A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Chateau de Vincennes a fontány ve Versailles

| Marie N.
Dobrý den, mám dva dotazy, zda nemáte někdo osobní zkušenost:
1) rádi bychom navštívili i Chateau de Vincennes, chodí se v rámci vstupného i do interiérů, případně co je tam k vidění?
2) fontány ve Versailles - vím, že fungují pouze so+ne, ale vztahuje se to na celý den? Na offic.stránkách jsem našla něco o 11.hodině a nějaké procházce kolem všech fontán, ale nepochopila jsem, jak přesně to probíhá. Za cenu vstupu 25eur bychom neradi něco propásli :-)
Předem děkuji za informace.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Anonymous user
18.02.2011 15:16
Teryszek 02.02.2011 13:53
Versailles 

dobrý den, v dubnu jedeme na 6 dní do Paříže a měli jsme v plánu jet i do Versailles, ale vzhledem k tomu, ze jedeme od pondelí do soboty, nedostaneme se tam v době, kdy jsou v provozu fontány... myslíte, že i přesto má cenu tam jezdit??? máme zájem především o zahrady... děkuji...

RamonCosta
15.01.2011 07:58 78.157.163.***
RE: RE: RE: Zahrady ve Versailles 

nemesis: Móóóc děkuji. Tak máme smůlu... :-(

nemesis
15.01.2011 02:36 85.160.116.***
RE: RE: Zahrady ve Versailles 

RamonCosta: Bohužel, v tom termínu máš smůlu, fontány jsou v provozu až od dubna :-( . Pokud bys chtěl přesto alespoň do zámku, pak mají zavřeno v PONDĚLÍ.

nemesis
15.01.2011 02:32 85.160.116.***
RE: vstupné do zahrad 

bobísci: 25,- eur stojí tzv. "passeport", t.j. vstupenka do VŠECH objektů Versailles (zámek, Grand Trianon, Petit Trianon a hameau Marie-Antoinetty)VČETNĚ hrajících fontán. Týká se tedy sobot, nedělí a svátků od dubna do října (také úterků, ale těch jen několik týdnů v květnu-červnu). Na stránkách Versailles mají zatím jen loňské ceny samostatného vstupného do zahrad s hrajícími fontánami, cena byla i vloni 8,- eur. :-)

RamonCosta
14.01.2011 13:57 78.157.163.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Zahrady ve Versailles 

Zdravím, jsem na těchto stránkách poprvé, je úžasné, jak si lidé pomáhají a radí, ale přesto jsem z toho všeho dost zmatený. Pokusím se nastínit situaci: do Paříže cestujeme od 13.3. do 16.3.2011, tzn. od neděle (přílet 08:50 hod.) do středy (odlet 16:10 hod.) a chceme také navštívit Versailles, včetně zahrad s "funkčními" fontánami. Dopravu jsem již pochopil (také za pomoci těchto skvělých stránek), ale kdy navštívit zahrady ve Versailles, abychom si užili také provoz fontán, tak to se nechytám... :-( Prosím, popiště mi (po lopatě), který den mám tuto návštěvu uskutečnit! Děkuji za vaši pomoc!!!

Bobísci 09.01.2011 12:28
vstupné do zahrad 

Chápu dobře,že v neděli je vstup do zahrad a na fontány 8 €? na oficiálních stránkách jsem našel 25 € a to se mi nějak nezdá.Díky.

I812 30.05.2009 19:33
RE: RE: RE: RE: RE: Zahrady ve Versailles 

Martino:
To, že jsou fontány puštěny i v úterý, je tuším na stránce, na kterou je tady odkaz o něco níže (od nemesis). Těch 6 euro pro mládež do 26 let vím z osobní zkušenosti před týdnem, takže já si jistá jsem (mám dvě dcery 17 a 20, jak jsem psala níže). Možná to souvisí s těmi vstupy do 26 let od začátku dubna, ale to nevím. Jestli třeba do 10 let není vstup zdarma - vzhledem k jejich cenové politice (Francouzů), by mi to přislo docela logické :-)

nemesis
30.05.2009 18:25 85.160.94.***
RE: Zahrady ve Versailles 

Martino: Nečetls to na této stránce, jen o kousek níž? :-P

Martino 30.05.2009 10:28
RE: RE: RE: RE: Zahrady ve Versailles 

I812: S tím odpolednem máš pravdu, byl jsem tam vždycky v poledne a nedošlo mi, že odpoledne je to delší :))

S těma slevama pro mládež do zahrad si nejsem jistý, fakt mi ženská na kase říkala, že jenom do 10 let, to zjistím...

Chci se zeptat, ty fontány hrají i v úterý? někde jsem to četl ale už si nevzpomínám kde a na webu jsem to nenašel...

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu