesočnatou plážou. More bolo poväčšine s menšími vlnami, žiadne pokojné moria-jazerá typu Chorvátsko, či Bulharsko. Pláže v oblasti boli veľké s parkovaním zdarma pozdl´ž takmer celého juhozápadného pobrežia Francie. Ceny v supermarketoch málo vyššie, ako u nás, pizza s bežným priemerom 33 cm od 8 euro vyššie, kompletné menu v reštarurácii 12 až 16 euro, v reštauráciach vyšiel najvýhodnejšie Mac Donalds s menu 6 až 8 euro.
Cesta späť pokojná,a nie silno frekventovaná, napriek tomu, že sme vyrážali v nedeľu. Krásne panorámy začínajú až pri Aix en Provence, do Saint Tropez vedie horská cesta so serpentínami, v pomerne kvalitnom stave. V Saint Tropez zastávka na kúpanie, následne pokračovanie husto obývanoukrajinou do Frejus, odtiaľ napojenie na diaľnicu smer Monako. Monako je nádherné, krásne udržiavané, stihli sme však pozrieť len kniežací palác zvonku a kúpanie pod útesmi. Z Monaka prudkým stúpaním opäť na diaľnicu. Diaľnica na talianskej strane je čo sa týka scenérie nádherná, pokiaľ ide o komfort jazdy je to ale úplne iné kafe. Prudké zatáčky, niekedy sa nedalo ísť viac ako 70, klesania, stúpania, obmedzenia, najčastejšie od 80 do 100 km/h, v náročnom teréne a pre vodiča, ktorý tadiaľ išiel prvý krát mali zmysel. Ubytovanie sme mali cez booking.com rezervované pri Bardinette, opäť do 100 euro s raňajkami, bolo to ale viac v horách, pretože v Ligúrii sa ceny šplhali do nebetyčných výšok.
Nasledujúci deň popri Janove a náročnom asi 40 km úseku prejazd na pohodlnú diaľnicu a popod Miláno až k Brenneru. V Itálii som dvakrát skúsil na diaľniciach použť kartu, ani raz mi ju nevzalo, platil som teda v hotovosti na celej trase. Brenner krásny, po výjazde a platení na konci talianskej diaľnice nás zastavili talianski policajti, vraj rutinná kontrola, možno kvôli utečencom. Mám slušné aj keď nie veľké auto, synovia sú blond, napriek tomu kontrolovali kufor, doklady, detské pasy, po mojom upozornení, že na mieste ubytovania máme byť najneskôr do desiatej nás pustili a zaželali šťastnú cestu. V Rakúsku sme mali ubtovanie s raňajkai do 80 euro, opäť cez boking.com, po telefonáte majiteľke ubytovania, že prídeme trochu neskôr cesta pohodlná a privítanie domácim šnapsom. Ráno sme spali do jedenástej, ďalší deň sme sa zastavili na Mondsee, deti sa radi vykúpali, bolo takmer 36 stupňov a napriek klíme obsedieť v aute pre nich nebola žiadna sranda. Zo Salcburku už pohodová a známa cesta domov.

Celkovo s odrastenejšími deťmi sa cesta absokvovať dá bez problémov, zastávky na zaujímavých miestach trvali od polhodiny do dvoch hodín, ak sa však vyberiem nabudúce, obdobná trasa a najmä zastavenia a ich frekvencia si podľa mňa vyžaduje aspoň dvojnásobok času. A ani tie zaujímavé miesta sme ani zďaleka nestihli všetky pochodiť. Au revoir France, a la prochaine fois :-)

• Anonym (1)
Branco
08.07.2015 23:10 85.216.173.***
Re: Languedok a cesta tam  

Tak a som druhý deň doma, po ceste plnej nových zážitkov. Snáď nasledovný popis bude užitočný pre tých, ktorí sa vyberú do juhozápadnej Francie.

Cesta Blava-Linec-Salzburk bez menších problémov, pred Linzom zastávka na odpočívadle a pri Salzburgu odpočívka Mondsee na kafe plus prvý výhľad na Alpy. V Nemecku zápcha pred Rosenheimom, pomalá jazda približne dvadsať minút a pred rakúskymi hranicami ďalšie odpočívadlo s obedom v Burger Kingu. V Rakúsku od Kufsteinu prakticky všade obmedzená rýchlosť stovka až na švajčiarske hranice. Arlberský tunel bol zatvorený pre rekonštrukciu, náhradná cesta cez Arlberský pas ale stojí za to! Skalné útesy v blízkosti snáď päťdesiat až sto metrov, káva ale pripravená v termoske, po zídení na diaľnicu tankovanie vo Feldkirchu, následne prechod Lichtenštajnskom, prvýkrát som tu videl svetielkujúci asfalt na kruhových objazdoch. Vo Švajčiarsku je niekoľko odpočíviek pri Wallensee s možnosťou kúpania v tomto alpskom jazere. Popri Vierwaldstattersee na okruh Zurichu, zastávka na odpočívadle-nákupnom stredisku Marché, kde boli ale skutočne švajčiarske ceny, či už v potravinách, alebo MacDonalde, volili sme teda rýchlu cestu až do Bazileja, respektíve Weil am Rheinu hneď za hranicami. Po ubytovaní v hoteli hneď za hranicami večera v MacDonalde. Svajčiarsko je nadherne, cenovo je či už čo sa týka ubytovania, alebo cien v reštauráciach, či obchodoch ale vyrazne vyssie, ako okolité štáty. Pri zhaňaní ubytovania som ale zistil pomerne nižšie ceny vo francúzskej a talianskej časti.
Nasledujúci deň po raňajkách v hoteli, vyšlo nás to pre troch 103 euro spolu diaľnica Bazilej-Bern, v pondelok ráno pomerne frekventovaná a z Bernu následne do Ženevy s frekvenciou nižšou, okrem okolia Ženevy. Z diaľnice bol krásny výhľad na Bernské Alpy. V meste zastávka s pozretím ženevskej fontány, pre decká to bol naozaj zážitok a prechod do Francie po pekných, nových a pomerne menej frekventovaných diaľniciach až do Valence. Po ľavej strane sme mali prakticky až do Valence výhľad na panorámu Álp s viacerými zaujímavými scenériami. Pri Valence napojenie na šesťpruhovú a frekventovanú A7 až do Avignonu, tam krátka zastávka s pozretím bývalého Pápežského paláca. Tankovanie na pumpe pri nákupnom stredisku Intermarché. Platba na francúzskych diaľniciach bola možná kartou všade bez problémov. Z Avignonu miestnymi cestami až na diaľnicu A9 a odtiaľ až po odbočku na Le Barcares. Navigácia nám nevyhľadala kemp, keďže presnú adresu kemp nemal, boli sme teda nútení pýtať sa priamo v Le Barcares, čo spolu s popisom cesty od majiteľky kempu pomohlo síce k neskorému príchodu 23.31, boli sme ale radi, pretože po pol dvanástej večer kemp už hostí neubytovával. Pobyt v kempe príjemný, boli sme tam z Česka a Slovenska síce jediní, animácie, čistota, personál a ubytovanie v mobil home veľmi dobré. Asi polkilometra od kempu je Intermarché, Lidl, Aldi a MacDonalds, takže zo stravovaním neboli najmenšie problémy.
Cestu späť popíšem rád zajtra.

• petra.f. (2)
Branco 21.03.2015 18:09
Languedok a cesta tam  

Ahojte, ku koncu júna (června) sa chystám s dvoma deťmi, 14 a 16 rokov do Le Barcares v Languedoku pri Perpignane. Languedok som vybral z dôvodu všeobecne nižších cien, ako v Provence, kde je o poznanie drahšie, ako aj z dôvodu rozsiahlych pieskových pláží. Ubytovanie som rezervoval v kempe Pre Catalan na sedem dní, chystáme sa ísť cestou Blava-Linz-Salzburg (krátka prestávka), Innsbruck, Sankt Anton (prestávka) , Vaduz, Curych (plánované ubytovanie). Nasledujúci deň Curych-Ženeva-Annecy-Grenoble-Vallence-Orange-Montpellier-Le Barcares. Po šiestich-siedmich nociach v kempe spať Les Barcares-Montpellier-Saint Tropez-Monaco-Lago di Garda, alebo Lago di Como (ubytovanie) a nasledujúci deň buď cez Brenner, alebo Sankt Moritz do Innsbrucku a rovnakou trasou spať. Výlety plánujeme Barcelona a Carcassonne, možno Pyreneje, uvidíme podľa času a nálady. Uvítam všetky Vaše postrehy, aj keď som kus Európy pochodil, do totho regiónu idem prvýkrát, vďaka. :)

• petra.f. (2)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu