A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Paris - Fontaineblaue - Vaux le vicomte

13.09.2008 11:13:46 | iveta.s
Ahoj Vio, prosím Tě můžeš mi poradit jak skloubit cestu na návštěvu výše uvedených zámků? Ráda bych se do objektů i podívala. Počítám, že v sobotu.Pojedu ze stanice Pigalle či Blanche.

Moc Ti děkuji.
Iveta
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
iveta.s 26.09.2008 16:18
Paris - Vaux le Vicomte -Paris  

Paris Gare du Lyon - Melun. Z Melunu jezdí speciální autobus k Vaux le Vicomte - POZOR pouze v sobotu a neděli!!! od 5.4 do 26.10.2008
Odjezdy busu z Melunu 10.15 11.30 13.35 15.30
Cesta trvá 20 min.
Odjezd busu z Vaux le Vicomte 13.05 14.30 16.30 17.45
Cena včetně zpáteční jízdanky 7 e.

iveta.s 15.09.2008 18:55
RE: Paris - Fontaineblaue - Vaux le vicomte  

Milá Vio, již jsem se zaregistrovala. Přeji Ti krásný a ničím nerušený pobyt a hlavně štastný návrat.
Až přijedeš, doufám, že se mi ozveš.
Měj se zatím krásně.

Iveta

iveta.s
15.09.2008 18:41 92.62.224.***
RE: RE: Paris - Fontaineblaue - Vaux le vicomte  

Jalo, díky moc, až se vrátím, určitě napíši. Iveta ;-)

Jala 15.09.2008 10:46

Iveto, i když nemíním Vie fušovat do řemesla, popíši Ti vlastní zkušenost. Nevím ovšem,zda si ještě tyto stránky
do svého odjezdu otevřeš.
Fontainebleau i Vaux-le-Vicomte jsme navštivili jeden den - 20.8.2006. Do F. jsme jeli ranním vlakem z Gare du Lyon. Den předem jsme si koupili zpáteční jízdenku, protože u pokladen bývají fronty. Podle digitálních fotografií jsme v zámku ve F. začali fotit asi v 10,30, pak jsme si prohlédli a nafotili i park /poslední foto 13,10/.Pak jsme se vraceli vlakem do Paříže, ale cestou jsme se rozhodli, že vysoupíme v Melunu. U nádraží jsme chytli chateaubus a ve Vaux jsme začali fotit v 16,15. Stihli jsme jen zahrady, jsou obrovské a nádherné. Zámek jsme nechali "napříště". Z Vaux jsme použili chateaubus v 17,45 a nějakým zázrakem jsme překonali v Melunu závory a dostali se do vlaku do Paříže. Ty si kup jízdenku do F., pak do Melunu a pak do Paříže. Budeš to mít jednodušší.
Můžeš se mrknnout na fotky - Paris 2006. Napiš pak, co jste zvládli. :-D :-P :-D

• Anonym (1)
Via 14.09.2008 18:52
RE: RE:Paris - Fontaineblaue - Vaux le vicomte  

Milá Iveto, nejlépe uděláš, když se zaregistruješ, abychom si mohly posílat soukromé zprávy. Díky za adresy, tu první ještě neznám ;-) a sejde se mi. Já odlétám na Kyklady už 16.9., vracím se 26.9., doufám, že do té doby se zaregistruješ a dodáš do fotogalerie čerstvé fotky z pobytu v Paříži a okolí! Budu se těšit - užij si to tam! 8-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
iveta.s
14.09.2008 13:32 92.62.224.***
RE: RE: Paris - Fontaineblaue - Vaux le vicomte  

Vio, mockrát Ti děkuji za cenné rady. Známý mi dal stránky na vlaky - http://www.infolignes.com/sommaire.php.3. a na autobus z Melunu do Vaux le Vicomte - http://www.la-seine-et-marne.com/news/archives-2005/vaux-le-vicomte-horaire-navette.html - díky bohu je zde i anglická verze. Myslím si, že pro Tebe je to asi zbytečné, když vidím Tvé rozsáhlé znalosti. Pokud by to pomohlo někomu jinému, tak jsem je sem uvedla. Vio,obdivuji Tě,jak všem pomáháš a snažíš se vyjít vstříc. Musí Tě to stát spousta času. Ráda bych Ti něco poslala, bylo by možné, že by jsi mi napsala adresu? Odlétám ve čtvrtek 18.9. brzy ráno. Měj se moc hezky a ještě jednou díky. Iveta :-P

Via 14.09.2008 02:38

Do Vaux le Vicomte se vyprav rozhodně pouze v SOBOTU (příp. neděli), protože jen tehdy tam jezdí tzv. "Chateaubus" (do 26.10.!) Jede od nádraží (gare) de MELUN, avenue Gallieni, naproti nádražní kavárny. Z Blanche nebo Pigalle pojedeš metrem č.2 na konečnou NATION, tam přestoupíš na RER A a vystoupíš na GARE DE LYON. Odtud buď RER D nebo VLAKEM do stanice MELUN. Pokud nebudeš mít C.O. nebo P.V. 1-6 (což už jsem ti vysvětlila), koupíš si Billet Ille de France do Melunu za 7,15 eur tam a stejný nazpět. Chateaubus stojí zpáteční 7,- eur, s C.O. je sleva za 4,- eura. Mám poznamenaný odjezd VLAKU z Gare de Lyon v 9,28 (nevím, jak často jezdí RER D), pak bys mohla stihnout Chateaubus v 10,15 hod. Podívej se na www.vaux-le-vicomte.com/horaires-chateaubus.php - jsou tam i odjezdy zpět do Melunu (ty červené časy platí jen v VII.-VIII.). Nevím, jestli stihneš za den i Fontainebleau, musela by ses v Melunu podívat, jak ti pojedou VLAKY tam a zpět (jela bys do stanice FONTAINEBLEAU-AVON, k zámku busem A). Chtěla jsem to vyhledat, ale stránky Transilien i SNCF jsou mimo provoz. Zámek je otevřený do 18 hod., od 1.10. pouze do 17 hodin (zavřeno v úterý). Pokud bys raději nejdříve do F., musela bys z Gare de Lyon pouze vlakem až do F.-Avon a pokud by ti zbyl čas (a síly), nazpět jen do Melunu a Vaux. Doufám, že jsem to vysvětlila srozumitelně, mám tyto podklady pro svou cestu, ale ještě jsem nešla do detailů ;-) , takže jsem musela improvizovat. Kdy jedeš?

• Anonym (1)
iveta.s
13.09.2008 10:13 92.62.224.***
Paris - Fontaineblaue - Vaux le vicomte  

Ahoj Vio, prosím Tě můžeš mi poradit jak skloubit cestu na návštěvu výše uvedených zámků? Ráda bych se do objektů i podívala. Počítám, že v sobotu.Pojedu ze stanice Pigalle či Blanche.

Moc Ti děkuji.
Iveta

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu