A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

WC v Paříži

04.05.2009 08:59:56 | Alexcer
Alexcer
Ahoj všem.
Pročítám diskuse o Paříži a nikde jsem nenarazila na to, jak je to s WC v Paříži. Zdali jsou tam veřejné záchodky tak jako u nás? Někde jsem slyšela, že se dá jít do každé restaurace a zaplatit pak penízek za použití. Můžete prosím někdo napsat osobní zkušenost, moc by mi to pomohlo.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Neregistrovaný uživatel
02.03.2017 11:18 81.19.4.***
Michal
21.01.2014 15:24 178.255.168.***
Re: WC v Paříži  

V metru WC opravdu nehledejte, nebylo s nima v projektech pocitano k vuli minimalizaci nakladu, v metru se da WC najit pouze na nekterych koncovych novych linkach/stanicich. Ta mapa neni presna a v realu temer k nicemu. Osobne WC resim tak, ze si zajdu dat neco do kavarny a pri teprilezitosti si zajdu na ono misto... Zajimave info o Parizi cerpam vetsinou z tohoto webu: http://www.paristep.com/

• Anonym (2)
  • Anonym (34)
Olivier
12.01.2014 14:31 188.165.224.***
Re: WC v Paříži  

Zde je interaktivní mapa volných veřejných toalet v Paříži:
http://paris-pissouze.com

• Anonym (13)
  • Anonym (2)
Olivier
12.01.2014 14:26 188.165.224.***
Olivier  

Zde je interaktivní mapa volných veřejných toalet v Paříži:
http://paris-pissouze.com

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Warden 23.05.2009 05:00
RE: RE: WC v Paříži  

Já taky v metru žádné nenašel.Jediné co vím,tak bylo na Charles de Gaulle Etolle

• Anonym (11)
  • Anonym (34)
lie 21.05.2009 19:44
RE: WC v Paříži  

citala som tu, ze WC su aj v metrach...s M sme chodili kade tade ale na ziadne WC sme zial nenarazili, kde boli?? A krom toho mali sme casto smolu aj na klasicke samocistiaci wc, ktore boli zatvorene alebo asi nefungovali :-(

• Anonym (32)
Hamulka
20.05.2009 14:19 193.179.102.***
WC v Paříži  

Neměli jsme s WC žádný problém. U všech památek a v muzeích všude zdarma (akorát může být fronta), naopak v obchodním centru, kde jsou u nás zdarma, jsme museli zaplatit 0,50.

• Anonym (9)
  • Anonym (1)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Jitka R.
12.05.2009 15:04 193.86.137.***
RE: WC  

No, ovšem oválné veřejné automaty bych použila jen v případě opravdové nouze. Nejsou zrovna nejhezčí a navíc ukrutně zapáchají (něco na způsob našich Toi Toi). Je možné, že jsem měla na ně smůlu, ale už mě do něj nikdo nedostane. :-? To raději půjdu na veřejný placený.
V památkách jsou opravdu vždy toalety zdarma. Ale pozor na toalety před památkami, ty jsou placené! Co si na rychlo vybavuji, tak třeba u Notre Damu.
Jinak co mohu vřele doporučit jsou toalety v metru. Nikdy jsem tam v žádné nemusela platit a byly vždy uklizené a voňavé.
A pak ještě jedno praktické upozornění. V poledne bývá na 1 až 2 hodiny veřejná toaleta zavřená (ne ty v památkách a automaty) z důvodu polední pauzy. Ale mají tam vždy napsanou provozní dobu a většinou jí dodržují.
Potom pozor na McDonals atd. Stejně jako u nás v Praze i v Paříži již je toaleta placená. Zaplatíte 0,50 a dostanete slevový lístek na stejnou částku na nákup jejich výrobků. Tím chtějí dosáhnout toho, že budou toalety zdarma jen pro hosty :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
cerebil
11.05.2009 17:03 85.71.146.***
RE: WC  

taky moc díky za popsání užití WC, zrovna teď ve čtvrtek tam jedu

• Anonym (1)
kamila02
04.05.2009 10:25 217.30.64.***
WC  

Skoro všude jsou WC zdarma (většinou u výstupu každého metra, a i poblíž všech památek...), takový ten automatický typ. Je to oválná betonová stavbička, zmáčkne se čudlík, otevře se to, použije se to... A pak se tomu musí nechat znovu zavřít dveře, ono se to celé samo umyje a zas se to dá použít. Hlavně tam nevlézt před automatickým úklidem:) - jednou v Normandii na pláži jsem coby neznalá východňárka do toho vlezla dřív a děsně mě to zlilo :D Naštěstí v plavkách....

A jinak jsou záchody vždy v příslušné památce, vždy zdarma.

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu