A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Marseille na vlastnú päsť

07.02.2012 13:05:43 | Bratislavčanka
Bratislavčanka
Zdravím Vás, cestovatelia :) na prelome júna/júla ideme vo dvojici do Marseille. Máme už zabezpečený prenájom bytu priamo v centre,dopraviť sa tam mienime najskôr busom/prípadne vlakom, ale radi by sme si priamo na mieste prenajali auto a trošku poobzerali okolie.Máte niekto skúsenosti s jazdením po Francúzsku, prípadne priamo v Marseille? Sú nejaké miestne ,,špecialitky", alebo iné pravidlá, na ktoré by som sa mala pripraviť? Uvítam aj akúkoľvek iné tipy a rady či len postrehy, zdá sa mi, akoby z našich končín do Marseille veľa ľudí nejazdilo, ťažko sa dopracovať k nejakým informáciám ...
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
17.11.2015 17:33 92.52.52.***
Re: parkoviště P+R  

P+R (park and ride, Park & Ride, česky „zaparkuj a jeď“) je forma kombinované přepravy s návazností individuální automobilové dopravy na veřejnou.

Vera - VP 17.11.2015 17:23
Re: parkoviště P+R  

Dobry den.

Po celem centru jsou placena parkoviste od hodiny (limitovane à maximum 4 hodiny), pak jsou tak nejak vsude podzemni placena parkoviste.
Nektere hotely maji parkoviste, ale tez placene.
Nevim jak je to u metra, jestli kazda stanice ma neplacene parkoviste, znam jednu stanici, kde je parkoviste neplacene, ale tam bych nedoporucovala nechat auto s cizi poznavaci znackou ;-)

Okolo Corniche ( silnice po pobrezi ) jsou parkovaci bezplatna mista, odsud jede autobus pomerne casto do centra.

Pak se priznam, ze netusim co je P+R parkoviste :-D

Kdyby potreba, ptejte se dal
Vera

Neregistrovaný uživatel
13.11.2015 16:57 46.33.112.***
parkoviště P+R  

Dobrý den Věro,
Vaše odpovědi jsou velmi užitečné. Rád bych se ale ještě zeptal na pár věcí. Budeme cestovat autem po celé jižní Francii a několik dní strávíme v okolí Marseille. Řeším aktuálně otázku kde blokovat hotel. Zda někde v Marseille (v dosahu metra) a auto nechat po celou dobu na hotelovém parkovišti nebo úplně mimo Marseille a dojíždět. Měl bych tedy na Vás s dovolením několik otázek.
1.) Jsou v Marseille nějaké zóny jako třeba Praze, kde mohou parkovat pouze místní s kartou? Když najdu někde v okrajové části města u metra volné místo, tak tam auto můžu s klidem zdarma nechat a pokračovat hromadnou dopravou? Doporučíte mi nějaké takové místo?
2.) Nemá Marseille parkoviště P+R? Nějaké zkušenost s nimi v Marseille?

Velice děkuji.

Vera - VP 13.06.2015 15:00
Re: poděkování  

Dobry den Jirko,

dekuji.
Kdyby jste mela jakekoliv otazky, klidne se ptejte.

Vera

JIRKA
09.06.2015 02:17 94.74.195.***
Re: poděkování  

Zdravím Věrko,

s přítelkyní se chystáme tento vikend do Marseille, tak jsem trochu brouzdám po netu, abych se lehce připravil ;-) a musím říct,že Vaše příspěvky a doporučení v této diskuzi mi dokázaly zodpovědět snad všechny moje otázky (((clap)))...takže děkuju moooc a těším se do Marseille ;-)

Jirka ,Olomouc

Veronika Eva
04.05.2015 19:58 92.240.187.***

už mám shlédnuté snad všechny půjčovny aut, ale žádná nepůjčuje skútry... v průvodcích píší o stránkách holiday-bikes.com, na kterých by měly být franc.půjčovny kol, skůtru atd. ale bohužel mi nejdou otevřít, chce to přihlašovací údaje, pomůžete mi někdo, prosím :-\

Vera - VP
23.04.2015 16:16 80.14.7.***
Re: půjčovna  

Dobry den.

Myslim, ze europcar skutry pujcuji, ale nevim to s jistotou.

S pozdravem, Vera

Veronika Eva
03.04.2015 07:33 82.202.75.***
půjčovna  

Zdravím Vás, letos se chystáme s přítelem znovu do Marseille. Chtěla bych se zeptat, jestli je ve městě někde půjčovna skútrů nebo nějakých lepších kol, ne ty co jdou půjčit na ulici. Jestli se to tady někde už řešilo, tak se omlouvám, že se ptám a pořádně nehledám :-) Děkuju...

Martin
23.02.2015 00:11 78.235.36.***
Re: Marseille na vlastnú päsť  

Pokud budete v Marseille, tak vám doporučuji i okolní města a vesnice.
Zkuste třeba www.jihfrancie.cz/zajimava-mista-ve-fr/ , kde je pár míst, které stojí za shlédnutí. Jinak pokud si budete chtít vybraná místa pořádně a v klidu prohlédnout, tak z vlastní zkušenosti doporučuji návštěvu mimo hlavní sezonu ;-)

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu