A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

1 den v Paříži?

| JirkaSirka
Dobrý den, napadlo mně zaletět si 14.Prosince do Paříže, podívat se na Vánoční atmosféru, kouknout na památky, něco nakoupit. Vyplatí se letět do Paříže na 1den (Odlet z Prahy 6:00, odlet z Paříže 21:00)? A druhá otázka jestli není v metrech problém s kočárky? Máme malou dceru tak ať neuvíznem někde na půl cesty.

Děkuji za odpověď
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
modixi 08.04.2009 11:05
RE: RE: 1 den v Paříži? 

10.6. razíme také na jeden den, tak jsem zvědavá jak dopadneme :-P :-P

• Anonym (19)
  • Anonym (17)
fox.chosen
10.01.2008 17:43 82.100.14.***
RE: 1 den v Paříži? 

zdravím, čirou náhodou jsem si s přáteli ten jeden den v Paříži udělal :) Užili jsme si 16.12., prolezli jsme celé centrum, vyšlo nás to 1800kč/os a bylo to parádní :) fotky a trasa co se dá stihnout za jeden den na http://paris.foxxx.info .Dotazy, pokud někdo má, na email :)

• Anonym (18)
Pavel W
21.12.2007 14:55 62.245.81.***
RE: RE: 1 den v Paříži? 

Pokud nekdo vyrazite na La tour Eiffel v zime, tak se poradne, ale opravdu poradne oblecte! Fronta u nastupni stanice byla tuhle nedeli cca 45 minut. A na druhem parte pred vyjedem na vrchol dalsich min. 30 minut!
Nastesti jsem byl navleceny skoro jako snehulak, ale nekterych lidicek ve fronte (zejm. tech prostovlasych) mi bylo opravdu lito:-( Par jich to i po nekolika desitkach minut muselo kvuli pruvanu a chladu vzdat. A to je skoda! Zvlast deti dost trpely:-(
Stejne tak i treba na Montmartru to pekne v ulickach profukuje. Prochazeni se po Champs-Ellysee je uz snesitelnejsi, protoze se rychleji pohybujete a neni tam takovy pruvan, jako v tech prvnich dvou lokalitach:-)
Co se tyka odbaveni na letisti, tak po priletu jsme dostali registrovanou bagaz do cca 10 minut! A odbaveni pred odletem konci 30 minut.
Meli jsme auto z pujcovny. S predreservaci a preferencni Hertz Gold Club #1 kartou trvalo vypujceni cca 3 minuty, jinak byla dost fronta u beznych prepazek! Vraceni to same. A cesta z letiste do Latinske ctvrti v patek rano cca hodku a pul. To same je potreba pocitat v nedeli vecer na letiste. Pres tyden vecer i radeji vice:-(
Pocitejte, ze v Parizi NIKDE, krome placenych podzemnich parkingu nenajdete snadno misto. Parkovani pres noc stoji +-25 EUR. A hodka od 2 EUR vyse!
Ale Adventni a Vanocni Pariz je nadherna! Stoji to za to!

nada 25.10.2007 09:21

Podle mě nevyplatí,přistát můžete zhruba za hodinu a 15 minut,kdybyste neměli žádné zavazadlo v zavazadlovém prostoru, ale vše jen příruční, včetně kočárku, tak přesun na RER do centra, RER trvá na Gare Nord asi 30 minut,přesun metrem, kde fakt nejsou žádné eskalátory a ještě s kočárkem taky něco zabere, některé přestupy jsou hodně dlouhé. Fronta na Tour Eiffel, my v sobotu odpoledne stáli asi 30 minut, to byla docela pohoda. Nahoře se taky asi budete chtít chvíli zdržet, my tam vydrželi 4 hodinky, čekali jsme, až se věž rozsvítí a pak až se rozsvítí celá Paříž :-D , na letišti taky musíte být nějaký čas před odletem, opět přesun RER 30 minut, já bych do toho nešla, nestihnete fakt vůbec nic a ještě v časovém presu.

• Anonym (12)
  • Anonym (1)
Vendy 17.10.2007 12:22
nevím 

Nevím, nevím, taky mám pocit, že se to nevyplatí. Když budete mít odlet v 6,00, budete v paříži tak kolem půl osmé, než Vám přijedou tašky a kočárek a než se vymotáte z letiště busem do centa, bude tak deset a pokud by Vám to letělo zpátky kolem 21,00 hodiny, musíte být na letišti kolem 19,00, takže z centra bdete muset vyrazit kolem 18,00 nejpozději, takže Vám na prohlídku města zbyde asi tak šest hodin, což je podle mě zatraceně málo, je tam toho k vidění moc, třeba na Eiffel.věž počítej tak dvě a půl hodiny, počítám že s kočárkem pěšky nahoru nepůjdete a fornty na výtahy jsou strašně dlouhé.....chce to alespoň 3 dny... :-)

• Anonym (4)
  • Anonym (3)
Ondra
11.10.2007 16:13 194.228.235.***

Nevím, nevím, v metru je hodně nepohyblivých schodů, nevím, jak to tam s kočárky vlastně dělají :-(

• Anonym (1)
jojco
09.10.2007 18:48 82.120.170.***
ee 

ahoj
nehnevaj sa ale myslim si ze je to hlupost - to je ako ist do kina na 10 minut a este aj s kocikom.......ked si vezmes cestu kym pristanes + cesta do centra a vecer hodinu musis byt pred odletom na letisku + cesta na letisko... (dufam ze neletis z ORLY) tak ti ostane len par hodin na pozretie pariza - a to este nehovorim ze mate kocik s malou cerkou - co vela stazi (+ aj to ze cely den bude v kociku) + nemottornost s kocikom v niektorych lokalitach .....metro a RER obzvlast....

• Anonym (20)
  • Anonym (19)
JirkaSirka
09.10.2007 09:51 85.160.64.***
1 den v Paříži? 

Dobrý den, napadlo mně zaletět si 14.Prosince do Paříže, podívat se na Vánoční atmosféru, kouknout na památky, něco nakoupit. Vyplatí se letět do Paříže na 1den (Odlet z Prahy 6:00, odlet z Paříže 21:00)? A druhá otázka jestli není v metrech problém s kočárky? Máme malou dceru tak ať neuvíznem někde na půl cesty.

Děkuji za odpověď

• Anonym (19)
  • Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu