A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Trajekt

14.07.2010 00:25:54 | Therese
Prosím,
mohl byste mi někdo podat info ohledně způsobu odbavení na trajektu směr Livorno Bastia a zpět? Hlavně jestli kontrolují výšku auta, kterou jsme si určili, když jsme lístek na trajekt předem zamlouvali?..Zaptlatili jsme si totiž lístek na velikost výšky auta do 1,90m a nyní jsme se rozhodli, že budeme brát navíc cestovní box na auto, změna lístku by stála 60euro!!! Změna je možná i na místě, tak jsme zatím na vážkách, jestli se vyhnout případným problémům a změnit údaje a zaplatit či jestli to nechat náhodě a doufat, že to nekontrolují? Pokud máte někdo zkušenost, dejte prosím vědět, jak to vše probíhá...moc děkuji.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Therese
14.07.2010 14:24 213.19.46.***
RE: RE: RE: RE: trajekt  

Super, jsem vděčná za rady! Moc díky.

korsičan 14.07.2010 13:12
RE: RE: RE: trajekt  

Na doplatek doma POZOR !!! Když jsem tenkrát špatně vyplnil přihlašovací formulář a zaplatil si cestu bez boxu, tak doplatek v čechách dělal 15 + 15 euro a v Livornu to bylo 8 + 8 euro !!!!!! Zcela určitě pojedete z Livorna ráno v 8:15 a tak máš na doplatek min. hodinu. Problém by nastal, pokud bys spoléhal na náhodu, že si výšky auta personál nevšimne a lajížděl bys jako jeden z posledních. To by pak bylo na vteřiny a na tohle rozhodně nespoléhej. Ti pánové to tam mají přesně v oku. Každý rok tam sposta lidí sundavá ze zahrádek kola a cpe je dovnitř do auta. Letos jsem viděl auto combi, co vezlo kola na nosiči na dveřích od kufru a museli to sundat i s tím nosičem. Nechtělo se jim doplácet, tak kola rozebrali a dali dovnitř. Když se někdo dohaduje, tak mu to na místě pánové změří a je po dohadech. Za ty roky co na Korsiku jezdím, jsem neviděl, že by se někdo z nich spletl.

Therese
14.07.2010 09:27 213.19.46.***
RE: RE: trajekt  

Děkuju za info. Trajekt jsme totiž zamlouvali poměrně narychlo, dřív, než jsme vůbec začali přemýšlet, co všechno bude potřeba vzít a že se do auta všechny věci nejspíš nevejdou..takže jak se zdá, asi na tom bazírují dosti a doplatku se nevyhneme, letos to vychází 30euro za cestu..
Ještě popřemýšlíme, zda změnu neprovedeme už doma, aby to bylo bez stresu úplně.
Díky za cenné rady.

• Anonym (1)
korsičan 13.07.2010 23:40
RE: trajekt  

Ještě na upřesnění. Pokaždé když jedu na Korsiku, tak zaplatím za auto s boxem a v takovém případě je rozdíl právě ty 4 eura. Teď už to nedoženeš. V Livornu je to ale v pohodě. Jenom ta cena za doplatek může být vyšší, protože já doplácel předloni za výšku v červnu.

• Anonym (1)
korsičan 13.07.2010 23:35
trajekt  

Je to jednoduché. Před naloděním kontrolují lodní lístky a pokud vezeš rakev, tak tě pošlou do kanceláře zaplatit 16 euro jako doplatek. Dost na tom bazírujou. Pokud bys to zaplatil předem, tak je rozdíl v ceně za auto s boxem a bez boxu pohé 4 eura. Výška v takovém případě je od 1,90 - 2,45m. Rozhodně ti doporučuji, jak se tam tito lidé co odbavují objeví, tak jim lístky hned ukaž a běž si doplatek vyřídit, protože takovejch, co si vemou box je více a pak je v kanclu docela přetlak. Za ten stres to pak nestojí. Štastnou cestu.

Therese
13.07.2010 23:25 213.19.46.***
Trajekt  

Prosím,
mohl byste mi někdo podat info ohledně způsobu odbavení na trajektu směr Livorno Bastia a zpět? Hlavně jestli kontrolují výšku auta, kterou jsme si určili, když jsme lístek na trajekt předem zamlouvali?..Zaptlatili jsme si totiž lístek na velikost výšky auta do 1,90m a nyní jsme se rozhodli, že budeme brát navíc cestovní box na auto, změna lístku by stála 60euro!!! Změna je možná i na místě, tak jsme zatím na vážkách, jestli se vyhnout případným problémům a změnit údaje a zaplatit či jestli to nechat náhodě a doufat, že to nekontrolují? Pokud máte někdo zkušenost, dejte prosím vědět, jak to vše probíhá...moc děkuji.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu