A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Zkušenost s poznáv.zájez. Paříž s CK Čedok

14.03.2008 14:22:59 | Charell
Máte někdo zkušenosti s 4,5 či 6-ti denními poznáv. zájezdy do Paříže s CK Čedok? Plánuji jako dárek manž. k naroz., trochu se ale obávám spokojenosti. Uvítám jakékoliv zkušennosti, pozit. i negat. Není program dost nahuštěný a tím prohlídky jednotl. památek dost uspěchané? Dále by mne zajímala spokojenost a kvalita s ubytov. ve 2hv. hotelech a kam nejlépe zajít na večeře. Ozvěte se proosím někdo, kdo již absolvoval tento zájezd nebo i od jiné CK. Děkuji.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Charell
14.03.2008 14:22 88.101.94.***
Zkušenost s poznáv.zájez. Paříž s CK Čedok  

Máte někdo zkušenosti s 4,5 či 6-ti denními poznáv. zájezdy do Paříže s CK Čedok? Plánuji jako dárek manž. k naroz., trochu se ale obávám spokojenosti. Uvítám jakékoliv zkušennosti, pozit. i negat. Není program dost nahuštěný a tím prohlídky jednotl. památek dost uspěchané? Dále by mne zajímala spokojenost a kvalita s ubytov. ve 2hv. hotelech a kam nejlépe zajít na večeře. Ozvěte se proosím někdo, kdo již absolvoval tento zájezd nebo i od jiné CK. Děkuji.

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Eva Sokolová 14.03.2008 20:14
Moje zkušenost  

Já osobně tedy nebyla s Čedokem, ale když jsem před 10 lety začala jezdit do Paříže, 2x jsem byla s CK Benatour /Praha/. Včera jsem opět šla v Praze kolem několika CK s nabídkou poznávací Paříže a mohu říci, že tyto organizované zájezdy jsou o polovinu dražší, než když poletíte individuálně. Letenku sežene s dostatečným předstihem na osobu tam i zpět od Skyeurope za 2500 na osobu, ubytovaní ve 2hvezd. hotelu na osobu napr. na 4 dny za 3100, to je celkem 5 600,- /CK o mnoho více/. Navíc s průvodcem v ruce si svůj čas ovládáte sami, jdete do muzea, na Eifelovku kdy chce vy a ne kdy chce průvodce. Cestování po Paříži je jednoduché a všechny památky se dají velmi snadno nalézt. Eva Sokolová

Via 15.03.2008 00:35
RE:  

Plně se ztotožňuji s názorem Evy Sokolové, zájezdy s CK jsou silně předražené. Sama jsem chtěla vloni na podzim právě s Čedokem do Paříže (letecky-eurovíkend) a rychle jsem si to rozmyslela. Již předtím jsem byla v Paříži individuelně, takže jsem mohla srovnávat ceny. Teď jsem se schválně podívala na Paříž přes Čedok(letecky se Skyeurope) na 3 dny/2 noci za 6.500,- Kč/osoba v 2*hotelu se snídaní. CENA NEZAHRNUJE : letištní a bezp.taxy cca 2.300,- Kč (přitom Sky uvádějí ceny letenek vždy komplet, vč. tax 8-O !), manipulační poplatek 750,- Kč, transféry, okružní jízdy-vloni to bylo 900,- Kč, výlety, dále cestovní pojištění, příp. doplatek za vyšší kategorii ubytování.Když sečtu povinné příplatky, dostanete cenu 9.550,- Kč (+ cena za transfér do a z hotelu na letiště). Já letím individuálně do Paříže začátkem května za cenu 8.384,- Kč (přepočítáno na stejný počet nocí), ubytování mám v 3* hotelu blízko Louvru (je fakt, že dost drahé - 92,- eur/noc/JP, ale je odtud všude blízko,což je pro mne rozhodující). Hotelů mnohem levnějších je v Paříži spousta, navíc dvoulůžkové jsou cenově výhodnější :-D , můžete si vybrat, která lokalita je pro vás zajímavá (já vybírám vždy 9. arr.-Montmartre,teď výjimečně 2.arr.). Zmiňujete 4-6 denní zájezd, v tom případě je to zájezd autokarový, to bych nebrala v žádném případě.Zažila jsem poznávací zájezd do Itálie a bylo tam vše, čeho byste se obával, tzn. památky uspěchané, program nahuštěný a doprava na tak velkou vzdálenost (cesta tam a zpět) vezme 2 dny a je příšerná :-x ). Myslím, že byste se nezavděčil, ale neznám vás a vaši odolnost, natož vaší manželky ;-) .Moc vám tedy doporučuji, zajistit si cestu sám, není to nic složitého 8-) .Kromě Skyeurope mají levné letenky i Smartwing, které já preferuji, protože létají na CDG (letiště Charles de Gaulle) ne na Orly. Z CDG je ta nejjednodušší cesta do města :-P .Postup při plánování cesty jsem popsala v diskuzi "Metrem po Paříži" - Aaalen. Když si přečtete některá témata v této diskuzi, získáte další názory. Pokud se "pochlapíte" a rozhodnete se pro individuální cestu, ráda vám budu v čemkoliv nápomocná. Jo, letenky obou společností se platí přes internet ihned, hotel si zamluvíte, ale platit budete až na místě. Ještě jsem si vzpomněla na okružní jízdu po Paříži - vloni byla přes Čedok za 900,- Kč, já si kupuji 2-DENNÍ jízdenku za 754,- Kč (29,-eur) a mohu projíždět 4 trasami městem neomezeně 8-O ! Podívejte se ještě na www.ckneckermann.cz, mají největší výběr eurovíkendů, vč. Paříže a jejich ceny jsou KONEČNÉ. 8-)

• Anonym (2)
Via 15.03.2008 00:53
RE: RE:  

Ty informace o postupu při zajišťování pobytu jsou v tématu "Individuální cesta do Paříže" - zarolovat dolů ;-) .

Eva Sokolová 15.03.2008 08:40
RE: RE: RE:  

Je neuvěřitelné, že Čedok využívá Skyeurope, odděluje si letištní poplatky, a jejich cena je o více !!! jak 50 procent vyšší.
Můj příklad: já letím teď na velikonoce od soboty ráno do pondělí večer se Smartwings. Letenky mám od prosince. Moje kompletní cena i s hotelem je 4200,- na osobu /letenka + hotel/. Já raději létám sice se Skyeurope, cesta na Orly je také dobrá. Největší kravina je, když cestovky nabízejí okružní jízdu po Paříži autobusem, dopolední úmorné vysedávání v autobuse v kolonách...... Veškeré výlety si i negramotný člověk dokáže udělat sám, já neumím francouzsky mimo pozdravů ani kváknout, ale dostanu se vždy všude s mapou Paříže v jedné kapse, mapou metra/bus, RER/ v druhé kapse. E.S.

• Anonym (1)
Chardoné
12.06.2008 13:50 194.228.24.***
Asi nikdo nepochopil  

Asi nikdo nepochopil, že většina lidí nepojede sama byť se nemají čeho bát... Teď jsem tam byl se ženou v březnu (také sami bez cestovky a opravdu to vyšlo o polovinu levněji), jenže - cestovka letí čtvrtek, či pátek až neděle, sám aby jste měli levnou letenku musíte sobota - pondělí, či úterý... Zakoupení lístku na Orly pro Orlybus a carnet na letišti je pro někoho velký problém, byť stačí říci Orlybus a carnet... Prostě někdo to chce mít na talíři vše, tak ať platí.. Čedok je známou značkou, kteří nechtějí hazardovat se svým jménem, takže doporučuji. 2* hotel (také jsme v něm bydleli), odpovídal 2*, nic moc, ale čisto a byly jsme v centru. Jídlo - doporučuji návštěvu "číňanů", v Paříži vaří Japonskou kuchyni za málo peněz (jako hlavní jídlo, ne bufet, to vyjde nejlevněji). Jinak francouzské restaurace jsou pro nás silně předražené. A také se připravte, že nejlevnější pivko je 4E a víc (0,3l). Každopádně Paříž vřele doporučuji !!!

Jirka111
09.10.2008 14:07 88.103.28.***
cestovku ne  

Byli jsme s přítelkyní v Paříži. Letenky 2600 Kč včetně poplatků za platbu kartou pro oba. (Skyeurope)Stačilo nám 75 Euro a v pohodě, jen kromě bloudění ve stanici Chatelet :-) Do téhle stanice už nikdy. V metru to pěkně smrdí, kam se to hrabe na naše metro. Musim uznat, že máme krásný letiště, kam se hrabou ORLY

• Anonym (1)
Veronika V. 10.10.2008 12:30
Paříž s CK Čedok  

Zdravím všechny milovníky Paříže. :-) Před 14 dny jsem absolvovala víkend v Paříži právě s CK Čedok. Byla jsem spokojená, ale jak píší ostatní, teď už bych volila individuální cestu, hlavně kvůli ceně. Víkend (so-po) mě vyšel na cca 9.500,- včetně transferu z a na letiště a okružní jízdy po Paříži. V Paříži jsme byli kolem osmé ráno, takže provoz téměř nulový, žádné zácpy apod. Projeli jsme všechno nejdůležitější a viděli i to, kam jsme se potom sami už nedostali, takže z tohoto hlediska fajn, jen to zabralo celé dopoledne, i když to tak bylo natáhnuté z důvodu, že na hotelu by nás stejně dřív neubytovali. Měli jsme ** hotel hned na začátku druhé zóny a do centra jsme se dostali metrem bez přestupu. Hotel byl čistý, personál milý, snídaně super, více u mě v profilu. ;-) Jinak po dobu pobytu byla k dispozici průvodkyně, která s méně odvážnýma absolvovala cestu do centra a výlet autobusem do Versailles a k Sacré-Coeur. My jsme toto nevyužily, ale ta možnost tu byla. Takže program byl individuální, Paříž je opravdu přehledná. Jela jsem sama s kamarádkou, před cestou jsem se toho taky obávala, ale fakt není čeho. Mapu jsem vytáhla jen párkrát, francouzsky taky umím jen pozdravit a poděkovat, ale nic víc jsme ani nepotřebovaly. Hlavně jsem dlouho přemýšlela nad jízdenkama, nejdřív jsem chtěla Paris visit, pak Mobilis a nakonec jsme si vystačily jen s jízdenkou do Versailles za 2,90 tam a 2,9 zpět a ještě jsme koupily jeden Carnet a rozdělily si ho napůl, takže každá 5 obyčejných jízdenek. Stačilo nám to akorát, vždy jsme se na ně dopravily do centra a zpátky do hotelu, jinak jsme chodily pěšky, všechny hlavní památky jsou od sebe kousek. A jeden den jsme využily Batobus, který je jen o euro dražší než vyhlídková loď a mohly jsme jezdit klidně celý den. ;-) Večeře jsme "odbyly" pizzou nebo palačinkama. :-P Pokud se do Paříže ještě podívám a já doufám, že ano, tak už to bude na vlastní pěst. Paříž je úžasná! 8-)

• Anonym (2)
Anetta 21.10.2008 19:52
Uvidíme  

Jsem na Čedok zvědavá, odjíždím s ním na 7 denní poznávačku, doteď mám s pobytovkami od nich bohužel jen špatné zkušenosti, tak snad nás tentokrát překvapí ;-) ;-)

Pavlíí
28.04.2010 21:26 85.160.2.***
CK čedok-nikdy víc  

měly jsme jet s čedokem na poznávací zájezd, bohužel z důvodu malé účasti se zájezd nekoná-což pochopím. Problém nastal při vracení peněz, část zájezdu jsme platily flexi passy a paní řekla, že ty nám bohužel vrátit nemůže a peníze nám za ně také dát nemůže. Je to normální? Oni zruší zájezd a nevrátí částku v plné víši? Mám dobrou zkušenost s ck.intertrans-super poznávačky.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu