A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Vánoční Paříž

| Shark-Ah
Shark-Ah
Dobrý den,

v prosinci bych se ráda vydala na krátkou cestu do Paříže.. Dostanu nějaký tip, kde se ubytovat, kudy-kam se vydat na obhlídku města a na vánoční trhy, popřípadně jak je to tam v tuto dobu s počasím, co si zabalit s sebou?! Máte někdo zkušenost s návštěvou Paříže v prosinci/o svátcích?! Díky za info.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
kamenskydalibor 24.11.2014 10:32
Re: Vánoční Paříž 

jo mám a myslím, že s tím, co v tom všechno je se to dá, ale chtěl jsem se trošku poradit :) teď už to mám koupené, takže už je to jedno :D

petraukulele 12.11.2014 19:54

Paříž je krásná, nebyla jsem tam sice na Vánoce, ale i v létě je nádherná :) ta cena mi něco říká...nemáš to přes quality travel?

kamenskydalibor 07.11.2014 13:52

Chystáme se s přítelkyní na Vánoční trhy do Paříže na konci listopadu, doufám, že už to bude stát za to :) Mimochodem, cena cca 2 800 a osobu, je na 4 dny dobrá?

Frangipani.cz 06.07.2014 11:11

Byla jsem v Paříži na Vánoce 2008 a 2013, dost se to zlepšilo. Vánoční trhy jsou teď po celé Paříži, všude prodávají kaštany, cukrovinky, jídlo, suvenýry, čaj, kávu...v Paříži platí zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích, výjimku má jen nízkoalkoholický svařák, chaud, ale je dost fujky. Ale v jiných městech si dáte na ulici i výborné šampaňské (v Reimsu je hezký trh v centru, kde jsou dokonce "champagne altánky";).
Na poslední vánoce byla celá Champs Elysées vyhrazená trhům, radnice získala nějakou dotaci na "nízkoenergetické osvětlení", takže to bylo velkolepé. V horní části byla "jen" ohromná výzdoba, od Round Poitu až ke P. Concorde byly po obou stranách trávníky zakryté deskami, po kterých se chodilo, a jeden stánek za druhým, jídlo, pití, suvenýry, oblečení, špeerky atrakce, ...otvírali se setměním, okolo 17 hod. a jeli do půlnoci. Absolutně nás šokovalo, když nám nad hlavou pomalu projel po nebi Santa Klaus v saních a mával nám - pak jsme to odhalili, osvětlený kočár i se sobíkama zavěšený nad stromy na lanech a v něm seděl živý chlápek. Efektní.

Další velké trhy jsou na La Defense, na Trocaderu (přímo na zakryté fontáně)...na všech větších náměstích.

Co stojí za vidění je rozsvícení výzdoby na obchodních domech Galleries Lafayette na blv. Haussmann, bývá to začátkem prosince a je to velká událost. Výzdoba má vždycky nějaké téma, loni to bylo "Kráska a zvíře" a nějaká pohádka o medvídcích, kterou neznám, v roce 2008 to byla "Evropské tradice" (to bylo překrásné, na domech byly ruské ornamenty). Každý rok mají vánoce nějakého patrona, bývá to herec, zpěvák...který vystupuje při tom rozsvěcování, je tam starosta, místní celebrity, program, samozřejmě slevy... Bývá tam plno, ale je to hezké. Celý blok budov je pokrytý neonovou výzdobou a ve výlohách jsou "hýbací" figurky a výjevy, ozvučené...takové malé divadlo.
Tady je pár fotek z letoška: http://parfumerka.wordpress.com/2013/12/07/tri-rychlovky-z-parize-m-harris-rose-en-noire-verger-bon-marche-balthazar/

Nic moc je nakupování, všichni větší prodejci mají vánoční nabídky, tzn. běžné produkty za vyšší ceny :) - třeba v Le Bon Marché vybalí vánoční katalog s vánočníma nabídkama hraček a kosmetiky, které jsou naprosto exkluzívní a exkluzívně drahé. Ale stojí za to to vidět: http://parfumerka.wordpress.com/2014/03/30/prima-parfumerie-le-bon-marche-rive-gauche-paris/ Jinak se v obchodech moc vánočně netváří, není tam ten tlak, co tady, ani v hračkách.

Počasí je proměnlivé, jednou jsme měli 2-4st. a déšť, teď bylo okolo 10-13st., sluníčko, no ale na zimní bundu to je.

Za mne teda vánoční Paříž rozhodně ano.

Petr K.
21.08.2013 15:09 178.255.168.***

Od Vanoc s Parizi nesmite az tak moc cekat: vanocni trhy, výzdoba. V ulicich ale obecne to Vanocni dobu moc nepripomina. Snih tam taky nebyva. Koledy se nehraji atd. Zajimavy clanek Kdy do Parize napsali tady: http://www.paristep.com/clanky/zivot/obdobi.html

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
monika
20.08.2013 19:44 37.188.229.***

Take bych chtela pres vanoce do parize.jake je to tam?byla jsem tam v lete

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
nemesis
19.11.2008 22:16 85.160.82.***
RE: Vánoční Paříž 

Shark-Ah: Větší ohlas by tvůj dotaz měl asi přímo v diskuzi Paříž, nikoliv Francie.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
andreamor 19.11.2008 16:35
RE: RE: RE: Vánoční Paříž 

já taky ne :-) všude jsme mluvili jen anglicky :-)

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
Shark-Ah 19.11.2008 13:18
RE: RE: Vánoční Paříž 

Díky za informace.. Ještě se chci zeptat, co frantíci?! Je s nimi opravdu tak těžká domluva?! Nekváknu totiž ani slovo po francouzsku :-D

• Anonym (4)
andreamor 19.11.2008 12:55
RE: Vánoční Paříž 

... byli jsme v Paříži loni v prosinci a vánoční trhy jsme našli jen ve čtvrti LA DEFENSE...

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu