A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

AUTOMATY NA JÍZDENKY

| Via
Via
Dnes jsem se vrátila z Paříže a považuji za důležité, seznámit vás s obsluhou automatů na jízdenky. Ještě před rokem jsem kupovala Mobilis u okénka, tentokrát mne obsluha (nepříliš ochotná) odkázala na automat, kde, jak jsem zjistila, se dá koupit vše, včetně jízdenek na letiště, jednosměrných jízdenek podle počtu zón aj.Automat se ovládá válečkem, kterým rolujete na požadovaný druh jízdenky (tickety apod. jsou uprostřed), potvrdíte zeleným tlačítkem vpravo od válečku a otevře se další stránka, kde už jsou jednotlivé jízdenky (ticket+, carnet),BILLET ILE DE FRANCE (jednosměrná jízdenka), pod kterým se skrývá i MOBILIS, Ticket Jeunese aj. Pak už jen modře označíte číslo zóny, na kterou ho chcete, potvrdíte volbu OUI-ano (nebo NON-ne, když si to rozmyslíte) opět zeleným tlačítkem. Vpravo na stránce se objeví cena, kterou máte vhodit do automatu (v kovových mincích), bude se ukazovat, kolik ještě schází, přebývající částku automat spolu s jízdenkou vydá. Já jsem nebyla připravená na to, že nekoupím Mobilis u okénka, kovových mincí jsem neměla dost, mohla jsem však použít PLATEBNÍ KARTU (což jsem se strachem udělala, ale dopadlo to dobře!). Celou akci výběru můžete kdykoliv zrušit červeným tlačitkem vlevo od válečku. Bohužel jsem zapomněla "prověřit" automat (byl-li tam jaký) na letišti, jaký tam mají "sortiment". :-?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
VV1
25.08.2010 12:47 89.233.173.***
RE: RE: AUTOMATY NA JÍZDENKY 

V automatu na jízdenky se dá navolit angličtina, němčina, ruština,... Takže no problem pro ty, kdo mají alespoň základy těchto jazyků :-)Vůbec se toho nebojte.

• Anonym (3)
  • Anonym (7)
nemesis
31.07.2010 20:06 85.160.113.***
RE: AUTOMATY NA JÍZDENKY 

sunny4u: Kdyby bylo potřeba... :-P

• Anonym (4)
Sunnysek 29.10.2008 13:42
CDG 

Na litisti CDG jsou take automaty na mince i kreditni karty. Jdou v nem koupit vsechny zmínene listky az na paris visite pro ktery musite k okenku, pokud nemate dost drobnych nebo nechcete(nemuzete) platit kartou prodaji vam i u okenka ostatni listky coz byl nas pripad. Pani anglicky moc neumela coz me na letisti prekvapilo ale kdyz sem ji dala listecek s nazvy jizdenek vse mi dala a byla milá.

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
Karolínka 22.10.2008 15:17
AUTOMATY NA JÍZDENKY 

Já se vrátila dnes a my si koupily mobilis u okénka..asi záleží jak kde...hlavně někteří ani v centru neumějí(nebo nechtějí) mluvit anglicky!Jde o štěstí na koho zrovna u okénka narazíte! :-(

• Anonym (2)
Sfings 22.10.2008 08:21
RE: AUTOMATY NA JÍZDENKY 

Tak my přilétali na Orly a byl tam také tento automat. Pokud si pamatuji, jediné, co tam nešlo koupit, byla jízdenka na Orlybus, takže jsme stejně museli k okýnku, ale obsluha byla příjemná. :-D

• Anonym (1)
Via 22.10.2008 00:16
AUTOMATY NA JÍZDENKY 

Dnes jsem se vrátila z Paříže a považuji za důležité, seznámit vás s obsluhou automatů na jízdenky. Ještě před rokem jsem kupovala Mobilis u okénka, tentokrát mne obsluha (nepříliš ochotná) odkázala na automat, kde, jak jsem zjistila, se dá koupit vše, včetně jízdenek na letiště, jednosměrných jízdenek podle počtu zón aj.Automat se ovládá válečkem, kterým rolujete na požadovaný druh jízdenky (tickety apod. jsou uprostřed), potvrdíte zeleným tlačítkem vpravo od válečku a otevře se další stránka, kde už jsou jednotlivé jízdenky (ticket+, carnet),BILLET ILE DE FRANCE (jednosměrná jízdenka), pod kterým se skrývá i MOBILIS, Ticket Jeunese aj. Pak už jen modře označíte číslo zóny, na kterou ho chcete, potvrdíte volbu OUI-ano (nebo NON-ne, když si to rozmyslíte) opět zeleným tlačítkem. Vpravo na stránce se objeví cena, kterou máte vhodit do automatu (v kovových mincích), bude se ukazovat, kolik ještě schází, přebývající částku automat spolu s jízdenkou vydá. Já jsem nebyla připravená na to, že nekoupím Mobilis u okénka, kovových mincí jsem neměla dost, mohla jsem však použít PLATEBNÍ KARTU (což jsem se strachem udělala, ale dopadlo to dobře!). Celou akci výběru můžete kdykoliv zrušit červeným tlačitkem vlevo od válečku. Bohužel jsem zapomněla "prověřit" automat (byl-li tam jaký) na letišti, jaký tam mají "sortiment". :-?

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu