A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Pevnost Boyard

18.03.2010 13:32:08 | Jakub024
CHtěl bych v létě do pevnosti Boyard,poradí někdo,odkud e kní lodí jezdí,jestli je to z obce Fouras nebo odjinud a když chci jet vlastním autem,nějaké přijatelné ubytování,kolik to vyjde někde u La Rochelle apod něco k Francii a pevnosti Boyard???
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jindra
05.02.2013 09:26 217.168.213.***
Fort Boyard  

Jestli chceš, ozvi se na email fort.boyard@email.cz

• Anonym (4)
Peťa
06.01.2013 11:46 85.70.60.***
pevnost Boyard  

Ahoj,nevíte někdo kdo je vlastníkem pevnosti?

• Anonym (1)
  • Anonym (7)
Libor
17.02.2012 22:38 81.90.164.***

ahoj poradi me nekdo kde maji pekny apartman rad bych v lete jel s rodinou na ostrov Ile d Oleron mam dve deti a radi bychom k pevnosti Boyard neni nejake ubytovani treba pobliz Boyardville a nebo se da jet proste na blind a nekdo vas tam na par dni ubytuje jako je to treba v Italii a Chorvatsku diky Libor

• Anonym (4)
mik666 06.04.2010 08:47
RE: Pevnost Boyard  

Formule = síť motelů, nejčastěji u dálnice a na periferii měst. Je jich několik : Formule 1, Premiere Clase, Etap, Ibis, Novotel. Liší se cenou. Vybavení pokojů je velmi jednoduché, pokoje jsou malé, obvykle dvoulůžko a v patře nad ním jednolůžko. Dražší mají sprchu a WC na pokoji. Cenově cca 30-70€ za pokoj a noc. Jak kdy, jak kde a při včasné rezervaci bývají někdy slevy. Sehnat se dá určitě i lepší ubytování za podobné ceny, ale dá to mnohdy dost práce a času prohrabat se množstvím lokálních stránek. Navíc často pouze ve francouzštině. A ještě ke všemu oni samozřejmě preferují týdenní pobyty - zejména v sezonně (a skutečně bývají většinou plně obsazení).
Jazykové problémy jsem nikdy neměl. Do filozofických úvah jsem se nepouštěl a bagetu nebo lístek na trajekt jsem vždy obdržel. Co se týče averze k Němcům - jistě existuje, ale v turistických oblastech chtějí především tvoje eura. Odkud jsi nehraje až takovou roli. Nicméně angličtina je vhodnější.
Boyard - jezdilo se opravdu zblízka. Ta moje druhá fotka je obyčejným kompaktem bez zoomu na kinofilm právě z tý lodi. Nepředpokládám, že dnes by to bylo jiné. A co se týče naděje na zahlédnutí natáčení soutěže - já bych spíš doufal, aby netočili. Pokud budou natáčet, očekával bych, že nepustí žádné lodi do blízkosti pevnosti.

• Anonym (6)
Jakub024
03.04.2010 00:06 89.103.229.***
RE: RE: Pevnost Boyard  

Díky moc za radu,prosimtě jak píšeš Formule,to jako penzion myslíš?
Vezmu to lodí z přístavu Fouras,akorád já a Francouština to nejde dohromady,máš nějakou zkušenost s domluvou? lze použít němčinu? mam informace že se dá použít němčina,alůe musím začít třeba slovníkem a česky,když prý poznají,že nejsi němec tak se snaží,horší na ně spustit němčinu rovnou,pak by mě zajímalo,když podle těch stránek nabízejí i několik možností výletu lodí,porvní třeba jen pevnost ,další i k tomu ostrov jiný apod jestli všechny ty projíždky věnují pevnosti aspon 15 minut jako když si tam byl ty,nechci dát na naše 3 stovky na osobu a projet kolem pevnosti kilometr od ní apod. chci to vidět co nejblíž,třeba se podaří v létě zahlédnout,když akorát budou točit soutěž-) :-)

• Anonym (5)
  • Anonym (2)
mik666 01.04.2010 09:54

no tak např.tady
http://www.croisieres-alize.com/fouras_individuel.html# a nebo taky tady
http://www.inter-iles.com/croisiere-fort-boyard-15.html je seznam míst odkud, kdy a za kolik jezdí jedna ze společností k pevnosti (Ports de départ/Horaires). My jsme vyjížděli z La Rochelle - parkoviště (zdarma) je kousek od přístavu hned u moře. Pokud není zrovna odliv, dá se tam rovnou vykoupat. Loď objížděla pevnost v těsné blízkosti kolem dokola. Nutno poznamenat, že poměr cena a užitek není zrovna ideální. Navíc z toho La Rochele to trvá asi 2 hodiny, z toho u pevnosti se stráví tak 10-15 min za poměrně dost peněz. Cestou lodí bylo vidět spostu meduz. Docela velkých. Je to pěkné vidět to zblízka, ale jako zajímavější místo bych viděl spíše obrovskou písečnou dunu kousek od Arcachonu.
K tomu ubytování - nijak zvlášť jsem se po ničem nepídil (vždycky si pronajímáme dům), ale všiml jsem si, že za dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím chtějí v hotýlcích od 50€ výše. Dá se přespat ve Formuli (cca 35€), ale více nocí po sobě asi není moc pohodlných, nicméně možné to je. Záleží na prioritách.
Celá oblast Charente Maritime je velmi vstřícná k turistům. Od ubytovatele se dá sehnat knížka plná slevových kuponů na vstup do mnoha památek a atrakcí.
V Paříži je výhodné zarezervovat ubytování v nějakém řetězcí - Formule 1, Premierre Classe, Etap, Ibis. Většinou poskytují parkoviště zdarma. Je dobré vybrat nějaký hotel v dosahu městské dopravy, nejlépe metra nebo alespoň RER. My jsme bydleli v Ibisu v Courbevoie, což je kousek od La Défense (metro), nebo přejít přes řeku na bus v 1.zóně, cca 30 min do centra. Při rezervaci s dostatečným předstihem jsou zajímavé ceny. My jsme objednali více než měsíc dopředu, platili jsme 39€. Na místě bychom přitom platili 72€. A stejně měli plno. V březnu. Nejsem si jistý, zda měli parkování zdarma (byli jsme tam letadlem) ale předpokládám, že ano.
Nikdy jsem neměl problém s angličtinou (snad jen poprvé v Paříži, když jsme v noci marně hledali kemp a v Buloňském lesíku jsme bezradně stáli a studovali mapu. Během 10 minut nás obklíčili policisté se samopalama a jen z gestikulací jsme pochopili, že opravdu, ale opravdu nemáme tady zůstávat stát takhle dlouho). Nicméně je znát, že velmi oceňují i pokus o konverzaci ve francouzštině.
Po Francii se jezdí poměrně příjemně, jen francouzi coby řidiči nejsou zrovna vzorňáci. Auto mají vyloženě jako předmět spotřeby, takže při parkování klidně odstrčí jiné auto aby se vešli. Viděl jsem, že když se dva pruhy sbíhaly do jednoho a dva přede mnou se nějak nemohli dohodnout kdo pojede dřív, tak prostě jeli tak dlouho vedle sebe, že si nejdříve rozbili zrcátka a následně podrápali boky. Zase ale na druhou stranu skutečně vážné nehody vídáme během 5000 km ujetých při dovolené takřka výhradně na těch třechstech km na území ČR.

• Anonym (4)
  • Anonym (3)
Jakub024
01.04.2010 00:04 89.103.229.***
RE: RE: Pevnost Boyard  

Jde mi o to,kde zaparkovat,odkud loď vyjíždí,spousta lidí píše že z obce přístav Fouras,když loď pojede kolem,zda přibrzdí,víc bych si chtěl jí prohlédnout a vyfotit a ne kolem ní projet kilometr od ní,dovnitř se nedostanu,to mi je jasný,chtěl sem jí vidět co nejblíž,počítám týden ale v tom 2 dny až 3 dny cesty po vlastní ose,stačí mi 3 - 4 noclehy,nechci tahat za autem karavan,myslel sem penzion,pro 2 lidi,jeden pokoj cena za oba /noc sem si představoval kolem 1000kč našich v přepočtu,když to bude víc,to neřešim,a chtěl sem jeden den věnovat pevnosti,jeden den Bordeaux a 2 dny Paříž,což bude nejtěžší,jako profi řidič bus si myslim,že to snad zvládnu,horší bude Francouština a domluva,ale třeba náš dispečer tam byl,řikal musíš začít česky,ruce nohy a pak když pochopí že nejsem němec můžeš němčinu použít a oni se snažit budou,tak nevim,ale mě jde hlavně o tu pevnost a co nejvíc kolem ní a co nejvíc k ní,ať to stojí co to stojí,pokud mi ktomu můžeš napsat víc budu rád,klidně ina email.O Francii nic nevim,jel bych tam poprvý,spoléhám na svoji profi řidiče zkušenost.Jakub :-)

• Anonym (6)
mik666
19.03.2010 08:42 95.173.77.***

Potvrzuji, pevnost je soukromá a veřejnosti nepřístupná. Lze ji lodí pouze objet. My jsme jeli z La Rochelle. Cestou zpátky loď ještě stavila (na stanici, ne na prohlídku) na ostrově Ile d`Aix. Vyjížďka byla poměrně dlouhá. Tuším 2-3 hodiny. Pevnost je pěkně vidět z Ile d`Oleron z Plage des Saumonards poblíž Boyardville. (viz přiložené foto za soumraku)Na Oleron je dlouhý most (zdarma). Na ostrově je v sezoně velké množství aut (oblíbené letovisko) a málo silnic - napříč ostrovem jsme jeli skoro hodinu a další hodinu fronta před mostem na ostrov. Na ostrově jsou pěkné cyklostezky, maják a ptačí rezervace (ale nic moc exotického). Co se týče ubytování - klasika Formule1, kempy, hotýlky. Ceny záleží především na období, potom na lokalitě. Pokud plánujete alespoň týdenní pobyt, stojí za zvážení pronajmutí celého domu od Gites de France. Ceny vycházejí i v létě na nějakých 250€ (a libovolně výše) na týden za objekt. Ceny jsou v závislosti na sezoně, vybavení a vzdálenosti od moře. O pronájmu domu se mohu rozepsat podrobněji, pokud bude zájem. Používáme již řadu let.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pevnost_Boyard

http://www.boyard.ic.cz/

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
nemesis
18.03.2010 22:01 85.160.81.***

Pevnost Boyard leží mezi ostrovy Ile-d´Aix (na ten jezdí loď z Fouras) a Ile-d´Oléron (na snímku velký ostrov vlevo). http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/76/Location_Fort_Boyard_Nassa.jpg. Do pevnosti NENÍ přístup, může se jen objet lodí. Jinde na netu píší, že lodě k pevnosti odplouvají z La Rochelle :-? , ale trasa není na mapce (viz níže) vyznačena. Podívej se na www.oleron-island.com, to je web o ostrově s různými odkazy, včetně možností ubytování. Mapka ostrova je na
www.ile-oleron.marennes.com/carte-de-lile-doleron.html. ;-)

• Anonym (8)
  • Anonym (1)
Jakub024
18.03.2010 12:32 89.24.101.***
Pevnost Boyard  

CHtěl bych v létě do pevnosti Boyard,poradí někdo,odkud e kní lodí jezdí,jestli je to z obce Fouras nebo odjinud a když chci jet vlastním autem,nějaké přijatelné ubytování,kolik to vyjde někde u La Rochelle apod něco k Francii a pevnosti Boyard???

• Anonym (7)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu