A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Cestopisy

Korsika a Sardinie

Individuálně připravená cesta pomocí internetu.

KORSIKA A SARDINIE

31.7.2007 v 11.30 hod. dopoledne vyrážíme na 14 denní dovolenku.V Poštovné před přechodem jsme dotankovali naftu a koupili 10 denní rakouskou dálniční známku/280Kč. Rakousko jsme opustili v 18.30hod.ve Villachu a najeli jsme plynule na Italské dálnice- marně jsme vyhlíželi nějakou oficiální hranici,celnici apod. Prostě jsme najednou byli v Tarvisiu – prvním malebném italském městečku.
U Benátek jsme se dostali do parádní zácpa – byly zde nějaké karnevaly….a zaplatili první mýtné 10.90 eur.Za Benátkami jsme natankovali naftu,trochu si orazili vyrazili směr Livorno.Před Livornem jsme platili opět mýtné – 19.20 eur. A před Livornem jsme najeli na odbočku „Potro“/přístav/ a zařadili do řady na trajekt smět Bastia.Trajekty jsme měli koupené v ČR- 4osoby a os. Auto do 2m délky 118eur /využili jsme jacpot a měli auto za euro/.
V 9.hod. odplouváme v Livorna směr Bastia – kde jsme v e 13.hod. Do přístavu dorazila krom naší lodi ještě jeden trajekt a tak je zde mírný zmatek a ve 14.20 hod. konečně vyrážíme na 160 km cestu do Piany – cíle naší cesty. Cesta je pro spolujezdce úžasná – výhledy,panoramata….,ale pro řidiče dosti náročná.Rychlos nepřasáhla 40KM/h.Cesta je úzká a klikatá,vyžaduje plné soustředění a pozornost. Také značení nic moc. Nakonec hodně unavení dojíždíme v 19.30hod. na místo- Plage de Arone, kde máme zajištěno ubytovámí v rezidenci De Marine. Celkem jsme od domu ujeli 1227 Km.

1.9. – první den pojímáme jako ryze odpočinkový – obhlídka nejbližšího okolí, koupání a užíváme si písčité pláže,kde skoro nikdo není, paráda, proto i třetí den zopakujeme koupačku….

2.9. ráno je pod mrakem a my vyrážíme do Chalange- překrásná pastva pro oči- skalní útvary a azurové moře.Jako výchozí bod je kiosek/Chalets des Roches Blues/.Zde celkem prudce stoupáme vzhůru.Borovice nám občas dovolí pohled na bizardní skalnatou krajinu. Asi po 30min.přecházíme na pohodlnou lesní cestu a na křižovatce cest se vydáme po zelenočervené vlevo.Přecházíme přes kaštanový lesík a pokračujeme dolů. Vyšli jsme tam,kde jsme nechtěli,ale nebylo to daleko od auta. Pak jsme odjeli zpět do Piany,kde jsme dokoupili zásoby vína/5l krabice 12.75 eur/.Po prohlídce městečka se vracíme do Arone, kde nás čekají obrovské vlny.Takže si je užíváme do sytnosti. Paráda. 3.9. poprvé jsme koupili pečivo – bagety/kus na 1 euro-v kempu,jinak0,95 e./.V plánu máme výšlap na Capo Roso.Jde o skvělou vyhlídkovou trasu po červených skalnatých útesích.Navíc z „naší“ pláže krásně vidíme maják na výběžku,tak se chceme pokochat i pohledem z majáku na naší pláž. Vychází se asi 5km od ubytování v zatáčce od snach baru, kde necháváme i auto. Cesta trvá asi 1.5hod tam a stejně dlouho zpět. Cesta je pohodová,před koncem je zážitek vystoupat romantickým žlabem mezi skalami.Odměnou jsou nám nádheré výhledy až na záliv Golfe de Porto, hluboko/331m/ dole vnímáme šumění moře.Plošina na majáku je volně přístupná.
Po výletu jsme se opět vydali na pláž,kde dosti fouká a vzedmutý písek skvěle píchá.

4.9. se vydáváme opět do Chalane. Tentokrát vycházíme od „Psí hlavy“ vpravo po modré/cedule CHemin du Chateau fort“/,cesta vede dolů nádhernou skalní galerii a po 20min. se dostáváme k nádherné vyhlídkové plošině s pohledem na Chateau Fort,hradu podný skalnatý kolos nad azurovým mořem.Zde poprvé potkáváme Čechy- zájezd z CK Poznání. Zpět jdeme stejnou cestou a vracíme se do Piany. Po cestě se dostáváme do parádního“špun.tu“.'Uzká silnice,spousta aut i pěších a v protisměru autobus. Míjíme se sai o

2 mm.V Pianě doplníme zásoby vínka – tentokrát bereme 5l krabičku růžového/15eur/. A opět koupání.

5.9. balíme /o den dříve/,vracíme apartmán a dostáváme zpět kauci 300eur a vyrážíme na jih do Bonifacia./v 9.30hod./ V 11.15 bereme naftu v Ajaciu – hl. městě Korsiky a podaří se nám zaparkovat přímo na náměstí pod Napoleonem/v podzemí – 1.3eur/. Ajacio se nám moc líbilo a pokračujeme do Filitosy na prohlídku Menhiru /5eur/. Do Bonifacia dorážíme v 16.30 hod. a jsme uchváceni jak přístavem obklopeným bílými útesy i historickým městem vystavěným na skále.Celé staré město je opevněné – hrabdy mají 3km a byli postaveny v 11 století Janovany. V přístavu jsme navštívili malé akvárium/4Eura/ se živočichy žijicími v moři okolo Korsiky a večer si dáváme pivčo na žízeň a vínko na chuť v místním šantánu. Noc strávíme v autě v přístavu .

6.9.brzy ráno „vstáváme“ a přesouváme auto do přístavu a prvním trajektem opouštíme Korsiku a po 60 min. přistáváme na Sardinii v Santa Terese. Asi po 50kmpřijíždíme do Valerodie a zkoušíme hledat naše ubytování.Koupeme se a v 15hod. je ná předaný apartmán.Super domeček.Vydáváme se na průzkum nejbližšího okolí.

7.9. si děláme odpočinkový den, koupeme se, pozorujeme místní rybáře,naloďování lodí na auto.Pro nás celkem zajímavé manévry. Je neděle a tudíž je na pláži celkem živo – místní italové,které jsme pak už celý týden neviděli Jeden chytne chobotničky,ze kterých je Mirka úplně hotová. Asi proto si i nechá ježka rejdit po noze,až se jí i zapíchl.Takže doma čeká menší operace.,po které jsme si zašli koupit místní vínko – 5l demižonek za 6.50E/Bartolomeo/A nebylo vůbec špatné.

8.9. po snídani vyrážíme do 15km vzdáleného městečka Castelsardo.Nad městečkem se tyčí krásný hrad ze 12.století/vidíme ho z pláže/. Po prohídce hradu,hradeb a městečka Maňákovi kupují Adamovi hasičské auto/12.90E/,Bárami koupila nákupní koš /9E/.Vracíme se „domů“ a po kafíčku s pohárkem červeného odcházíme na pláž. Zde nějaký místní vyjídá mušličky a tak jich taky pár nasbíráme a večer je usmažíme v těstíčku/nic moc/. Hoši dokoupili zásoby červeného/5l za 9.90EDatavola Roco. 9.9.Jedeme do přístavu Golfo Aranci,kde si přebukujeme lodní lístky na zpáteční cestu a pokračujeme na Costa Smaragda. Naše první zastávka je v Porto Cervo- přístav celebrit,ceny tomu zcela odpovídají a tak odjíždíme a konečně se koupeme ve Smaragdovém moři – nádhera.Potkáváme se s ml. Slováky-příjemně pokecáme a navečer se vracíme do Valedorie. Jiřík nám ochořel, není mu dobře, vynechal i příjemnou koupel.Po příjezdu ulehá s Paralenem a my jdeme k moři, které je k našemu překvapení pěkně rozbouřené – mazec. 10.9. Jirka ještě není fit a tak opět kamarádí s Paralenem a tak bez něj vyrážíme na „naši“ pláž, kde relaxujeme celý den. 11.9. Jirkovi pořád není dobře a tak vyrážíme před Potro Torens do Alghery- malá Barcelona.Byli jsme celkem zklamaní, historické jádro se spoustou obchůdků,žebrající děvčata… A tak odjíždíme hledat Neptumovu jeskyni/Grotia di neptuno/- 10E. Po prohlídce se koupeme na soukromé pláničce- paráda a ještě jsme vylovili 2 červené hvězdice. Při zpáteční cestě bereme v Sasari naftu/59E/ a vracíme se za Jirkou. Zjišťujeme,že nám došel plyn a tak voláme do ofisu…..No, nakonec si to kafčo vaříme na nové bombě. A je pátek, balíme a jedeme pomalu na cestu zpět Ve Valedorii nám vrací kauci/100E/ a razíme do Golfo Aranci. Zde si dáváme oběd v rybí restauraci/skvělé špagety s mušlemi/ a naloďujeme se na trajekt.
Ve 22.40hod se vyloďujeme opět v Livornu a vyrážíme směr Cech republik. U Benátek platíme mýtné 19.20E a ve 4.30hod. bereme v Tarvisiu naFtu/50,05E/ a kupujeme rakouskou dálniční známku/7E/ a další mýtné 10.90E. V 5.15hod vjíždíme na území Rakouska a v 10.45hod. jsme ve Veselí na Chaloupkách.
Celková kalkulace pro 2 osoby: 17603Kč/ ubytování,nafta,trajekty,dálniční poplatky a známka/. .

další cestopisy
Komentáře
6
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
ROB133
09.09.2008 19:44 213.29.206.***
 

KRÁSNY CESTOPIS FAKT SUPER PLÁNUJEM TAKY DOVOLENKU NA KORSIKU.S OBYTNÝM AUTEM.FAKT DIK MOC ZA RADU :-) :-) :-)

  • Anonym (1)
  • Anonym (9)
pepe01
04.08.2008 21:56 217.12.62.***
 

No ja s rodinou chodím zásadne naslepo. Večšinou sú to poznávacie zájazdy a s tým spojené časté presuny. Má to svoje výhody. V minulom roku sme robili asi 9500 km po Turecku a balkáne. Teraz je to Korzika a Sardínia. Tých
168€ je poplatok za auto a dve osoby až na Sardíniu a späť. Livorno-Bastia, vlastnou osou do Bonfácia, Bonifácio-Sardínia a späť. Asi 4000-4500 km. Včetne plavby. Samozrejme campy som si pozrel. Tu je nejaka inšpirácia:

http://www.go-to-corsica.com/camping-corsica.html

Prajem všetkým príjemnú dovolenku, pekné počasie a zážitky.

jacer
21.07.2008 14:16 193.86.31.***
 

Díky za tip, aktuálně se Korsikou zabýváme, ale jsme rodinka, která ráda putuje po vlastní ose, hezky do kempu, nikde se však nemůžu dočíst, jestli je na Korsice dostatek kempů. Máte někdo aktuální informace tohoto rázu? Díky. Jana

  • Anonym (6)
  • Anonym (1)
pepe01
14.07.2008 09:48 217.12.62.***
 

Ja idem na Sardíniu a Korziku teraz 6.septembra. Tiež som zobral Jackpot a auto aj so spiatočnou cestou je za 3.5€. Dve osoby a auto spolu 168€. So spiatočnou cestou.Pre tých čo tomu nerozumejú napr: linka premáva pravidelne, či je trajekt plný alebo prázndy. Preto čím si skôr objednáte lístky, tým sú lacnejšie. Postupne ako sa trajekt naplňa a dosiahne sa už nejaký zisk, zdvihnú sa ceny. Už nie je dôvod lacných lístkov. Preto je dobré sledovť internet a kalkulačky jednotlivých spoločností.
Mne teraz vyšla najlepšia cena u MOBY Line.

  • Anonym (1)
  • Anonym (9)
taja
05.07.2008 19:48 88.83.183.***
 

Prosím o vysvětlení ceny trajektu na Korsiku, jackpot na auto?
Díky tája ;-)

  • Anonym (1)
Ari 13.05.2008 10:18
 

Cestopis mě zaujal hlavně tím, že jsou zmíněny ceny. Jinak je tam fakt dost chyb, škoda, jinak zajímavý tip na výlet. Docela lituju řidiče. ;-)

  • Anonym (20)
Zpět na všechny diskuze