A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Francie - Diskuze

Původní dotaz

Vyhlídkové autobusy

| Láďa Brk
Mám tip pokud si Paříž chcete užít, vidět co nejvíc, a přitom máte málo času. Já za dva dny stihnul všechno, co mě zajímalo. S přítelkyní jsme si koupili dvoudenní lístek do vyhlídkového autobusu L ´Open Tour. Zastávky jsou u všech památek, kdekoliv si můžete vystoupit, prohlídnout a zase jiným busem popojet dál. Je to trošku dražší - na dva dny to stálo pro jednoho 32 eur (na jeden den to stojí 29 eur, takže to se moc nevyplatí), ale autobusy jezdily od rána asi od 9.hodin večer do 20.hodin. Pěšky nebo metrem bychom to asi všechno nestihli. Dostanete sluchátka a mapku, výklad v autobusech je v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině a italštině. Jízdenka se dá koupit kdekoliv u řidiče, platí na ty dva dny, ale připravte si to pokud možno přesně. Z vyhlídkové plošiny nahoře se dělají i pěkné fotky.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
nemesis
14.06.2011 00:40 85.160.72.***
Re: Vyhlídkové autobusy 

Pro andreiuska: Tady se také něco dozvíš, jinak upřesňuji webové stránky na www.pariscityrama.fr/visiter-paris-de-jour/visiter-bus-decouvert/110AO.html - jsou tam oba typy jízdenek, když si klikneš na více, jsou tam podrobnosti o cenách, časech a trasách. Také jsem se tam dočetla, že komentáře v busech jsou již nějakou dobu i v češtině, to jsem já ještě nezažila :-(. Jízdenku si koupíš u řidiče busu, jedno na které zastávce nastoupíš. 8-)

• Anonym (5)
  • Anonym (6)
nemesis
30.07.2010 18:23 85.160.125.***
RE: RE: Vyhlídkové autobusy 

safr.: Podívej se na www.parislopentour.com/paris-offres-speciales.php, jsou tam uvedeny všechny typy jízdenek (dětská jen od 4-11 let) - vyplatí se koupit na více dní, za jeden den bys ji nestihl nevyužít. Platí jen pro tuto službu, ne jako vstup do památek. Sama jsem vyhlídkových busů využívala, naposledy jsem si koupila kombinovanou 2-denní jízdenku "Paris á la Carte", která platí nejen pro busy L´Open Tour, ale i na lodě Batobus (k tomu ještě bloček se slevami, např. Pantheon, Musée Grévin - voskové figuríny atd.). Stojí to za to! :-) Jízdenky můžeš koupit přímo v buse. Na tom odkazu si najdi plán tras busů, ale stojí přede všemi významnými památkami, takže je nejde přehlédnout - jsou ŽLUTÉ (jezdí tam i jiné společnosti). Jezdí 4 trasy (nejméně zajímavá je modrá), rozhodně nevynechej zelenou, ta objíždí ta nejvýznamnější místa! Při přestupu z jedné trasy na jinou dávej pozor na barvu trasy, byla uvedena na přednim skle busu v takovém čtverci. Plánek tras je k dispozici v buse. Určitě nezaváhej, je to super! 8-) Využila jsem této dopravy i k dopravení od a z hotelu, vždycky byla nějaká zastávka poblíž.

• Anonym (4)
  • Anonym (46)
safr.
30.07.2010 12:26 147.33.86.***
RE: Vyhlídkové autobusy 

Dobré odpoledne ,
díky za informace o Paříži a možnosti využití vyhlídkových busů.Prosím o doplnění,32 Euro je za dospělého i dítě /do 18 let/? Je to stejná Carte jako na prohlídky památek?/PASS carte?Kde jsou nástupní místa,např.?
Děkuji.
Milan

• Anonym (1)
Martino 05.06.2009 23:27
L\'Open Tour 

Těch společností je více, vč. Balabusu, jak píše Olina. Ten je levnější, ale L\'Open Tour má zase výhodu výkladu v češtině. A není to jen upozornění na zastávky, ale opravdu souvislý tok zajímavých informací.

L\'Open Tour: http://www.radynacestu.cz/427-zlute-autobusy-l-open-tour

• Anonym (1)
  • Anonym (7)
Martino 05.06.2009 23:19
Vyhlídkové autobusy 

Autobus L´Open Tour jsem tento víkend také vyzkoušel a je to opravdu super. V jiných tématech se probírá, co dělat, když je člověk v Paříži poprvé na jeden nebo dva dny, tak tohle bych mu určitě doporučil. Pěšky se toho moc nestihne, metrem zase nevidí. Tady si to na střeše užíváte.

Sepsal jsem všechno důležité o těchto autobusech: http://www.radynacestu.cz/426-vyhlidkove-autobusy

Pokud by tam něco chybělo, klidně mě opravte...

• Anonym (4)
  • Anonym (7)
olinas 10.01.2009 22:58
RE: RE: Vyhlídkové autobusy 

POkud si chcete prohlédnout Paříž pohodlně z autobusu, a přitom moc neutratit, doporučuji využít BALABUS:
Balabus je speciální linka autobusu určená pro turisty. Projíždí v neděli a ve svátek od 13.30 do 20.00 kolem hlavních Pařížských památek od Grande Arche de La Défense po Gare de Lyon. Platí zde normální jízdenky, zastávky jsou označené „Balabus“.

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
Via 02.10.2008 01:24
RE: Vyhlídkové autobusy 

Podrobný seznam všech 4 tras najdete v tématu diskuze PAŘÍŽ PRO ZAČÁTEČNÍKY... a ještě něco navíc ;-) .

• Anonym (5)
  • Anonym (6)
Láďa Brk
29.09.2008 10:03 88.101.243.***
Vyhlídkové autobusy 

Mám tip pokud si Paříž chcete užít, vidět co nejvíc, a přitom máte málo času. Já za dva dny stihnul všechno, co mě zajímalo. S přítelkyní jsme si koupili dvoudenní lístek do vyhlídkového autobusu L ´Open Tour. Zastávky jsou u všech památek, kdekoliv si můžete vystoupit, prohlídnout a zase jiným busem popojet dál. Je to trošku dražší - na dva dny to stálo pro jednoho 32 eur (na jeden den to stojí 29 eur, takže to se moc nevyplatí), ale autobusy jezdily od rána asi od 9.hodin večer do 20.hodin. Pěšky nebo metrem bychom to asi všechno nestihli. Dostanete sluchátka a mapku, výklad v autobusech je v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině a italštině. Jízdenka se dá koupit kdekoliv u řidiče, platí na ty dva dny, ale připravte si to pokud možno přesně. Z vyhlídkové plošiny nahoře se dělají i pěkné fotky.

• Anonym (5)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu