A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Po Korsice s obytným autem

21.11.2013 22:22:56 | Dooley
Dooley
Zdravím všechny cestovatele.V květnu 2014 chceme vyrazit na Korsiku s obytným autem - má někdo nějaké zkušenosti v tomto ohledu ? Levný trajekt, zajímavé trasy,možnosti zaparkování mimo kempy, volné pláže, příp.problémy nebo rizika - hlavně kam nejezdit, ceny v kempech,ceny v obch.domech a na tržištích a pod.....
Předem díky za každou informaci
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Han1
24.06.2014 20:04 85.70.156.***
Re: Po Korsice s obytným autem  

Zapomněla jsem email hanka397@seznam.cz

díky

Han1
24.06.2014 20:02 85.70.156.***

Dobrý den , za týden odjíždíme na Korsiku . Mohu požádat o itinerář. díky Hanka

Terka
23.06.2014 11:58 176.74.133.***

Dobrý den, na přelomu července chceme vyrazit obytným WV na Korsiku máme jen 10 dní tak mám trochu plán cesty z Bastie přes Corte do Ajacica a pak pokračovat nahorů na Porto a Calvi a dále až dorazíme zase do Bastie. Chceme si užít moře a nestrávit celou dovolenou v autě. Mám prosbu,jak píšete, že jste kempovali mimo kempy máte přibližné místa kde se to dá jen tak v této trase?

Děkuji s pozdravem Terka ps: moc pěkný článek!

Milan Mašek
22.06.2014 10:39 194.228.158.***

Ahoj, zaujal mě tvůj článek "Po Korsice s obytným autem" jelikož se letos v červenci tam chystám. Mohu tě požádat o zaslání nabízeného itineráře na můj mail?:

ingmasek@tisali.cz

Moc děkuji

Milan Mašek

voyager
15.06.2014 15:40 85.207.13.***

Minulý týden jsem se vrátil z toulání po Korsice, kde jsme strávili celkem 17 dnů a najeli téměř 1.700km. Jelikož na tomto webu de facto chybí spousta informací , pro případné cestovatele chci tento stav trochu změnit ...

a) cesta TAM : trasa Plzeň- Mnichov- Innsbruck- San Leonardo- Bolzano-Verona -Modena- Pisa- Livorno - dálnici jsme použili jen v Německu, v Rakousku už ne a to ani na Brenner,kde bychom kromě dálnice museli platit i za průjezd tunelem.Trasa na Brenner po Brennerstrasse (č.182) nádherná,opravdu stojí za to absolvovat ji. V Itálii po SS 12,z Vipitena po SS 44, kterou všem milovníkům přírody doporučuji-Jauffenpass je příjemné rozptýlení.Z Bolzana opět po SS 12, což ale z Verony nedoporučuji, trasa vede hodně v kopcích se spoustou zatáček a je to hodně únavné.Domnívám se,že podstatně lepší je trasa z Modeny směr Bologna- Pistoia- Lucca.... Jinak celkem dobré, poněkud proti logice nejlacinější nafta na českých hranicích v České Kubici(33,90).,ceny v NSR jsem nezjišťoval,v Rakousku jsem kupoval před Innsbruckem (Zirl) za 1,354EUR/lt.Ceny PHM v Itálii šílené (nafta 1,8 - 1,9 Eur/lt což je opravdu pecka do peněženky.... Na Korsice cena nafty1,37 - 1,50 EUR/lt, poté ve Francii (viz dále) kupodivu lacinější než v r.2013, a to mezi 1,272 - 1,435 EUR.Nejlacinější nafta u supermarketů, úplně nejvýhodnější cena byla u SUPER U v Marckolsheimu za 1,239 EUR. Obecně lze tvrdit, že ceny benzinu byly o cca 15 - 20% vyšší než ceny nafty..
Trajekt Livorno- Bastia v pohodě,dojezd do přístavu jednoduchý a bez komplikací,
včetně nalodění. Na LAST MINUTE Corsica Ferries ani MOBY Lines nehrají, spíše naopak- zjistil jsem že aktuální cena přepravy z Bastie do Livorna vycházela na stejno,jako naše cena Livorno- Bastia a Basia- Janov,kterou jsme zaplatili v říjnu 2013 CA IBIS v Brně,tedy, my jsme ušetřili cca 250 EUR proti tomu, pokud bychom kupovali jízdenku až na místě...Mimochodem - CK IBIS Brno mohu jen a jen doporučit .....
b) cestování po Korsice : Korsika je nádherná, plná úžasných panoramat a plná zeleně - macchie ale už v mnoha místech ona panoramata zakrývá - mám za to, že macchie je už na závadu,rozlézá se strašně a všude a ničí zemědělskou půdu - mimochodem, zemědělské výroby jsme viděli opravdu nemnoho...Kvalita silnic, tak jako ve Francii, až na drobné výjimky,perfektní, čeští cestáři by se mohli učit.....Značení silnic vynikající, pokud pominu prostřílené a jinak poškozené dopravní značky...... Silnice sice úzké,ale i pro obytné auto bez problémů průjezdné, ve dvou případech jsme měli problém projet mezi domy, bylo to na milimetry od zrcátek, pochopitelně, ale žádné předchozí upozornění,či omezení.Nedostali jsme se do soutěsky Spelunka a na Gorges de la Restonica - tak se obytňák prostě nevejde....Všude spousta koz často i hovězí dobytek s telátky,polodivoká ale krotká prasata téměř všude.....
Díky manželce,která plánování tras věnovala spoustu času, jsme viděli spoustu nádherných míst, která řadě cestovatelů unikne,ale je to o výjezdu na vedlejší trasy do hor a ne jet jen po hlavní silnici kolem celého ostrova.Cílů byla spousta, nelze je tu popsat, ale pokud by měl kdokoliv zájem, itinerář zašlu.Jinak se ale domnívám,že pokud chci Korsiku opravdu poznat, potřebuji min.3 týdny - našich 17 dnů bylo málo, i když jsme viděli leccos, téměř snad vše,ale chybělo nám pár dnů na to,abychom na některých místech mohli 1,nebo 2 dny zůstat.....

Jinak každý, kdo jede kolem Korsiky jen při moři , OPRAVDU o mnoho přichází.......

V horách je třeba ale počítat s cestováním na 2.max.na 3. rychl.stupeň a rychl.průměr kolem 20km/hod. a spotřebou až o 20% vyšší oproti normálu.Stejně tak je třeba mít ve 100%ním stavu brzdy, a to nejen kvůli velkým výškovým rozdílům (viz řidiči dále).Navíc doporučuji mít ssebou náhr.sadu brzd.destiček-když je sjedete na kov, už brzdit nebudete, nehledě na problém se servisem,kdesi o 50 km dále a o 1000 m níže..... _ to vše, pochopitelně, v případě,kdy jste schopni destičky sami vyměnit -mne to postihlo, naštěstí, na pláži u moře,takže kromě 1 hodiny práce pohoda...
Co mne rozčiluje, jsou omezení pro obytná auta, resp.i pro vyšší osobní auta - ony pověstné brány s výškou od 180 cm nechápu, protože v obytňáku mám vše, resp. podstatně více, než v normálním autě,takže jsem přesvědčen, že přírodě škodím, resp. mohu škodit minimálně- co si přivezu, to i odvezu...Ale asi i tahle omezení vznikla na základě chování některých "turistů" v obytných autech.........Nevím.......

Vlastní kapitolou jsou korsičtí řidiči - jedním slovem magoři,přesvědčení o vlastní nesmrtelnosti....Především se domnívají, že silnice od středové čáry vpravo patří jen jim, mimo to každé pravotočivé zatáčce lze očekávat šílence, který zatáčku proti Vám řízne, takže pokud to nezašlápnete,nebo nestrhnete řízení, máte ho na nárazníku - to mne potkalo snad 100x a doposud nevím,jak je možné, že jsme neměli bouračku.Dle informací místních se bouračky a jejich následky neřeší - rozbité auto ???? Opravovat ? NE !!! Koupím jiné !!!!
Při potkávání i na místě,kde je zcela zřejmé,že se nevyhnete, Vám dojedou až na nárazník a pak se to řeší,např.vyhýbáním do příkopu, namísto toho,aby předtím třeba jen zpomalili nebo zastavili na místě,kde se lze bez problémů vyhnout- takové místo klidně minou a řítí se proti Vám.....
Zcela zvláštní kapitolou jsou motorkáři - prostě ***** na splašených trubkách jsou všude...Zatáčku jedou po středové čáře,a pokud to naklopí, nedochází jim, že jsou kebulí asi 1m na levé půlce,a pokud to nestrhnete,máte jeho přilbu v kapotě, nebo v okně......
Takže : po celou dobu jízdy maximální soustředění a pozornost a stále být připraven na setkání s idiotem v protisměru......
c) ceny : o cenách PHM píši výše, jinak ceny v obchodech o dost vyšší než v ČR, ovoce a zelenina téměř standartně 2,5 EUR/kg, dle informací místních, v sezoně půjdou ještě nahoru,v restauracích běs, polední menu kolem 29 EUR což je i pro západní turisty rána, takže restaurace prázdné...Kaštanové pivo PIETRA 3-5 EUR/0,5 lt (jinak chuť ujde,ale nic moc....), v obchodech 2 - 3 EUR. Dík přípravě manželky jsme měli spoustu krásných míst,jak u moře, tak v horách,takže "dobrodiní" místních kempů jsme nepotřebovali - ono taky za auto + 2 osoby za 40 EUR je taky bomba...
Jak jsme ale zjistili po návratu do ČR, tak ceny ve Francii nejsou po srovnání s cenami tady už tak strašné - navíc, kvalita potravin a chuť naprosto nesrovnatelná...
Francouzské sýry a vína podstatně lacinější než v ČR !!!!!!!!
d) cesta domů : trasa Bastia - Janov - potom do Francie tunelem pod Col de Tende a poté podél italských a švýcarských hranic po Routes des Grandes Alpes - jeli jsme po trase, kterou jsme loni minuli, a nebo nestihli, hlavně Col de laBonnette a Col du Galibier, a později na Grand Balon v Alsasku, Col de lseran nad Val dIsere byl,bohužel, ještě neprůjezdný, takže jsme se museli asi 40 km vracet ,ale i tak je Francie super .
Za celou dobu nám propršel 2x půlden na cestě,což nevadilo a pak asi 5x přes noc,
což taky nevadilo.Proti loňsku ve Francii,kdy jsme zažili ve stejnou dobu i vánici : LAHŮDKA
Celkem jsme ujeli necelých 6.000 km za 5 týdnů,nabouchali asi 1500 fotografií, byla to senzace,a na Korsiku se SNAD ještě někdy vrátíme. Docela určitě se ještě někdy vrátíme do Francie, jsou tam Pyreneje, Normandie a spousta další krásných a zajímavých míst a bezvadných lidí.
Takže všem cestovatelům : KRÁSNOU DOVOLENOU :-) :-D :-* 8-)

• Anonym (7)
Neregistrovaný uživatel
27.11.2013 22:28 88.146.242.***

Dobrý den, byli jste na Korsice už před 4 lety, o prázdninách osobním autem, ale viděli jsme i dost obytných vozů, i když nechápu, jak mohli jezdit po těch úzkých silničkách, zvláště v horách, kde jízdní pruh pro obě auta = polovině naší běžné vozovky. Doporučuji rozhodně 14 dnů, na týden to nemá vůbec cenu na tu vzdálenost a platit trajekt. Trajekt jsme si objednávali již někdy brzy na jaře a tehdy stál cca 3500 - os. auto a 2 dospělí a dítě do 15 let. Ceny byly vyšší, benzín i potraviny, vezli jsme si nějaké jídlo z domu. Prázdnější pláže ve vaši dobu budou určitě, i o prázdninách se dala najít místa s pár lidmi. Měli jsme zajištěno ubytování z Čech a trajekt od stejné agentury. Zajímavých tras je hodně, záleží, na co se chcete zaměřit, dobré je vycházet z průvodce a mapy. Na Cap Corse byly na plážích dost často vyplavené chaluhy, ale jinak hodně velký klid. Místní milí a ochotní pomoci při hledání cesty apod. S navigací se dá trefit téměř všude. Ve vnitrozemí je vhodné umět aspoň číslovky francouzsky, pozdrav korsicky,to otevírá dveře všude...kriminalita žádná, asi záleží na tom, kde se člověk pohybuje. Jinak v létě v průměru 1 české auto za den (nebylo na škodu), v místech, kde slyším jen rodný jazyk si moc neodpočinu.

• Anonym (4)
  • Anonym (33)
Dooley 21.11.2013 21:22
Po Korsice s obytným autem  

Zdravím všechny cestovatele.V květnu 2014 chceme vyrazit na Korsiku s obytným autem - má někdo nějaké zkušenosti v tomto ohledu ? Levný trajekt, zajímavé trasy,možnosti zaparkování mimo kempy, volné pláže, příp.problémy nebo rizika - hlavně kam nejezdit, ceny v kempech,ceny v obch.domech a na tržištích a pod.....
Předem díky za každou informaci

• Anonym (33)
  • Anonym (35)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu