A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Parkování v Paříži

25.04.2008 11:07:19 | Tomi79
Ahoj,

chystáme se do Paříže na začátku června autem na 2 dny. Budeme bydlet asi v nějaké Formuli na předměstí nebo u Versailles. Chtěl bych se zeptat na optimální přepravu po Paříži. Mají také jako v Praze záchytné parkoviště na stanicích metra? Nebo nějaké větší centrální parkoviště v centru. Má vúbec smysl jezdit autem někam blíž centru. Nechci strávit polovinu času v zácpách nebo s vědomím, že parkuji tam, kde nemám. Díky za odpovědi.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Neregistrovaný uživatel
19.07.2017 19:09 85.71.239.***
Re: Parkování v Paříži zdarma.  

Dobrý den, chci se zeptat zda-li máte parkoviště Gennevilliers v Paříži vyzkoušené, jestli je relativně bezpečné tam nechat auto 4 dny a jestli je to placené a nebo ne. Děkuji Josef

Neregistrovaný uživatel
24.07.2016 16:37 193.179.3.***
Parkování v Paříži zdarma.  

Byl jsem v Paříži autem 3x a tak bych mohl přispět také svojí troškou do mlýna.Doporučuji naplánovat odjezd z domova tak,aby jste do Paříže dorazili v pátek po 18,hodině.Od 19.00 se neplatí parkovné ani v sobotu,ani v neděli.V pondělí ráno potom doporučuji přeparkovat auto na některé ze záchytných parkovišť sítě příměstského metra RER,např.Gennevilliers nebo Les Grésillons.Já parkuji nejraději na stanici RER Le Blanc-Masnil.Nechal jsem tam auto 10 dní bez dozoru a našel jem ho v naprostém pořádku,protože přímo na parkovišti je stanice policie.No a když zaparkuji,koupím si na stanici RER třídenní volnou jízdenku na všechny linky metra za 24,80 Euro a cestuji si volně po celé Paříži.Pro návrat k autu si potom poslední den koupím jednotlivou jízdenku.V sobotu nebo v neděli,když nemám volnou jízdenku na metro,koupím si jízdenku za 25,-Euro na vyhlídkový autobus,kterým,pokud je počasí,objedu za den celou Paříž.To,co dá někdo za parkování,já ušetřím a dám za cestování po Paříži.Po Francii jezdím zásadně po neplacených komunikacích,čímž vidím i to,co ostatním na dálnici uniká. :-P

• Anonym (1)
V.I.X 26.02.2012 23:29
parkování  

ahoj,
mám před sebou kratičkou návštěvu Paříže a i já poctivě nastudovala dostupné informace. Tady bohužel příspěvky skončily v roce 2010 a jinde na netu jsem se dočetla, že od tohoto roku už se nedá v parkovacích automatech platit mincemi,ale pouze nějakou kartou. Bohužel víc k té kartě jsem se nedočetla.. kde ji seženu, třeba nedá se koupit už v Čechách , např. v UAMK.
Prostě bych prosila o radu ty, kteří byli v Paříži v poslední době, případně i typ na nějaké placené a hlídané parkoviště někde u MHD. Přijedu po dálnici A4.
Kdyby někdo z vás byl opravdu znalec, tak úúplně nejlépe by se mi to líbilo někde kolem zastávky Nation, případně po lince č. 9 dál na konečnou. :-)
děkuji moc za info 8-)

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
mik666 04.10.2010 09:36
RE: Parkování  

to Věra Vesecká :
Obecně ve Francii se dá parkovat zdarma takřka všude. Až na pár vyjímek. Skoro vždy jde ale o ochotu dojít kus pěšky (nebo použít MHD). V Paříži jsem autem už pár let nebyl. Trochu mě odrazuje pařížský způsob parkování. Nicméně i v Paříži se dá parkovat zdarma. Jednak pouliční automaty přestávají vybírat (tuším) asi od 19.hodiny. Takže jsme stáli zdarma přímo pod Eiffelovkou. Také v neděli automaty nevybíraly. Jestli tyto informace platí i dnes, to bohužel nevím. Potom mám vyhlédnuté parkování cca 10 min pěšky od Eiffelovky. Ale bohužel při přípravě letošní dovolené, kdy jsem zvažoval návštěvu Paříže, jsem na základě Google maps zjistil, že už se zde parkovat zdarma nedá. Ale objevil jsem (možná) místo, kde dosud parkování zdarma je. Ono bohužel v reálu je situace občas odlišná od podání Street View na Google Maps. Ale stojí to za vyzkoušení.

http://maps.google.cz/maps?f=d&source=s_d&saddr=All%C3%A9e+des+Fortifications&daddr=All%C3%A9e+des+Fortifications&geocode=FViD6QIdy4ciAA%3BFcqM6QId-40iAA&hl=cs&mra=pr&sll=48.860102,2.264632&sspn=0.001285,0.003473&brcurrent=5,0,0&ie=UTF8&ll=48.858447,2.277517&spn=0.020668,0.055575&z=15

No a kromě toho se dá auto nechat u supermarketu. Otázkou je vždy na jak dlouho chceš auto odstavit.

Kde budeš bydlet? Není lepší auto nechat v místě ubytování a použít MHD?

• Anonym (5)
  • Anonym (2)
divílek
29.09.2010 21:18 85.160.74.***
RE: RE: Parkování  

:-? ;-) :-P

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
divílek
24.08.2009 18:28 85.160.78.***
RE: Parkování  

www.parkingsdeparis.com/EN/

• Anonym (2)
  • Anonym (19)
Petr.DK 14.04.2009 12:15
Paříž autem  

Právě jsme se vrátili z prodlouženého víkendu v Paříži. Cesta s nutnými zastávkami trvá z Prahy asi 11 hodin, pomohlo otevření zbývajích 20 km dálnice mezi Ambergem a Rozvadovem. Ani v aktualizované navigaci z března jsem to ještě neměl.
Mýto z francouzských hranic do Paříže je 24,80 E.
Jet nejdříve přes Paříž do Versailles nebyl dobrý nápad, protože byl totálně ucpaný okruh a stálo nás to dvě hodiny.
Jednoznačně doporučuji někde zaparkovat a jet tam metrem. Při jízdě Paříží se spolehněte na navigaci a ničeho se nebojte. Parkovacích míst byl dostatek, my jsme parkovali u našeho hotelu v podzemí na Gare du Lyon ( 40 Euro od pátku do pondělí). Je důležité si zjistit ceník parkování, cena za 24 hodin je v centru 28-29 Euro. Někde nemají slevy na dlouhodobější parkování. Dvě sousední podzemní garáže na Gare du Lyon mají naprosto jiné ceny. Samozřejmě tyto stránky nefungují www.parkingsdeparis.com Jinak jsme používali výhradně metro.

• Anonym (8)
  • Anonym (5)
Mesi
03.09.2008 21:07 77.78.89.***
Parkování  

Byli jsme v Paříži autem na prodlouženém víkendu. Cestu jsme naplánovali, abychom přijeli i odjeli ráno kolem sedmé - to ještě není skoro žádný provoz. S parkováním téměř kdekoli je problém - vše placené a většinou plné a parkuje se nárazník na nárazníku = pomuchlaná SPZ v tom lepším případně, protože musíte odtlačit ty před a za sebou.
Centrální parkoviště pravděpodobně nejsou, ale na www.parkingsdeparis.com je seznam podzemních parkovišť. Nás tři dny parkování stály v přepočtu 1000 Kč pod Les Halles - to je v podstatě v centru - bylo to nejlevnější parkoviště.
Hlavní silnice mají narozdíl od Prahy dostatek jízdních pruhů, takže mimo špičku není s projetím problém.
Nechat auto u obchodního centra nedoporučuji. Mají u vjezdů i výjezdů závory a parkoviště na noc uzavírají, takže byste auto mohli najít až na policejním parkovišti nebo s lístkem za oknem.
Naše zkušenosti a fotky jsou na Mesialbum (najde vyhledávač)

pavel p
19.07.2008 16:16 93.158.23.***
RE: Parkování v Paříži  

Čaute, kroužíme Francií vlastním autem a mám docela strach, jak to bude s parkováním v Paříží. Máme zabookovaný hotel poblíž Gare de l\'Est a jelikož to je hodně v centru, tak nevěřím, že nějak zaparkuju a když už, tak si hodně připlatím. Podle informací hotelu je veřejné parkoviště právě u Gare de l\'Est, jenže to bude podle mě právě případ, kdy se budu muset plácnout přes kapsu. Chceme zůstat v Paříži čtyři dny a tak bychom nejraději odstavili auto někde na okraji, třeba u nějakého obchodního centra nebo tak podobně a vyzvedli ho až budeme odjíždět. Myslíte si, že je taková možnost reálná nebo se mám smířit s poplatky?? Díky moc za každou odpověď..

• Anonym (9)
  • Anonym (19)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu