A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

medůzy

| d.rehacek
d.rehacek
Ahoj,chci se zeptat na medůzy.Proběhla informace o invazi medůz na
azurové pobřeží.V srpnu jedeme do Narbonne (lví zátoka) a tak přivítám
jakoukoliv informaci.Máme malé dítě a tak nejsme z těchto věcí
nadšeni.Zda-li má někdo zkušenost nebo se vrátil odtamtud,dejte prosím
vědět,jak to tam vypadá.Za každou odpověd děkuji. David
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
metro
13.08.2010 21:48 89.24.43.***
Medúzy 

Tak to je smůla s tou medůzou. Loni medůzy v Nice naštěstí nebyly.

• Anonym (2)
Gabb
12.08.2010 20:02 85.132.179.***
RE: Odpověď 

hoj, já se vrátila z Nice, medúza mě tam poleptala, mám ji na zádech vyloženě vypálenou, bolí to jak blázen :-( , jde z toho hrozná horkost, mám teplotu a doktor to řeší mastičkou na polpáleninu druhého stupně což nepomáhá. Těch medúz je tam teď hafo, v tu samou hodinu na té samé pláži jsme viděli ještě jednu.

• Anonym (4)
BERUSSKA 28.07.2009 00:12
RE: Medůzy v Nice 

Ahojky Sparkie, no já tam neviděla ani jednu, což by tě snad potěšit mohlo, ale bohužel nic netrvá věčně... 8-O

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
sparkie 23.07.2009 13:09
Medůzy v Nice 

Zajímalo by mne, jestli jsou nyní v Nice v moři medůzy, chystám se tam jet příští týden, sice to nebude jen pobyt u moře, ale i výlety, potěšila by mne však informace, že tam nejsou. Díky za odpověď

• Anonym (1)
BBB
09.07.2009 19:40 88.102.80.***
RE: Odpověď 

Prave jsem se vratila z Antibes a mam nad kolenem popaleny flek velikosti dlane....bay watch mela v zaznamech nekolik dalsich osetrenych Cechu. Mozna proto, ze Cesi v mori plavouan neplacaji se jen na plazi. Ale byli jsme tam 3 tydny a slo spise o blbou nahodu predposledni den dovolene...:-(

• Anonym (7)
BERUSSKA 05.07.2009 09:50
Odpověď  

Ahoj, nevím jestli Vám to pomůže, ale právě jsem se vrátila z Nice, tam žádné medůzy vidět nebyly, ale za to v Antibes, tam by jste je ráno mohli nabírat na kolečka a to nebyly takové malé mršky co jsem potkala před rokem v Cannes, ale velké hovádka o průměro 5-15cm...
Ale nemusíte mít strach, jsou tam většinou jen naplavené ráno. ;-)

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Jitka bizdrova
12.06.2009 18:55 84.42.163.***
iNVAZE mEDÚZ  

Ve Francii je te´d velká invaze medúz.Hlavně na Azurovém Pobřeží.
jEDNÁ SE O tALÍŘOVKU SVÍTIVOU.
jEJÍ žahnutí není smrtelné ale je
bolestivé.A pro děti to může způsobit
štípaví flek na místě žahnutí.
vEČER JE ALE MOŘE Z tALÍŘOVKAMA PŘEKRÁSNĚ
BARVNĚ SVÍTIVÉ.

aDAM bIZDRA

• Anonym (4)
  • Anonym (13)
Honza22
19.12.2008 17:47 85.132.183.***
RE: medůzy 

Byli jsme na dovolené v port grimaud v září 2008, medůz bylo v moři docela dost, potkal sem při koupání celkem za celou dovolenou 4 kterým jsem se stačil jentaktak vyhnout a páté z nich jsem se vyhnout už nestačil, odnesla to popálená ruka. Spálenina byla vidět na ruce ještě měsíc po návratu z Francie :-?

• Anonym (3)
David Řeháček
31.07.2008 11:28 85.135.13.***
RE: RE: RE: RE: medůzy 

Ahoj,ještě jednou děkuji za informace a Tvůj čas.

• Anonym (5)
aknelka
30.07.2008 21:31 89.24.93.***
RE: RE: RE: medůzy 

Ahoj,byla jsem v kempu v Port Grimaud,už podruhé,je tam moc krásně.Na pláž jsme jezdili i do vedlejších městeček,aby byla nějaká změna,ale byli jsme třeba i na pláži v Nice,i když tam je kamenitá.Mají tam mezinárodní letiště na pobřeží a já jsem fascinovaně koukala, jak letadla vzlétají těsně nad mořem 8-O.Navštívili jsme Marineland v Antibes,hned vedle je aquapark.Krásný,ale moc lidí.Na vystoupení kosatek jsme si museli místa obsadit hodinu předem,jinak bychom neměli šanci si sednout a něco vidět.Byli jsme v Marseille,samotné město nic moc,ale pluli jsme lodí na ostrov Iff a tam bylo moc pěkně.To bych doporučila.Líbilo se mi i v Saint Tropez.Před každou honosnou jachtou na rohožce boty.Doma se Francouzi nepřezouvají,ale v jachtě chodí v bačkorách :-D Pěkný aquapark je i v Saint Maxime.Z Port Grimaud jsme si udělali výlet pozemním vláčkem do vesničky Grimaud (asi 5 km),kde je na kopci zřícenina hradu a moc krásné výhledy široko daleko po okolí.Krásné městečko plné květin je Ramataulle,taky na kopci s výhledy do okolí.Dalo by se toho napsat ještě hodně, protože Provence je opravdu krásná.Příští rok se chystám poznat další oblasti a města spíš blíž Atlantiku,tak uvidím,jak to vyjde.Tak šťastnou cestu a ať se vám tam líbí!

• Anonym (3)
  • Anonym (6)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu