A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Parkování v Paříži

25.04.2008 11:07:19 | Tomi79
Ahoj,

chystáme se do Paříže na začátku června autem na 2 dny. Budeme bydlet asi v nějaké Formuli na předměstí nebo u Versailles. Chtěl bych se zeptat na optimální přepravu po Paříži. Mají také jako v Praze záchytné parkoviště na stanicích metra? Nebo nějaké větší centrální parkoviště v centru. Má vúbec smysl jezdit autem někam blíž centru. Nechci strávit polovinu času v zácpách nebo s vědomím, že parkuji tam, kde nemám. Díky za odpovědi.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
24.07.2016 16:37 193.179.3.***
Parkování v Paříži zdarma.  

Byl jsem v Paříži autem 3x a tak bych mohl přispět také svojí troškou do mlýna.Doporučuji naplánovat odjezd z domova tak,aby jste do Paříže dorazili v pátek po 18,hodině.Od 19.00 se neplatí parkovné ani v sobotu,ani v neděli.V pondělí ráno potom doporučuji přeparkovat auto na některé ze záchytných parkovišť sítě příměstského metra RER,např.Gennevilliers nebo Les Grésillons.Já parkuji nejraději na stanici RER Le Blanc-Masnil.Nechal jsem tam auto 10 dní bez dozoru a našel jem ho v naprostém pořádku,protože přímo na parkovišti je stanice policie.No a když zaparkuji,koupím si na stanici RER třídenní volnou jízdenku na všechny linky metra za 24,80 Euro a cestuji si volně po celé Paříži.Pro návrat k autu si potom poslední den koupím jednotlivou jízdenku.V sobotu nebo v neděli,když nemám volnou jízdenku na metro,koupím si jízdenku za 25,-Euro na vyhlídkový autobus,kterým,pokud je počasí,objedu za den celou Paříž.To,co dá někdo za parkování,já ušetřím a dám za cestování po Paříži.Po Francii jezdím zásadně po neplacených komunikacích,čímž vidím i to,co ostatním na dálnici uniká. :-P

• Anonym (1)
V.I.X 26.02.2012 23:29
parkování  

ahoj,
mám před sebou kratičkou návštěvu Paříže a i já poctivě nastudovala dostupné informace. Tady bohužel příspěvky skončily v roce 2010 a jinde na netu jsem se dočetla, že od tohoto roku už se nedá v parkovacích automatech platit mincemi,ale pouze nějakou kartou. Bohužel víc k té kartě jsem se nedočetla.. kde ji seženu, třeba nedá se koupit už v Čechách , např. v UAMK.
Prostě bych prosila o radu ty, kteří byli v Paříži v poslední době, případně i typ na nějaké placené a hlídané parkoviště někde u MHD. Přijedu po dálnici A4.
Kdyby někdo z vás byl opravdu znalec, tak úúplně nejlépe by se mi to líbilo někde kolem zastávky Nation, případně po lince č. 9 dál na konečnou. :-)
děkuji moc za info 8-)

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Petr.DK 14.04.2009 12:15
Paříž autem  

Právě jsme se vrátili z prodlouženého víkendu v Paříži. Cesta s nutnými zastávkami trvá z Prahy asi 11 hodin, pomohlo otevření zbývajích 20 km dálnice mezi Ambergem a Rozvadovem. Ani v aktualizované navigaci z března jsem to ještě neměl.
Mýto z francouzských hranic do Paříže je 24,80 E.
Jet nejdříve přes Paříž do Versailles nebyl dobrý nápad, protože byl totálně ucpaný okruh a stálo nás to dvě hodiny.
Jednoznačně doporučuji někde zaparkovat a jet tam metrem. Při jízdě Paříží se spolehněte na navigaci a ničeho se nebojte. Parkovacích míst byl dostatek, my jsme parkovali u našeho hotelu v podzemí na Gare du Lyon ( 40 Euro od pátku do pondělí). Je důležité si zjistit ceník parkování, cena za 24 hodin je v centru 28-29 Euro. Někde nemají slevy na dlouhodobější parkování. Dvě sousední podzemní garáže na Gare du Lyon mají naprosto jiné ceny. Samozřejmě tyto stránky nefungují www.parkingsdeparis.com Jinak jsme používali výhradně metro.

• Anonym (8)
  • Anonym (5)
Mesi
03.09.2008 21:07 77.78.89.***
Parkování  

Byli jsme v Paříži autem na prodlouženém víkendu. Cestu jsme naplánovali, abychom přijeli i odjeli ráno kolem sedmé - to ještě není skoro žádný provoz. S parkováním téměř kdekoli je problém - vše placené a většinou plné a parkuje se nárazník na nárazníku = pomuchlaná SPZ v tom lepším případně, protože musíte odtlačit ty před a za sebou.
Centrální parkoviště pravděpodobně nejsou, ale na www.parkingsdeparis.com je seznam podzemních parkovišť. Nás tři dny parkování stály v přepočtu 1000 Kč pod Les Halles - to je v podstatě v centru - bylo to nejlevnější parkoviště.
Hlavní silnice mají narozdíl od Prahy dostatek jízdních pruhů, takže mimo špičku není s projetím problém.
Nechat auto u obchodního centra nedoporučuji. Mají u vjezdů i výjezdů závory a parkoviště na noc uzavírají, takže byste auto mohli najít až na policejním parkovišti nebo s lístkem za oknem.
Naše zkušenosti a fotky jsou na Mesialbum (najde vyhledávač)

Tomi79
25.04.2008 10:07 217.64.0.***
Parkování v Paříži  

Ahoj,

chystáme se do Paříže na začátku června autem na 2 dny. Budeme bydlet asi v nějaké Formuli na předměstí nebo u Versailles. Chtěl bych se zeptat na optimální přepravu po Paříži. Mají také jako v Praze záchytné parkoviště na stanicích metra? Nebo nějaké větší centrální parkoviště v centru. Má vúbec smysl jezdit autem někam blíž centru. Nechci strávit polovinu času v zácpách nebo s vědomím, že parkuji tam, kde nemám. Díky za odpovědi.

• Anonym (17)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu