A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Zkušenost s poznáv.zájez. Paříž s CK Čedok

14.03.2008 14:22:59 | Charell
Máte někdo zkušenosti s 4,5 či 6-ti denními poznáv. zájezdy do Paříže s CK Čedok? Plánuji jako dárek manž. k naroz., trochu se ale obávám spokojenosti. Uvítám jakékoliv zkušennosti, pozit. i negat. Není program dost nahuštěný a tím prohlídky jednotl. památek dost uspěchané? Dále by mne zajímala spokojenost a kvalita s ubytov. ve 2hv. hotelech a kam nejlépe zajít na večeře. Ozvěte se proosím někdo, kdo již absolvoval tento zájezd nebo i od jiné CK. Děkuji.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
kordulka 18.10.2011 16:45
Paříž CK Čedok  

Dobrý den,
v roce 2009 jsem absolvovala zájezd se zmíněnou CK.Co se týka autobusové dopravy tak vše proběhlo ok.Zřejmě jsme měli štěstí.
Hotel Luxia- rozporuplné pocity.
Výlety do Versailles a Fontainebleau úžasné.Spíše špatně zvolený čas CK- na každé město pouze půl dne!
Po Paříži jsme se odprostili od CK.
Individuálně jsme si Paříž užili nejlépe.
Jinak CK Čedok mě nezaskočila ani nepřekvapila.
Pokud si nechcete koupit letenky on line a zařídit ubytování přes booking.com, tak CK funguje dobře,ale musíte si zařídit individuální plán bez průvodce. :-)

• Anonym (24)
Neregistrovaný uživatel
13.10.2011 16:44 86.212.121.***
Re: Paříž - královna turistiky  

Vážená paní, zcela náhodou jsem přečetla Vaši recenzi zájezdu do Francie. Žiji již ve Francii 45 let a jsem místní licencovaná průvodkyně. Ohledně Mony Lisy chápu Vaše zklamání, i podle mého názoru jsou v Louvru lepší obrazy Leonarda ale jedná se skutečně o originál...
Ohledně Vaši poznámky o vstupech do katedrál zdrarma : možná, že Váš průvodce Vám neřekl, že ve Francii platí od roku 1906 zákon o odlucecírkve a státu. V té době byla provrdena evidence církevního majetku, katedrály jsou tedy státním majetkem. Každý Francouz má svobodu vyznání ale stát duchovenstvo neplatí. Nikdo nebrání duchovenstvu ve výkonu jejich poslání ale do žádné katedrály ani kostela, jedná-li se stále o zasvěcený objekt a ne muzejní prostor- se tím pádem vstup neplatí...
Jiřina Rodolphe

• Anonym (5)
Hanka
09.10.2011 12:47 93.91.49.***
CK Firo  

Ahoj,
rozhodujeme se zda cestovat s Čedokem nebo s Firem. Nemá někdo zkušenost s leteckým zájezdem od Fira? Díky za každou zkušenost. ;-)

• Anonym (13)
Martin R
02.10.2011 14:25 62.240.177.***
Re: Zkusenost  

a pochopitelne spozdeni = zpodeni (((H)))

Martin R
02.10.2011 14:21 62.240.177.***
Re: Zkusenost  

Jeste bych doplnil jmeno hotelu: jednalo se o Hotel PAX

Martin R
02.10.2011 14:20 62.240.177.***
Zkusenost  

Tento zajezd "Paříž od A po Z autokarem - eurovíkend" (http://www.cedok.cz/zajezdy/pariz-od-a-po-z-autokarem-eurovikend-francie-52976.htm) pres Cedok jsme s pritelkyni absolvovali zacatkem zari a zde je muj komentar:

Pariz jako takova je uzasna, ale dojem ponekud kazila organizace Cedoku.

Cesta:
Odjizdeli jsme z Brna, kam pro nas prijel autobus s 15 minutovym spozdenim. Kancelar uvadi "luxusni klimatizovany autobus", ja jsem ale zadny luxus nezaznamenal. Prijel stary "vybydleny" bus - asi luxus kazdy vnimame jinak. Klima byla, ale ridic ji neumel nejspis zapnout, jelikoz pry "s timto autobusem nejezdi". V Hradci nastoupili jini ridici a klima razem fungovala. Voda z kohoutku na WC netekla az do Parize, prestoze jsem se na to pruvodkyne ptal. Cestou zpet uz voda tekla. Autobus byl vybaven televizi, zadneho filmu jsme se ale nedockali.
Do Plzne jsme dorazili s hodinovym spozdenim, jelikoz jsme nejdrive absolvovali "Plzeň od A po Z autokarem - eurohodina" :-D, tedy bloudili jsme hodinu po Plzni, nez ridici nasli autobusove nadrazi. Co jsem se od pristupujicich dozvedel, od pruvodkyne neprobehl zadny telefonat ohledne spozdeni - nemeli tedy jistotu, jestli vubec do Parize odjedou. Nase tel. cisla CK pochopitelne mela, jelikoz jsme je vyplnovali pri objednavce, misto nastupu takez. K tomu se vaze jeste jedna vec: Nerozumim, proc CK nenaplanovala trasu pres CR s ohledem na to, kdo kde nastupuje. Mam totiz pocit, ze na nekterych zastavkach nenastupoval nikdo, ale stejne jsme pres tyto stanice cestou do Parize jeli. Jak neefektivni...pri temer 24 hodinove ceste Brno-Pariz se i kazda usetrena minuta pocita.
Jedenkrat se avizovana prestavka na ceste konala s vyraznym spozdenim. Pokud se vam nechtelo pouzit WC v buse, museli jste to holt pretrpet az na benzinku. :'(

Hotel:
Opravdu jsem od toho zazrak necekal, ale proud vody (ucpane dirky ve sprchove hlavici) ze dvou "homemade" provrtanych der uprostred hlavice, moc nepotesi hlavne zeny s bujnou kstici. :-) Stejne tak "padajici" (neupevneny) drzak na srpchu. A podobne to bylo pri pokusu otevrit suplik v nocnim stolku, kdy mi zustala pulka supliku v ruce. Snidane byla dostatecna.

Pariz:
Pri toulkami mestem s pruvodkyni jsme dostali rozchod, pricemz sraz byl ve 12:00. Na smluvene misto jsme se dostavili 11:59, ale skupina i s pruvodkyni byla uz pryc. Museli jsme je tedy nahanet, a po kratkem bloudeni a po telefonatech s pruvodkyni na nas nakonec skupina pockala. Vzdy, kdyz nas mel nekam vest autobus, museli jsme vystat nejake to spozdeni (jednou dokonce 60 minut). Chapu, ze Pariz je dopravne komplikovana, ale s timto by tez ridici (potazmo CK) meli pocitat a dle toho se zaridit.

Pruvodkyne:
Uz v autobuse nam Jiřina (pruvodkyne) naznacila, ze "pokud nemame jeji tel. na obdrzenem planku, mame si cislo zapsat, ale mozna radeji ani nemusime, alespon nebude mit tolik prace". To je vcelku "sympaticke" uvitani, nemyslite?

Fakult. sluzby:
Vecere - za 500 Kc / os / vecere clovek zajiste v Parizi najde lepsi nabidku. Z vecere bych cibulacku jako predkrm, ktera nemela absolutne zadnou chut. Dle meho nazoru zaplatit si veceri nebyla z pohledu pomeru "cena / vykon" prilis dobra volba.

Seina (vylet lodi) - bez problemu, krasny zazitek.

Montparnass (vyhlidkova terasa) - na misto jsme dorazili v pozdejich vecernich hodinach, a jelikoz to pruvodkyne znacne "honila", moc jsme si uzasny vyhled na nocni Pariz (za 250 Kc / os) neuzili.

To by bylo asi tak vse, Pariz je nadherna a stoji za to se tam podivat jeste nekolikrat, ale priste uz na vlastni pest. Casu bylo opravdu malo, byl to spise takovy maraton, nez relax. Pariz je celkem turist-friendly, takze clovek se tam jen tak neztrati.

• Anonym (2)
Martin
18.09.2011 20:04 88.102.70.***
Re: Zkušenost s poznáv.zájez. Paříž s CK Čedok  

Já jsem byl spolu s manželkou v Paříži na poznávacím zájezdu na 4dny.Jeli jsem autobusem .S dopravou jsem byl spokojený,ubytování bylo taky dobré ----- jenom program byl dost napnutý.Co se týká ČEDOKU vše bylo v pořádku.Rozhodně pojedu ještě jednou.Poprvé člověk neví co má očekávat.

• Anonym (12)
ihegaz 12.09.2011 09:50
Re: Poukázka  

Ahoj, uvažujeme s manželem o eurovikendu do Paříže s Čedokem letecky. Když jsem si zkusila jen tak nanečisto objednávku, nabídzí se mi tam možnost kabaret belle epoque a moulin rouge. Ten moulin rouge stoji pres tri tisice pro jednoho. Tak mi prosim poradte, co si vybrat moulin rouge nebo ten kabaret belle epoque? Mate s tim nejake zkusenosti a vyplati se to predstaveni v moulin rouge za tu cenu?

• Anonym (6)
Aneta
18.07.2011 19:18 82.209.32.***
Poukázka  

Ahoj, za pracovní zásluhy jsem obdržela dárkovou poukázku na zájezd od ck ČEDOK v hodnotě 5000kč, jelikož mám ale dovolenou už zaplacenou u jiné cestovky, nabízím tuto poukázku k prodeji.. Cena 3000kč, v případě zájmu pošlu foto..
xchatrinka@seznam.cz

• Anonym (24)
Murbella
30.08.2010 11:55 83.240.99.***
RE: Paříž - královna turistiky  

Tak Paříž - královna turitiky byla skvělá, ale fyzicky náročná, ke konci posledního dne už jsem ani nemohla moc chodit a stát na místě bylo utrpení. Totálně uchozené nohy.
paříž je nádherná, plná zeleně, hned bych se tam přestěhovala. Jediná nevýhoda - jazyková bariéra. I když na ně mluvíte anglicky a víte, že vám rozumí, odpovídají zásadně francouzsky.

Ubytování
- Štrasburk - hotel Best, na kraji města, menší pokoje, ale pohodlné postele, koupelna na pokoji a bohatá bufetová snídaně (několik druhů pečiva, sýr, uzeniny, džemy, ovoce, cereálie, výběr čajů, džusů, atd.)
- Paříž - hotel Kyriad - solidně velký pokoj, s koupelnou, televizí, klimatizací, fénem, cca 10-15 minut busem od centra, dobrá poloha - hned vedle hotelu supermarket, spousta restaurací, pekáren, jen na můj vkus trošku moc etnická čtvrť (v pekárně jsem byla jediná bílá, ale žádný hluk a zapálená auta se nekonala, pohodička), kousíček od hotelu zastávka metra, opět bohatá bufetová snídaně

Průvodce
- Martin B. z Olomouce, milý, příjemný, ochotný, pohoda

Cesta
- jeli jsme menším autobusem, kapacita tak 30 lidí, nebyla tam toaleta, pravděpodobně proto byly častější zastávky, než je obvyklé - vždy na větší pumpě, dostatek času

Program
- pá - odjezd, so - Štrasburk, ne - přes Remeš do Paříže (Versailles), po - Paříž, út - Paříž a odjezd, st - návrat do ČR

- Štrasburk - krásné město, ty hrázděné domy jsou nádherné, stejně tak katedrála (zdarma), hodinová plavba lodí byla skvělá, jen nemuselo být takové horko, ale za to ČEDOK nemůže

- Remeš - zastávka jen na katedrálu, opět nádhera (také zdarma)

- byla provedena změna, do Versailles jsme jeli už v neděli (původně byla na programu v pondělí, ale to je zámek zavřený), měli jsme cca 3,5 hodiny, já jsem většinu času strávila v zámku, je to fakt paráda, na zahrady mi už moc času nezbylo, tak snad příště, na parkovišti velké množství černých prodejců suvenýrů, dost dotěrní, dá se smlouvat

- pondělí a úterý celý den v Paříži, dost nabitý program, vypíchnu jen několik věcí - Louvre - ta pyramida je otřesná, ale při pohledu z vrcholu eifellovky se aspoň muzeum dá snadno identifikovat, zase jsme měli asi 3,5 hodiny, nedá se to projít úplně celé, ale viděla jsem všechno, co jsem chtěla vidět, Mona Lisa - nechápu celý ten humbuk, asi mám ten obraz už okoukaný, navíc, ten obraz, který tam visí, jen jen kopie, nadchly mě jiná díla

- Musée d´Orsay (v rámci vlastního programu místo Champs-Élysées)- nádhera, ta budova je překrásná a impresionismus je můj oblíbený směr

- Eifellovka - opravdu ohromí a rozhled z 300 metrů je úžasný, dá se tam strávit moře času, dole obrovské množství černých prodavačů suvenýrů

- Notre Dame - asi nejhezčí z těch tří katedrál, které jsme nevštívili

- plavba po Seině na závěr zájezdu - přišla vhod, člověk si odpočal a všechno si pěkně zrekapituloval

Doporučuji
- pohodlné boty
- obalit si nervy proti davům turistů - hlavně v muzeích ohromný nával, až jsem občas chytala nerva, hlavně japonci fotící si absolutně všechno a zásadně blokující průchod do další místnosti, jdou za chvíli na nervy

- po mladší 26 let - Louvre, Orsay i Versailles zdarma - ve Versailles nemusíte čekat ve frontě, můžete rovnou jít dovnitř a prokázat se občankou, v Orsay a Louvru dostanete u pokladny lístek v hodnotě 0 euro po předložení občanky (v Orsay je na to speciální pokladna)

• Anonym (21)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu