A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Ruzyně - cesta letadlem

| majkaV
Ahoj lidicky. Ceka me prvni cesta letadlem do Parize do ORLY. Jsem z toho dost nervozni - nikdy jsem neletela.
mam par dotazu a prosim vas o odpoved:

1. Je mozne zabalit si do kufru nejake jidlo odtud z Ceske Republiky? myslim neco trvanliveho jako ruzne oplatky a tak... Kolik se tam toho muze dat a kontroluje se to nejak tady nebo v Parizi?

2. Podle ceho se nejlepe orientovat na ORLY?

Dekuji!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Via 06.08.2008 23:55
www.zkratka-letenky.cz 

Najdete zde pravidla pro přepravu zavazadel (včetně kabinového) a další důležité informace. Uváděla jsem plnou adresu dotyčné stránky, opakovaně "neprošla" - upozornění, že nemám zadávat cizí webové stránky. SkyEurope asi nejsou cizí, nerozumím tomu. :-?

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Via 06.08.2008 23:33
RE: RE: Ruzyně - cesta letadlem 

majkaV: SkyEurope mají pro přepravu kabinového zavazadla tyto předpisy:

- povoluje se 1 ks příručního zavazadla, jehož velikost nepřesáhne 55x40x20 cm. Váha tohoto zavazadla musí být dostatečně nízká na to, aby ji cestující bezpečně a bez pomoci umístil do skříňky nad hlavou.

- následující osobní věci si zákazník může vzít do kabiny zdarma - musí je však mít u sebe a umístit je do povoleného příručního zavazadla:
---- malá příruční taška/kabelka
---- notebook
---- mobilní telefon, fotoaparát, videokamera a příslušenství k těmto přístrojům
---- kniha/časopis na čtení

Více na www.2skyeurope.com/CZ/.

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
majkaV
06.08.2008 22:27 85.71.25.***

Dekuji za odpovedi! Jeste se chci zeptat jak velky batoh si s sebou mohu vzit na palubu? Mam takovy vetsi, ale ne zase moc, ale o trochu vetsi nez je klasicka velikost... Nevim jak to popsat... Nevite jake jsou v tomto parametry? Dekuji! ;-)

• Anonym (1)
  • Anonym (5)
Sfings
31.07.2008 12:26 195.39.100.***

pepíno: to máš pravdu, taky jsme jako první hledali wc :-D :-D

• Anonym (4)
Sfings
31.07.2008 12:21 195.39.100.***
RE: Ruzyně - cesta letadlem 

neboj, my letos taky cestovali poprvé letadlem a z letiště v Orly jsem měla panickou hrůzu, ale musím říct, že mají vše dokonale označené, že tam nemůže zabloudit snad nikdo. :-D spoje z letiště mají stanoviště přímo před východem z haly, takže i to je při ruce, jen je nutné si koupit lístek už v hale. Kam se hrabe Praha v nějakém značení. :-P

• Anonym (1)
pepíno2
23.07.2008 17:17 62.245.120.***

My jsme letěli s kufrem jídla "klasika paštikáři" + jsem měli sebou pet lahve, ale vše v kufru. Do letadla tě s nápoji nepustí, jen s těmi co zakoupíš v odbavovací hale, a ty jsou samo dražší. Na Orly je vše značeno, stačí jít s davem, Z letadla jdeš pro kufry takže na "Bagage" neo jak se to píše a pak stačí jít na "SORTIE" což je východ. a převážně hodně lidí jde podle cedulek s panáčkem a panenkou tedy na WC :-)

• Anonym (2)
Via 22.07.2008 00:00

majkaV: s jídlem v kufru nebo příruční tašce není problém, a to si vozíme i vydatnější pochutiny, než oplatky ;-) . Problém je pouze s tekutinami, ty se nesmí brát do letadla (pokud budeš dávat kufr do zavazadlového prostoru, můžou být). Co se týká tvé druhé otázky, nevím, v čem se chceš orientovat - já jdu vždycky tam, kde jdou ostatní pasažéři :-D . Pokud myslíš, co dělat po východu z haly, musíš upřesnit, co chceš hledat. 8-)

majkaV
21.07.2008 10:37 85.71.25.***
Ruzyně - cesta letadlem 

Ahoj lidicky. Ceka me prvni cesta letadlem do Parize do ORLY. Jsem z toho dost nervozni - nikdy jsem neletela.
mam par dotazu a prosim vas o odpoved:

1. Je mozne zabalit si do kufru nejake jidlo odtud z Ceske Republiky? myslim neco trvanliveho jako ruzne oplatky a tak... Kolik se tam toho muze dat a kontroluje se to nejak tady nebo v Parizi?

2. Podle ceho se nejlepe orientovat na ORLY?

Dekuji!

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu