A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Kontrola na letišti Orly

| Marie N.
Prosím, nemáte někdo zkušenost s "přísností" kontrol na letišti v Orly? Kamarádka když se vracela do Prahy, tak jí zabavili malou PET lahev s vodou, kterou zapomněla v batohu a zřejmě proto jí vyložili a kontrolovali celý batoh. Letíme se SkyEurope, bez zavazadel (resp. malý kufr bereme s sebou na palubu letadla), tak jak je to třeba s lakem na vlasy (holt, ženská :-)), šamponem, deodorantem, apod. Radši před odletem všechno vyhodit? Z Prahy do Paříže prý problém nebyl, i když měla půllitrovou PET.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
pepino2
27.05.2009 09:57 89.190.61.***
nám vyhodily 

400ml nutelu. Lepší je si nic nebrat a pití koupit ve free shopu, i když je tam za 3 eurA

• Anonym (1)
Dusan26 26.05.2009 09:12
RE: fiiiha 

Tina1986:
Ak cestujes aj s kufrom, tak vsetko pobal tam tak, ako spominal Warden. Aby sa ti nieco nerozbilo pri manipulacii s kufrom. A co sa tyka prirucnej batoziny, tak prepravne podmienky najdes na strankach konkretnej let. spolocnosti s ktorou letis. Napr. SkyEurope tu: http://www.skyeurope.com/sk/informacie-a-sluzby/cestovne-informacie/batozina/nove-pravidla-eu-na-letiskach.aspx
Je to smernica EU, takze to plati pre vsetky letiska EU.
To, co si kupis uz vo Free zone, ked prejdes kontrolou, tak si na palubu mozes bez problemov zobrat.

• Anonym (1)
Warden 26.05.2009 08:32
RE: fiiiha 

Víno balím do všech hader,které mám v báglu a modlím se,aby to neroztřískali jak s těma báglama hážou.Jinak na Orly jsem prošel rámem bez vody,ale před vstupem do letadla v té free zoně nebo jak se to jmenuje,jsem koupil asi 3 flašky minerálek a vzal si to do letadla.
Příruční zavazadlo:žvýkačky nebo bonbony,něco na čtení,něco na jídlo

femme1986 25.05.2009 15:21
fiiiha 

tak teda o vode som to netusila...cize ako to vlastne je? Co zvycajne mate v prirucnej batozine?Lebo podla toho i to prislo, ze skoro nic....a napriklad, ako prevazate vino? aj na to je nejaky specialny postup, resp. na ostatne veci? vopred pekne dakujem, pretoze nechcem urobit ziadn chybu pri baleni, tak y mi to znacne pomohlo...

• Anonym (1)
petra.f. 27.03.2009 22:53
PET láhev 

My jsme cestovali s dítětem a měli jsme PET lahev s vodou- když jsem při odbavení řekla , že voda je pro dítě, mohli jsme si ji nechat , jen jsem se musela před kontrolou napít- aby bylo jasné, že je to fakt k pití

Jana22 27.03.2009 09:33
RE: RE: Kontrola na letišti Orly 

Súhlasím s Michalom, na Orly je kontrola prísnejšia a hlavne zdĺhavá. Vzhľadom na to, že lietadlá odlietajú jedno za druhým, stále je tam veľa ľudí a čaká sa v dlhom rade. Tie dve hodiny pred odletom spolu s checkin-om sa plne využijú len na odbavovanie. A k tej prísnosti kontroly: 100 ml parfem, ktorý som mala v sáčku presne podľa predpisov, černoška dlho študovala, či je naozaj 100 ml. Ja som ju o tom 3x ubezpečovala, ale neverila mi, kým sama nerozlúštila že je to tak. Už som mala vážne obavu, že skončí niekde v koši. :-x Okrem nej, ešte ďalší traja zamestnanci pri skeneri chceli otvoriť všetky tašky a stále znovu a znovu si všetko prezerali. Vyzliecť si kabáty, saká, opasky a vybrať všetko z vreciek, je bežné. Okrem toho niektorí si museli vyzuť aj topánky alebo čižmy a dať do skenera. Ja som bola jedna z vyvolených. :-x Mali tam také igelitové návleky, aby som nestála na holej zemi bosá, proti chladu však veľmi nepomohli. Takže, pre odbavovanie na Orly si pripravte dostatok času a dobré nervy. ;-)

michal_666
27.03.2009 09:02 85.193.26.***
RE: Kontrola na letišti Orly 

Na Orly byla kontrola přísnější než v Praze (nebo jsem měl alespoň takový pocit), ale především v Praze trvala kontrola cca 10 minut, na Orly jsme stáli frontu před detekčníma rámama 56 MINUT !!! Úžasný zážitek s dvěma malými dětmi. Doporučuji včas si obhlídnout, jak je velká fronta a podle toho upravit dobu setrvání v předodletové (příletové ?) hale. Je pravda, že chybějící pasažéry (co už měly boarding time) vyvolávali rozhlasem a brali je přednostně. Ale v té frontě nebylo moc rozumět místnímu rozhlasu.
Úžasné bylo i to, že tam měli asi 5 dalších přepážek, kde nikdo neprohlížel, a k další přepážce brali jen občas pár vyvolených. (že by nějaký priority check ?). Slečna kontrolovala letenky a rozřazovala k přepážkám. Jo a bylo to v 8 večer.

Therez 24.11.2008 13:32
kontrola 

Ahoj,my ted v sobotu leteli z parize, ptali se nas jestli mame v zavazadle nejake tekutiny, rekla jsem ze ne. Pak se ptal jestli se muze podivat, protoze jsem tam mela jogurtovy napoj, ktery jsem zapomnela vyhodit. Ale byl uplne v pohode,rekl, ze bud vypit nebo vyhodit, zadna aferu z toho nedelal :)

• Anonym (1)
Dusan26 23.11.2008 22:03

Este jeden odkaz, no v podstate to plati v celej EU:
Omezení množství tekutin, gelů a materiálů podobné konzistence, přepravovaných v kabinových zavazadlech cestujících
Dle Nařízení Komise Evropského společenství č.1546 / 2006

Odkaz: http://www.prg.aero/cs/site/sluzby_letiste/sluzby_cestujicim/odbaveni_cestujicich/bezpecnostni_pravidla/omezeni.htm

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Dusan26 23.11.2008 21:51

Nové pravidlá sú jednotné pre všetky letiská EÚ, vrátane Islandu, Nórska i Švajčiarska.

Opatrenia na prepravu tekutín a gélov:

Nové pravidlá vyplývajú z nariadenia Európskej komisie č. 1546, kde nariadenie dopĺňa hlavne zoznam zakázaných predmetov v príručnej batožine (ako sú napr. zbrane, výbušniny, chemické látky, atď.)

o prepravu tekutín a gélov.

Cestujúci si na palubu lietadla môžu vziať len také tekutiny a gély, ktoré spĺňajú obmedzenia definované v nariadení alebo si ich zakúpili v letiskových obchodoch až za pracoviskom bezpečnostnej kontroly. Pod pojmom tekutiny a gély rozumieme rôzne nápoje, polievky, parfémy, sirupy, aerosoly ale i zubné pasty, gély na vlasy, atď. Obmedzenia sa týkajú množstva tekutín a gélov pre osobnú potrebu, ktoré si so sebou môžu cestujúci zobrať na palubu. Maximálna veľkosť jedného balenia je 100 mililitrov (1 dcl) a cestujúci ho musia mať zabalené v priehľadnom uzatvárateľnom vrecku s objemom maximálne jeden liter. Vrecká sú k dispozícii na letisku u zamestnancov na odbavovacích pultoch (check-in pultoch). Cestujúci si tak do nich ešte pred odbavením majú povinnosť premiestniť všetky tekutiny a gély pre osobnú potrebu, napríklad lieky, masti alebo kvapky. Doporučujeme cestujúcim, aby si takto pripravené vrecká priniesli na bezpečnostnú kontrolu v ruke a predložili ich samostatne na kontrolu. Napomôžu tak rýchlemu a optimálnemu vykonaniu bezpečnostnej kontroly.

Výnimkou sú tekutiny určené na požitie počas cesty lietadlom, ak si to vyžaduje zdravotný stav alebo nevyhnutnosť ako napríklad lieky či dojčenská výživa. V tomto prípade však cestujúci musí predložiť lekársku správu, odporúčanie od lekára, prípadne inak preukázať potrebu tekutín pre osobnú potrebu.

Žiadame cestujúcich, aby boli disciplinovaní a rešpektovali tieto nariadenia a sú na odbavenie pripravení vopred. Pokiaľ cestujúci nesplnia tieto nariadenia, zamestnanci detekčnej kontroly im nepovolia vstup na palubu lietadla, resp. ich môžu vylúčiť z leteckej prepravy. Z tohto dôvodu doporučujeme všetkým cestujúcim, aby si tekutiny uložili ešte pred check-in pultom do zapísanej (podanej) batožiny. Taktiež si môžu zakúpiť tekutiny a zobrať ich so sebou na palubu lietadla, v tomto prípade už neobmedzené množstvo, v obchodoch za bezpečnostnou kontrolou, nakoľko tieto sú skontrolované v zmysle bezpečnostného programu letiska.

Upozornenie : Zoznam tekutín a gélov je informatívny. Zamestnanci letiska vykonávajúci bezpečnostnú kontrolu sú oprávnení určiť ako zakázané predmety aj také predmety, ktoré nie sú uvedené vyššie, ale vzbudzujú dôvodné podozrenie, že môžu byť použité k ohrozeniu bezpečnosti civilného letectva.

Zdroj: http://www.letiskobratislava.sk/65.html

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu