A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Vyhlídkové autobusy

29.09.2008 11:03:30 | Láďa Brk
Mám tip pokud si Paříž chcete užít, vidět co nejvíc, a přitom máte málo času. Já za dva dny stihnul všechno, co mě zajímalo. S přítelkyní jsme si koupili dvoudenní lístek do vyhlídkového autobusu L ´Open Tour. Zastávky jsou u všech památek, kdekoliv si můžete vystoupit, prohlídnout a zase jiným busem popojet dál. Je to trošku dražší - na dva dny to stálo pro jednoho 32 eur (na jeden den to stojí 29 eur, takže to se moc nevyplatí), ale autobusy jezdily od rána asi od 9.hodin večer do 20.hodin. Pěšky nebo metrem bychom to asi všechno nestihli. Dostanete sluchátka a mapku, výklad v autobusech je v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině a italštině. Jízdenka se dá koupit kdekoliv u řidiče, platí na ty dva dny, ale připravte si to pokud možno přesně. Z vyhlídkové plošiny nahoře se dělají i pěkné fotky.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
21.03.2019 15:26 31.16.253.***
Re: Vyhlídkové autobusy  

Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste si na cestách z disneylandu a pak do Paříže dostali? Tipy a rady? Kde zaparkovat, když chceme jednodenní Bus tour? Děkuji. Lucie

Mirek
23.05.2012 14:05 92.62.228.***

Nekdo si je ale i chvali, cenove drazsi jsou, ale u jedne spolecnosti (cerveny) plati 2 dny, druha (zeleno-zlute) naopak ma vyklad do sluchatek i v cestine. Snad mohu typ na dobry stranky o Parizi: http://www.paristep.com/

• Anonym (1)
FotoSchinko 20.01.2012 13:46

Ona je to vec nazoru, nekomu sedet umele v autobuse po Parizi odriznut z vrchu od hmatatelne osobni zkusenosti mozna vyhovuje (pry je nejvice vyuzivaji obcane USA a RUS). Ja bych tyto predrazene autobusy naopak nedoporucil, jste-li v Parizi delsi dobu, nemaji vubec smysl, obejdete si dost veci pesky a metrem (o vikendu nejsou zacpy, takze i beznym BUSem). Jste-li tam jen den ci dva, za tretinovou cenu mate napr. okruh lodi, vidite z ni ze 60% to same, zbyly cas si par cilu obejdete pesky, zbyle penize date treba za dobry obed, za sklenicku v kavarne a Pariz prijde sama k vam, abych tak rekl... :) Snazit se za dva dny stihnout a videt co nejvice, hrnout se v davu mezi dalsi turisty do tehle autobusu, o tom ta Pariz opravu neni. Tyhle autobusy jsou jen predrazena alternativa StreetView z map Googlu :) pomer cena/vykon je u nich spatny...

Parizske desatero zkusenosti, fotoinspirace a dalsi zajimave odkazy zde:
http://www.schinko.estranky.cz/fotoalbum/pariz-zivot/

• Anonym (1)
andreiuska 20.06.2011 10:04
re  

Tak jsem objevila odkaz,ve kterém lze vytisknout mapku tras Open tour na formát A4.

http://www.pariscityrama.com/visit-paris-by-day/visit-hop-on-hop-off-tours/visit-paris-l-open-tour/110A195.html?fp=http://www.pariscityrama.com/visit-paris-by-night/visit-illuminations-of-paris-by-open-top-bus/3A209.html

Nad malou mapkou je červený napisek SEE TIMETABLE,ten otevřít a najet na 11 stránku odkazu a tam to je ;-) ;-)
tak já studuji trasy a těším se,příští pátek odjíždíme :-D :-D :-D :-D

• Anonym (17)
andreiuska 16.06.2011 07:30
re  

Nemesis-opět velké díky.Na lodi jsme byli přede 2 lety,tak si ji odpustíme.Kde budeme bydlet netuším,jedeme s CK.Ale určitěsi ty 3 trasy projedeme.Budeme mít čas od 8hod ráno do 18 hod.tak stihneme snad i vystoupit u Vítězného oblouku a u Notre dame. ;-) ;-) ;-) Díky moc a za 14 dní jsme tam :-D :-D :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (6)
nemesis
15.06.2011 23:48 85.160.110.***

Tak to máš smůlu, kombinovaná jízdenka bus+loď je jen na 2 nebo 3 dny. Pokud budete chtít i na loď, musíte si koupit lístek zvlášť. Jestli se rozhodnete pro okružní bus L´Open Tour, stihnete akorát tak projet všechny trasy, ale uvidíte zase celou Paříž, což byste jinak za den nestihli. Nebudete jen mít možnost častěji vystupovat a prohlížet nějakou památku. Ty časy jednotlivých okruhů zjistíš na webu, který jsem uvedla někde níže. Myslím, že klidně můžete vynechat MODROU trasu. Určitě si projeďte ZELENOU, pak žlutou a oranžovou jen na prohlídku a pak bych se vrátila zpět na zelenou a vystoupila tam, kde mne to nejvíce zajímá (u vás asi ta Eiffelovka :-) ). Kde budete bydlet, napsala bych ti, kde můžete nastoupit na bus, abyste nebloudili :-|.

andreiuska off
15.06.2011 09:11 94.127.128.***

Nemesis-díky moc.Jedu do Paříže se synem a prohlídku Paříže máme na 1 den a pak máme Disneyland.Takže nám musíme vše stihnout za 1 den ;-Snas dávají plánky tras v autobuce.A jesště 1 dotázek-ta vstupenka na open tour lze využít i na loď?? díky :-[ :-[ :-[

• Anonym (24)
nemesis
14.06.2011 20:55 85.160.113.***

Nechápu, proč odkaz nefunguje napoprvé, musíš kliknout ještě jednou na stejnou adresu :-X.

• Anonym (5)
nemesis
14.06.2011 20:52 85.160.113.***

Tak zkus ještě www.parislopentour.com/paris-circuit.php. Je tam sice také jen malá mapka, ale vpravo pod Nos circuits (naše okruhy) jsou 4 trasy. Klikni hned na první GRAND TOUR - zelená trasa a na mapce se objeví jen tato. Když budeš postupně klikat na čísla zastávek, zobrazí se ti fotka místa s krátkým popisem. Mimochodem, tato trasa je NEJ!!! <3 Stejným způsobem si můžeš "projet" i zbývající okruhy. V buse dostaneš letáček s informacemi, jehož součástí je i plánek tras v dostatečné velikosti 8-). Kdysi byla možnost si plánek doma vytisknout ve formátu A4, ale jak se ty weby "vylepšují", je to vesměs k horšímu (samozřejmě včetně Orbionu :-$). Na tom tištěném plánku z busu jsou vyznačeny i zastávky Batobusu, kdyby ses rozhodla pro kombinaci bus+loď (doporučuji na 3 dny), nemusela bys pak využívat MHD.

• Anonym (1)
andreiuska off
14.06.2011 09:39 94.127.128.***

Díky za super odpověď.ještě bych potřebovala mapu tras.Našla jsem jednu v odkazu,ale je malinká a nedá se zvětšit. :-\ :-\ :-\ Díky předem :-D

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu