A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Po stopách vylodění v Normandii

| stris
stris
Zdravím

Pokud to situace dovolí, rád bych si se svým dvanáctiletým synem udělal v příštím roce výlet. Zajímá jej, asi jako každého kluka, vojenské vybavení, filmy s válečnou tématikou, bojové stroje a podobně. Napadlo mne, nechat holčičí část rodiny doma a udělat si chlapský výlet, jejímž cílem by byly vyloďovací pláže v Normandii.

Francouzky a Anglicky ale neumíme a nejsem si jist, zda tam pochodím s ruštinou, takže se na cestu chci dopředu připravit. Nebyl již někdo na podobné akci a nedoporučí mi nějaké tipy? Chceme jet vlastním vozem z Ostravy a nechceme využít nabídku cestovních kanceláří a agentur.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
04.01.2021 20:20 89.177.32.***
Re: Po stopách vylodění v Normandii 

Jezdili jsme to běžně autem z Prahy, doporučovala bych přespat cestou, aby cesta nebyla tak dlouhá. Informace o D-day plážich si nastudujte na internetu, kromě chronicky známých Omaha, Sword, Juno, Utah jsou dále zajímavá místa Arromanches jako centrum vylodění se zbytky umělých přistavů, válečný hřbitov Colleville-sur-Mer, dělostřelecké baterie Longues-sur-Mer, muzeum v Caen, Pegasus bridge v Ouistreham a spostu dalšího. Samozřejmě omezené jazykové znalosti mohou limitova a ruština nebude to pravé ořechové(to tam není ani němčina). Není jasné jakou máte představu o ubytování a stravování. Obecně na kraji každého města ve Francii je nákupní zóna s nejlevnějším tankovánim a ubytováním. A poznámka na konec-pozor na dodržování dopravních předpisů, pokuty jsou nekompromisní a nechutně vysoké.

stris 22.11.2020 17:28
Po stopách vylodění v Normandii 

Zdravím

Pokud to situace dovolí, rád bych si se svým dvanáctiletým synem udělal v příštím roce výlet. Zajímá jej, asi jako každého kluka, vojenské vybavení, filmy s válečnou tématikou, bojové stroje a podobně. Napadlo mne, nechat holčičí část rodiny doma a udělat si chlapský výlet, jejímž cílem by byly vyloďovací pláže v Normandii.

Francouzky a Anglicky ale neumíme a nejsem si jist, zda tam pochodím s ruštinou, takže se na cestu chci dopředu připravit. Nebyl již někdo na podobné akci a nedoporučí mi nějaké tipy? Chceme jet vlastním vozem z Ostravy a nechceme využít nabídku cestovních kanceláří a agentur.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu